Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell fújni a fuvolán a...

Hogyan kell fújni a fuvolán a magas oktávot?

Figyelt kérdés

Nemrég kezembe került egy fuvola (tudom, hogy furán hangzik, mert elég drága hangszerről van szó, de hosszas lenne kifejteni, hogy hogy), s gondoltam, a szabadidőmben megpróbálok megtanulni. Hozzáfűzném, hogy játszok szoprán és alt furulyán és gitáron is, szóval el tudom hinni magamról, hogy képes vagyok autodidakta módon hangszert tanulni úgy is, hogy elég minimális zeneelméleti alappal rendelkezek. Gitározni is autodidakta módon tanultam. Másik dolog, hogy most nem tudok tanárhoz menni.


A mély oktáv megy, de a felső C után elakadtam. Megpróbáltam fogástáblázatot keresni, de azokon ugyanúgy mutatja a felsőbb hangokat is, mint a alsókat. Szóval arra gondoltam, hogy talán másképp kéne fújjam?



2021. dec. 6. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is játszom szoprán és altfurulyán is. 🙂

A fuvolán a közép regisztert a legkönnyebb megszólaltatni. Az alsó és felső regiszter technikás. Mikor először tanultam,elkövettem azt a "hibát", hogy úgy játszottam, hogy megfeszítettem a szám szélét és erősebben fújtam a levegőt. Így is megszólalt ugyan a hang,de több energiát igényelt. Igazából a levegő helyed fújás technikáját kell megtanulni. Fuvola esetén "rekeszizomból" fújunk. Fújásnál a levegőt a rekeszizmunkkal tartjuk meg. Nehéz így elmagyarázni az a baj. Próbáld azt ki, hogy először "hasból" fújod, utána pedig rekeszizomból. Meglátod, hogy lesz különbség a két hang között.

2021. dec. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól mondja az előttem lévő, a lényeg igazából annyi, nem szakmaian kifejezve, hogy erősebben kell megfújni. Talán az segít, hogy ha úgy kezded el a hangot fújni, hogy egy T hangot “mondasz” ki a nyelveddel, így határozottabban fog indulni a hang

Próbálgasd, hogy egyszer lent játszod, egyszer fent, és hamar meg fogod tanulni! Sok sikert, kitartást hozzá!!

18/L

2021. dec. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkét választ :D
2021. dec. 7. 07:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Velem anno a fuvolatanárom olyan gyakorlatok csinált a rekeszizomból való fújás begyakorlására, hogy fuvolázás közben random megpróbált hátralökni, hogy nézze a tartásomat. Próbálj ici-picit előredőlni, és érezni fogod a különbséget.

Egy másik gyakorlat, hogy lefekszel a hátadra, és egy könyvvel a hasadon mélyeket lélegzel. Minél jobban mozog a könyv, annál jobban csinálod, mert az azt jelenti, hogy hasba veszed a levegőt.


11 éve fuvolázok és megfigyeltem, hogy másokkal ellentétben, mindig hasba veszem a levegőt, még akkor is, ha nem fuvolázok, mert annyira berögzült.

Sok sikert neked, remélem segítettem!

2021. dec. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm :) Nagyon hasznos volt.
2021. dec. 12. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!