Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt válasszak...

Milyen gitárt válasszak kezdőként?

Figyelt kérdés

Abszolút kezdő vagyok, olyan még sosem fogtam gitárt szinten, magamtól szeretnék megtanulni itthon. Zeneelméletben otthon vagyok, tíz éve hegedülök, illetve zongorán is játszom. Kezdőknek a klasszikus gitárokat ajánlják, de nekem jobban tetszik az akkusztikus, fémhúros hangja. Ajánlanátok, hogy így inkább egy ilyenen kezdjek neki, vagy maradjak a nejlon húrosoknál?


Illetve, ha konkrét márkát, vagy típust tudnátok ajánlani, annak is nagyon örülnék. Nektek mi vált be?


Köszönöm a válaszokat, előre is!😊



2021. márc. 25. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdhetsz akár elektromoson is. Nagy idiótaság ez a "klasszikusonkellkezdeni" hülyeség. Egyátalán milyen zenét akarsz játszani?
2021. márc. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mojjo ***** válasza:
100%
+1 szavazat arra, hogy a világ legböszmébb idiótasága ez a "kezdőknek klasszikus gitárt" dolog. Olyan gitáron kezdj, aminek tetszik a hangja, illetve ami jól passzol az általad játszani kívánt zenéhez.
2021. márc. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Cort AD810 teljesen jó.
2021. márc. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Foglaljuk össze a fentieket:

https://www.youtube.com/user/gitaroznijo


[link]


[link]


Legolcsóbb kezdés egy akusztikus hangszer. Nem kell más hozzá, csak maga a gitár és egy pengető.


Ez egy teljesen vállalható "elsőgitár": [link]

2021. márc. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon megtetszett az általatok is ajánlott Cort AD810. Utánna nézve több helyen láttam ahol árulják a gitárt, hogy valahol merbau, valahol pedig rózsafa a fogólap és a híd alapanyaga. Van különbség? Ha igen, miben nyilvánul meg?
2021. ápr. 13. 23:01
 6/9 Mojjo ***** válasza:
100%
@5: Hallható különbséget nem okoz. Vedd, amelyik szimpatikusabb és/vagy ahol jobb az ajánlat.
2021. ápr. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj el a boltba, és személyesen vedd kézbe, úgy válassz. 🙂 Én anno klasszikuson kezdtem, így utólag ez hülyeség volt. Azóta már elektromost is vettem, valszeg ezzel kellett volna kezdenem is. Most, hogy ez a kettő van, egy akusztikus is kéne. Fordított esetben a klasszikus meg valószínű, hogy nem.


A klasszikus is ugyanúgy kikezdi az ujjakat az elején. Nagyobb húrfeszültség ide vagy oda az akusztikusnál, hozzászokik az ember, játszottam már olyanon, nem egetverő a különbség. Ha annyira zavar, akkor le lehet hangolni fél vagy egy hanggal.


Hajrá, én is magamtól tanultam a nulláról egy öreg ócska Valencián, neked ezzel a Corttal ehhez képest leányálom lesz. 😁

2021. ápr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Mindenképp menj el a boltba, és személyesen vedd kézbe, úgy válassz."

Ezt az állítást vitatom. Kezdő gitáros nem fogja tudni mi az, amit néznie érdemes egy hangszeren. Játszani nem tud rajta, annyit tehet, hogy megnézi, megy e a bútorhoz. Azt meg remekül meg lehet tenni YouTube videókat nézegetve, vagy a hangszerbolt fotóit lapozgatva.


Ma már biztonságosan lehet rendelni hangszert hazai, de akár Eu-s országokból is. Kérdező olvassa el az üzleztek által, kötelezően közölt szerződési feltételeket. Ott megtalálható egy elállási jog, ami néhány napon belül minden indok nélkül jogosítja a vásárlót, hogy a hangszert visszaküldje. Sajnos itt saját költség-ha nem garanvciális hibáról van szó, amikor az üzlet küld futárt érte-de nyilván megéri elállni egy olyan eszköztől, ami nem igazán jön be. Ezért erősen javasolt az átvételt követően azonnal használatba venni, hogy kiderüljön, van szerelem, vagy nincs. Visszaküldés költsége Eu-n belül kábé 5000 Ft futárral, itthon kábé a fele.


Ha szeretnél megbízható boltok listáját, tegyél fel kérdést!

2021. ápr. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Annyit meg tud nézni, hogy körbeéri e a nyakat a keze, valamint, hogy jó e a húrmagasság, jó e a nyak lakkozása (ha van), nincs e sérülve a gitár, nincs e oldalra görbülve a nyak, a bundok rendesen ki vannak e polírozva. Ezekhez nem kell tudni gitározni, bár nyilván jobb, ha elkíséri egy már a témában jártas személy.
2021. ápr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!