Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem szeretik a romák a...

Elistvan kérdése:

Miért nem szeretik a romák a rockzenét?

Figyelt kérdés
Lehet, hülyén hangzik a kérdés de megmagyarázom: (komolyan érdekel, nem poénnak szánom.) Van ugye mulatós zene rengeteg roma előadóval (lásd a Dikkh tv) van vagyis volt rap zene mint mondjuk a Fekete Vonat, illetve popzene mint a Romantic. Akkor miért nincs roma rockzene?

2021. máj. 23. 08:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Mert,nincs hallása hozzá Gázsinak,meg a baseva se úgy megy ezek még egy akkordot se tudnak lefogni .
2021. máj. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a romák tudnának üvölteni.
2021. máj. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor Indiában nincs is rock/metál?
2021. máj. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%
Fun fact: Kalapács Józsi is cigány.
2021. máj. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ektomorf a neve, vagyis ez metál. De egyébként máshogy nőnek fel a cigányok, nem ez a műfaj vonzza őket. :D
2021. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Mert az iq szintjük pont egy kis grofóhoz elég.
2021. máj. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ennek az egyik oka, hogy kulturálisan nagy hangsúlyt kap náluk a cigány zene, a mulatós azok meg könnyebben vegyíthetőek pl a rap zenével.

A másik, hogy a rock, metál, goth, punk stb zenekarok és hallgatóik közt gyakran megfordulnak a szélsőséges rasszisták, fasiszták akikkel érthető okoból kifolyólag nem feltétlen akarnak találkozni.

2021. máj. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Remek sztereotípiák röpködnek itt, akárcsak amikor a mulatós, vagy a magyar rap szóba kerül...


"ezek még egy akkordot se tudnak lefogni"

Ja, ezért van az, hogy minden idők egyik legnagyobb hatású gitár virtuóza egy cigányjazz-zenész volt (Django Reinhardt).


Én magam személyesen ismerek két roma srácot, akikről tudom, hogy szeretik a rockot/metált (is). Egyikőjüket konkrétan itt a gyakorin ismertem meg egy zenei diskurzus kapcsán; másikukat egy közös ismerősön keresztül, ugyanabban a kollégiumban laktunk egy ideig. Lehetne még sorolni a tapasztalatból jövő ellenérveket (látom az Ektomorfot írták is már), de őszintén szólva kicsit úgy érzem, hogy az ilyen kérdésekre nem is a helyes reakció...

Ez az a kategória, mint mikor egy tag rendszeresen olyan kérdéseket tett fel itt, hogy "A [műfaj] kiknek a zenéje?", és aztán a leírásban olyan csodás implikációkat tett, miszerint az alternatív rockot hallgatók feljebb jutnak az oktatási rendszerben, mint a hip-hop hallgatók (az az opció meg nyilván fel sem merült, hogy valaki esetleg egynél több stílust is szerethet). Nem állítom, hogy teljes marhaság lenne azt boncolgatni, hogy milyen hatással lehet valakinek az ízlésére a neme, származása, családjának anyagi háttere, stb., mert ezek a dolgok nyilván befolyásolják az életben való tapasztalatokat, ezáltal abban is szerepet játszhatnak, hogy milyen kulturális startról indul az egyén művészet-megismerés kapcsán, de az erről való tanakodásnak egyáltalán nem konstruktív módja az ilyen kérdések feltevése. Tudom, hogy azt írtad, hogy őszinte kíváncsiság a motivációd, de ha úgy futsz neki a témának, hogy alapvetésnek tekinted, hogy "a romák nem szeretik a rockzenét" (ami objektíven téves), és a kérdés csak annyi, hogy "miért?", az nem szolgáltat túl jó alapot egy értelmes diskurzusra, ellenben annál jobb táptalaja lesz annak, hogy emberek rasszista kreténségeket írogassanak.

2021. máj. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Kicsit eltoltad a választ filozófia, társadalomkritikai irrányba, holott totál nem rasszizmusnak szántam csak érdekelt a hozzászólók váleménye. Évek óta feltünt,hogy szinte minden más stílusban van roma előadó, rockban viszont nincs. Olykor nem kell többet beleleátni egy szimpla kérdésbe annál, ami.
2021. máj. 23. 14:59
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Ez egy általánosítás, van rocker roma ismerősöm
2021. máj. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!