Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek ki a "legjobb"...

Szerintetek ki a "legjobb" magyar gitáros?

Figyelt kérdés
tudom-tudom, nincs olyan, hogy legjobb, de szerintetek ki az? (technika, hangzás stb.)

2021. júl. 14. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem Alapi István.

De Jónás Tamást is odatenném.

Hozzáteszem hogy én annyira nem ismerem a magyar színtért.

2021. júl. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Krisz Rudi
2021. júl. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Rothadó Narancs ***** válasza:
100%
Tátrai Tibor
2021. júl. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

én se nagyon ismerem a magyar gitárosokat (persze a nagy öregeken kívül), pont ezért írtam a kérdést, hogy megismerjek párat.

Mostanában kezdtem el Gyémánt Bálint zenéjét hallgatni és akkor jöttem rá, hogy azért érdemes magyar zenét is hallgatni :D szóval perpill nekem most ő a legjobb

2021. júl. 15. 13:27
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

A magyar gitározás sajna összefüggőt a szocializmussal, és nem nagyon alakult ki idehaza erős zenész réteg amikor a rockzene éppen a fénykorát élte.

Nyilván így is van néhány zseni, de szerintem kevés a kibontakozott tehetségek száma még a szomszédos országokhoz képest is.

Arról nem is beszélve hogy nincs egy Joe Satriani vagy Petrucci szintű gitáros sem, szóval úgy gondolom hogy ha az ember átpörgeti a nagyokat(külföldről)idehaza már nincs nagyon újdonság, egyedi dolog.

Kivétel akad(Thy Catafalque, Tormentor), de nehéz nagyobb nagyságrendben felsorolni.

2021. júl. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
#5 Pedig sok erős zenész kialakult itt a szocializmusban barátom csak egy jó részükről nem is hallhattál mert például a zenekarban akikkel játszottam a dobos bátyja amerikában lett híres gitáros de ma már nyugodtan nevezhetjük művésznek. Nagyon sokan nevelkedtünk mi itt Kodály módszerrel ami valljuk meg világszerte ismert módszer a zeneoktatásban. Aki azt megtanulja abból jószerivel híres zenész és oktató válik. És azért Radicsék is sokszor eredetibben adták át mások dalait ráadásul mindezt csupán hallás után.
2021. júl. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

#6. Nem vagyok a barátod, de mondj nekem egy Steve Vai vagy Jason Becker szintű gitárost itthonról...

Ugye hogy nincs.

Nem csak játszani kell tusni hanem dalokat szerezni amik előtte nem voltak, na ebben a Tormentoron kívül sehol nem àllunk.

2021. júl. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2021. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Magyar gitározást annyira nem ismerem, de Alapi István és Radics Peti.
2021. júl. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%

#7

Már hogy a viharba ne lenne! Attól, hogy valaki híres nem lesz jó gitáros...

Csak néhány magyar név: Szabó Gábor+, Babos Gyula+, Radics Béla+, Benkő Dániel+, Tátrai Tibusz, Snétberger Ferenc, Mohai Tamás és még tudnám sorolni csak azokat valószínű már nem ismered. De lehet őket sem, ha Vai és Becker jelenti számodra a "szintet" :D

2021. aug. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!