Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik zenét dolgoznád fel?...

Melyik zenét dolgoznád fel? Van értelme egy zenét átdolgozni?

Figyelt kérdés
Be vallom nem igazán jön be, ha egy zene régi stílusú. Vannak bandák, akik feldolgozzák és ezáltal nagyon megkedvelem. R.E.M.-től a Losing my Religion-t is felddolgozta egy banda. Én pl.:James Blunt-tól a Stay the Night-ot dolgoznám fel. Még hangulatosabbá tenném.

#zene #rock #Zeneimufaj
2021. júl. 6. 17:25
A kérdező szavazást indított:
Van értelme.
Nincs értelme.
Van értelme, de inkább az eredetit hallgatom.
14 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Én elsősorban az eredetiség híve vagyok, de hallottam már néhány olyan számot, ami feldolgozva valamilyen szempontból jobb (szerintem), mint az eredeti, például:

Always on My Mind // Elvis Presley - Pet Shop Boys

Everlasting Love // Love Affair - Sandra

Húsz év múlva // Komár László - Dupla KáVé

Élj vele boldogan // Mátrai Zsuzsa - Závodi Gábor

Viszont megjegyezném, hogy én ilyen szempontból az előadót is nézem, mert például kifejezetten rühellem, és nem tartom igazi előadónak az olyanokat, akiknek egyetlen saját számuk sincs, hanem csakis feldolgozásokat énekelnek (például Rony), erre igaz a mondás, hogy "Idegen tollakkal ékeskedik" ! Persze akinek ezeken kívül vannak olyan számai is, amiknek Ő az eredeti előadója, azokkal minden rendben!

2021. júl. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Van értelme, ha tud valami pluszt hozzátenni. Szerintem ezek a feldolgozások jobbak, mint az eredeti (zárójelben az eredeti előadó, ha tudom):

Jimi Hendrix - All Along the Watchtower (Bob Dylan)

AC/DC - Johnny B. Goode (Chuck Berry)

Deep Purple - Help (Beatles)

Marilyn Manson - Sweet Dreams

Leander Kills - Kicsiny falum

Motörhead - Louie Louie

The Baseballs - a teljes életművük

Zorall - a legtöbb számuk

Hogy én mit dolgoznék fel, azt nem írom le, mert zenész vagyok, és nem akarom, hogy ellopják az ötleteimet, mielőtt megvalósítom :)

2021. júl. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Leo Moracchioli kimaradt, az ő feldolgozásai is nagyon jók :)
2021. júl. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Leo Moracchioli egy őrűlt! :D Az In the Army Now és a The Wellerman feldolgozás tetszik. Violet Orlandi és Jonathan Young is kíváló feldolgozásokat csinált. Akinek még van ötlete, bátran leírhatja.
2021. júl. 7. 21:15
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és a magyarok közül Vállai Krisztián feldolgozásai is. :)
2021. júl. 7. 21:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt legyen hozzáadott érték, vagy teljes újraértelmezés.

fentebb is nagyon jó példákat adtak,

+1

nine inch nails - hurt - johnny cash


másrészt ne azért dolgozzunk fel valamit mert "régen nagyot szólt, poroljuk le és keressünk pénzt, húzzúnk le még egy réteg bőrt róla" hanem mert minket megfog a mondanivalója, vagy a dallam, és újraértelmezzük, esetleg tisztelgünk az eredeti előadó előtt

(Szabó Gábor - Gypsy Queen - Santana)


Harmadrészt legyünk valakik, legyen már az asztalon tőlünk, hogy érjen is valamit a "feldolgozás", akinek nincs semmi eredeti ötlete és feldolgozásokból él, de még ha ki is izzadt magából Urambocsá' egy-két albumot (amire szintén mások írták a zenét meg a szöveget), az olyan is, számomra semmilyen művészeti értéket nem képvisel. Megélhetési muzsikus, nem hivatásos, semmivel nem több, mint az esküvői "noname" zenekarok és azok "feldolgzásai". Ebből a szempontból számomra teljesen irreleváns hogy hánycsilló követője, megtekintése, lájkja, ördögtuja milye van az ilyen-olyan "szósölmédiában".

2021. júl. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Egy darabig nagyon szakadtam azokon a mashupokon, amik 3 vagy több trackből csinálnak valami rettenetet, egyszerre nagyon jó és nagyon rossz, jó esetben tele poénnal, furán kijövő szöveggel, váratlan jó vagy rossz eseményekkel... Na az büszkeséggel töltene el, ha egy ilyen projektet végigvinnék és olyan durva lenne, mint amik fellelhetők a "műfajban".
2021. júl. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

#7 Én már csináltam ilyeneket :) Le kell szedni hozzá multitrack változatban a számokat, és kell valamilyen hangszerkesztő, amivel összekevered.

Na jó, mutatok akkor olyat, amit én alkottam: https://www.youtube.com/watch?v=QMs2e013Pqk

2021. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7. Köszönöm, hogy felhoztad a mashup témát. Én is régebben néztem sőt csináltam mashup-okat. De nem raktam fel Youtubra tartottam tőle, hogy letiltják. Már találtam én is olyat, amitől a hallójárataim zárlatos kaptak. Ettől pl. az elején besírtam de elég jól megcsinálták: [link]


8. Sajnos kevés vocals only klipeket találok youtube-on pedig lenne tervem a mashup készítéssel. Jól kidolgoztad a videó. Az egyik zenét ismerem is. Csak így tovább :)

2021. júl. 11. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!