Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek gáz, ha 16 éves...

1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Sőt a retroban még a mainstreamnél is vannak erősebb együttesek. Sőt, még jobb együttesek is vannak a mainstream-nél, mégis mindenki elfelejtette őket.


Pl. a kérdező linkelt egy Carpenters-dalt, meg egy Velvet Underground-ot. Tudja valaki milyen zenei különlegességet csinált a Carpenters? Sikerült a hard rock/metál éra alatt nyugodtabb stílusú zenékkel előre törniük. Vagy ismeri valaki a Velvet Underground-ot? A maguk idejének talán legbefolyásosabb zenekara voltak, gyakran nyers és kemény hangzása sokakat befolyásolt a későbbi punk, hard rock és alternatív előadók közül.


Pedig a Carpenters vagy a VU szerintem sokkal nagyobb befolyással rendelkezik a zenei világra, mint pl. a Led Zeppelin, vagy a Pink Floyd. Csak a LZ meg a PF valamiért előrébb kerültek.


Morpheus!

Abban egyetértek veled, hogy sajnos a retro zene kedvelőire is igaz a másik műfaj lenézése.

2021. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

10

Nincs semmi baj a komolyzenével!

2021. aug. 12. 15:12
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

#11


"Vagy ismeri valaki a Velvet Underground-ot?"


Jelenleg sokkal többen ismerik őket, mint az eredeti működésük alatt, amiben nem elhanyagolható szerepe van az internetnek, a rateyourmusic.com és a 4chan /mu oldalaknak. Ma mindenképpen több fiatal hallgatja őket, mint 1967 és 1970 között. Viszont ezek a fiatalok jellemzően nem a retro zene rajongói, hanem azok akik a kortárs könnyűzenében is otthonosan mozognak, azon belül is főleg az experimentálisabb, alternatív vonalon. Számukra egyáltalán nem okoz gondot egyszerre rajongani a Velvet Underground zajos proto-alternatív rockjáért, Aphex Twin kísérleti elektronikájáért, Ornette Coleman free jazz albumaiért vagy a Death Grips által képviselt indusztriális hip-hopért.


"a VU szerintem sokkal nagyobb befolyással rendelkezik a zenei világra, mint pl. a Led Zeppelin, vagy a Pink Floyd."


Ebben egyetértünk. Pár hónapja még írtam is ide a Gyakorira egy ömlengést a zenekarról:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__10966203-a-..

2021. aug. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
27%
Én meg jobban szeretem azokat a zenéket amik 1990 és 2009 között voltak slágerek.
2021. aug. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
lehet bajod, ha nem figyelsz oda megharapnak, és veszettséget kaphatsz tőlük!!!
2021. aug. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan mi bajod lenne belőle? A fiatal szervezeted nem veszi be ezeket a régi dalokat és idő előtt megöregszel, vagy mi a fenére gondolsz?
2021. szept. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj én is szeretem, de felőlem Wellhellot is hallgathatnál.
2021. szept. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!