Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak én tartom túlértékeltnek...

Csak én tartom túlértékeltnek a Guns 'n' Roses együttest?

Figyelt kérdés

Szerintem közel sem olyan jók a számaik, mint ahogy azt egyesek mondják. Axl Rose hangja inkább libabőrokozó, mintsem szép. Slash nem is olyan szuper gitáros, ráadásul egy bunkó ember.

Bele lehet bolondulni a zenéjükbe!



2021. máj. 2. 18:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Igazad van kérdező, tényleg túlértékelt!
2021. máj. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Túlértékelt és ahogy az lenni szokott a legpocsékabb számaik a legismertebbek, pl. November Rain, Don’t Cry...


De szerintem ettől függetlenül vannak olyan számaik is melyek nem rosszak és szerintem az énekes hangja sem annyira rossz...

Engem speciel Ozzy hangja jobban zavar, de a Black Sabbath számok meg jobbak.

2021. máj. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%
Én hallgattam őket régebben és tetszett pár számuk, de szerintem is túlértékelt együttes. Axl Rose pedig egy nárcisztikus, hisztis picsha, akinek akkora arca van, mint ide Lacháza és erre büszke is. A tagok is majdnem egytől-egyig drogos, iszákos fhaszkalapok és természetesen büszkék rá. Érdekes módon Bon Jovi-ék sose voltak alkoholista drogosok és beképzelt fhaszfejek se, mégis tudtak jó zenét csinálni. Akkor hogy is van ez?
2021. máj. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
#3. “Érdekes módon” Jim Morrison vagy Bob Marley iszákos/drogos volt, mégis 1 milliószor jobb zenét csináltak mint a Bon Jovi... :D
2021. máj. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%
melyik felkapott együttes nincs túlértékelve?
2021. máj. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
#4 Nagyon jól megmondtad! Igaz, hogy ennek semmi köze nincs a válaszomhoz, meg úgy en bloc az egész témához, de nem baj, nagyon okos vagy, te vagy a nap hőse!
2021. máj. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
5: Ez a mániája, szerintem már kényszeresen spammeli az oldalt a kamu kérdéseivel.
2021. máj. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
Én bírom őket, szerintem minőségi zenét játszanak
2021. máj. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
2%
Csak te tartot oket annak.
2021. máj. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

A 9es válaszolt rendesen: Csak te tartod annak?

Igen, csak te.


8as, egyet értünk! :D


Ebből az underrated meg hasonló dolgoktól meg már teljesen kivagyok...

Minden underrated vagy éppen overrated.


Mi bajod van a Guns-al ?

Nem is adják őket, vagyis alig.

Ariana Grandét, JLo-t, The Weeknd-t, Jason Derulot meg hasonlókat sokkal többet adják.


Egyiknek nincs hangja, másik csak studioban tud énekelni, élőben nem, a harmadiknak idegesítő hangja van (ez mondjuk szubjektív) a negyediknek meg semmitmondó a szövege és persze zene sincs, és hangszerek sincsenek, hanem van dobgép és kikevert beat.

Ennyi.


Míg Axl tud énekelni, nagyon sok mindent ki tud énekelni, Slash tud gitározni, a többi srác szintén tud a hangszer(ein)én jászani.

Sokkal sokoldalúbbak, sokkal tehetségesebbek, igazán zenészek, nem gép csinálja a zenét...


Mostani zenészek közül, akik underratedek, azok közül hány játszik hangszeren ?

Vagy akár több hangszeren ?

Vagy mekkora a hangterjedelme, ami nem azt jelenti, hogy teli torokból üvölt, vagy sikít mint Mariah Carey ? Tehát azon a hangszínen énekelni is tud, nem csak kurjongatni ?

Saját maguk írják a szöveget ? Vagy más írja nekik ?

Vannak olyan tehetségesek, hogy kitalálják a zenét, megírják a zenét, szólókat írnak, és szöveget ?

És nem zenegépről megy a zene plusz a vokál ?

Hanem ott élőben ugyan úgy elő tudják adni, vagy akár jammelve, változtatva és nem rossz irányba ?


Mert ezekre képes a Guns.

Az, hogy tetszik ez a fajta zene, vagy nem, az más.

De hogy tehetségesek, az nem vitás.

Ezzel nem lehet vitatkozni.

Azt lehet mondani, hogy Angus Young jó gitáros, mert jó riffeket csinál, jó szólói vannak, de mondjuk a fent említett Slash szerintem tehetségesebb.

Hiába idősebb vagy fiatalabb az egyik a másiknál.

Itt tehetségről van szó.

Mint ahogy pl Ed Sheeronnál sokkal tehetségesebb Ritchie Blackmore mondjuk gitárban.

Mondjuk szerintem Ednek sincs hangja, akár JLonak, de akkor maradjunk a Deep Purple-nál.

Ian Gillan sokkal jobb énekes, mint Ed.

És ha már itt tartunk, hogy ki az underrated, akkor már inkább Ian Gillan, és az overrated az Ed.


Hol van a két ember tehetsége egymáshoz ?


Axlék eleve 85ös banda.

90es években lettek igazán ismertek és akkor adtak nagyon jó koncerteket.

Ez már több mint 30 éve volt.


Ismersz azóta hasonló alulértékelt bandákat mint ők?

Van ott olyan hang, mint Axl-é ?


Nekem speciel nem jön be a "sportgitározás" mint pl Petrucci, Malmsteen, Batio, stb stb, de akkor is tehetségesek.

Olyan hangot fognak le, amilyet akarnak.

Eljátszanak simán ők is egy Deep Purple számot (meglehet, hogy kevésbé érezhető benne a "lélek" de eljátszák és azért jól).


Én nem szeretem őket, de nem lehet tagadni, hogy tehetségtelenek.


Manapság hol tudsz olyan bandákat mondani, akik tudnak ilyen zenéket csinálni ?

Ír valaki hasonló zenéket, mint a Highway Star ? Vagy a Demon's eyes ?

Szerintem nem.


De már a Gunst sem ismerik az emberek lassan.

Szerintem olyan koncerteket adtak azok a srácok, hogy csak na!

Axl ha mással énekelt, mindig elvitte a zenét.

Nem úgy mint Mariah Carey és Withney esetében, hogy ott erőlködött Mariah, hogy bebizonyítsa, hogy ő van olyan jó, mint Withney.

Axl mellett énekel valaki, az mindig eltörpült.


Szerintem azért ez is megállja a helyét.


Slash hasonló.

Bárki mellett magabiztosan tud játszani, és sosem érződik az, hogy mennyire legitározta volna valaki.


Én ezt nevezem tehetségnek.


Brian May hol tud úgy gitározni mint Slash ?

Freddynek hol van olyan hangja mint Axlnek ?

Akkor nem ők vannak túlárazva ?


Szerintem ez a 3 banda van leginkább túlárazva: Beatles, Rolling Stones, Queen.


Én azt mondom erre: Deep Purple, Led Zeppelin, Guns n Roses.


(És akkor kihagytam még a Black Sabbath-ot, az Aerosmith-t, az Acdc-t, a ZZTop-ot, a Jethro Tull-t, és még sorolhatnám.

Nagyon nagy zenészek, igazi hangszerrel (több hangszert ismerve), élőben IGAZI hanggal, sokkalta nagyobb tehetséggel mint a mai Jason Derulok.

És alig ismerik.

És ha meghalnak az 40es, 50es, 60as évek szülöttei, már nem is fognak rá emlékezni lassan!)


De legalább nekik sikerült az, hogy több mint 50 év elteltével is NÉMELYIK rádióban leadják a Smoke on the watert, vagy a Whole lotta love-t.


Jason úr szerintetek 50 év múlva is benne lesz az emberek fejében ?

Adni fogják a "rádiókban" ?

Azt fogják mondani, hogy na igen!

Ez volt az igazi zene ?

Énekhang kamu, zene kamu, szöveg nem a saját, koreográfia copy ?


Szóval a válaszom nekem is igen.

Te tartod túlértékeltnek.

Én teljesen más előadókra gondolok, ha ezt a szót mondják nekem.

A Guns egy jó banda mindenképp, az meg hogy tetszik-e valakinek, az szubjektív.


Szerintem az imént említett Bon Jovi sokkal túlértékeltebb és tehetségtelenebb mint a Guns :D

De még mindig MÉRFÖLDEKKEL jobb mint Jason úr.

Természetesen a Stonesék meg a többi is :D


És itt nem arról van szó, hogy jaj csak a régi zenék voltak az igazi zenék.

Ugyanis azokról is elmondtam a véleményemet, a régi zenészek közül is nagyon sok a szemét.

És most is sok van.

De míg annó voltak jó bandák akik mentek koncertezni, és nagyban "túlértékelték" őket, addig manapság nagyon beszűkült Doja Catre, Nicki Minajra, BTSre, Miley Cyrusra, Beyoncéra, Lady Gagara, mégegyszer és utoljára Jason Derulo urakra, és Ed Sheeronokra.

Ezek mennek, ezek vannak stadionokban, ezek jönnek mindenhova turnézni, de még ebből is a legalja jut el MO-ra :D

Kamu Rihannák és társai.


(És még egy utolsó utáni gondolat: míg a 60as években ki kellett taláni az új zenei stílust (Janis Joplin, Chuck Berry, Hendrix, Yardbirds, Cream, stb...) azután majd 70es 80as években ezekel lehallgatni, megtanulni a MÁSIK stílusát egymagadban, és mindezek után NEM lemásolni, hanem szintén egyedit és hasonlóan kiemelkedően minőségi zenét csinálni...na az a szép, a teljesítmény. És ezt nem lehet túlértékeltnek nevezni!


És ami azt illeti, akkor nem volt net, nem volt VLC, magnó volt és gramofonok, bakelit lemezlejátszók amin recsegő-ropogó hangon hallgathattad és tanulhattad.

Nem voltak tabok elérhetőek 2 kattintás alatt.

Ma viszont ez mind lehetséges.

Oktató videók, tabok elérhetőek ingyenesen.

Az tanulja meg a szólókat aki akarja.

Valaki akinek sikerült, az leírta a tabot, közzé tette és ennyi. Manapság persze, hogy nagyon sokan le tudják játszani ezeket a számokat.

És pont emiatt nagyon sok jól játszó gitáros van.

Sokkal több a lehetőség, plusz nem kell korszakot alkotni.

Lemásolni kell, ehhez meg minden segédlet adott.

Aki meg tehetséges és szorgalmas, le is tudja majd játszani.


Na de hol vannak az ezekhez hasonló jó számok ? (Ezektől a jó coveresektől, akik "simán" lejátszák ezeket a számokat)

Ha vannak is, nagyon kevesen, na és ők tényleg alulértékeltek, ellenben Bebe Rexhaval vagy Mabellel.


Tehát még1x, nem túlértékeltek.

Azokat felsoroltam akik szerintem azok.

Én örülnék a legjobban, ha lennének hozzájuk hasonló "közel sem jó" zenészek!

És felőlem lehetnek bunkók, az életük nem érdekel, csak a zenéjük!

Mint ahogyan őket sem érdeklik hogy ki hallgatja.)


Asszem ennyi :D

2021. máj. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!