Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nincs zenei képzettségem,...

Nincs zenei képzettségem, ettől még próbálkozhatok zenét irni a magam szórakoztatására van értelme?

Figyelt kérdés
Üdv, mozgássérült vagyok, az a fajta aki otthonról nem igen tud elmenni kimozdulni tehát felesleges időm az bőven van,,, Nincs zenei képzettségem, itt ott a neten találtam ingyenes zeneelméleti anyagokat olvasgatom őket, de nyilván emészteni kell agyilag stb. Viszont gépre találtam ingyenes legálisan szabadon használható zene iró programot (talán zongorára ir) , és androidra is találtam, pár napja használom őket, engem leköt kikapcsol, de a kérdésem az adott lenne. Tehát a saját szórakoztatásomra (tehát max a családnak baarátoknak mutatom meg) nulla ZENEi előélettel is van értelme?
2022. jan. 20. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan időtöltés esetén, amivel kifejezetten az a terved, hogy csak saját magad szórakoztatásáért csinálnád, nincs az az opció, hogy "nem lenne értelme". Ami meg a "nulla zenei előélet"-et illeti... Ha elkezdesz elméletet tanulni, meg komponálgatni, azzal kezdetét veszi a zenei életed.
2022. jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi gondolom, ha nem jókat csinálok az sem baj jelen esetben.... csak hát nem tudtam, hogy van e igy értelme, bár tény megnyugtat stb.
2022. jan. 20. 16:41
 3/5 A kérdező kommentje:
1es, komolyan tanulgatom az angolt, igy nyilván nem mindig van kedvem és erőm a zene elméletet is még mellé, de a komponáló programokat szeretem nyomkodni, tetszik , hogy az irott hangjegyből zene lesz, tetszik, ha ide rakom ilyen a hangja ha oda akkor olyan, ha pontot rakok elé ez meg az lesz stb biztos érted, igazából ezért is irtam ki a kérdést is, hogy ha a zene elméletet nincs is kedvem mindig nyomni, van e értelme.
2022. jan. 20. 16:49
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Ha az angoltanulás az elsődleges projekted, azt akár össze is kötheted a zeneelmélet-tanulással - sőt kifejezetten javaslom, hogy tégy úgy. Én bár tanultam iskolában angolt, a tudásom tetemes részét otthon szedtem össze, azzal, hogy angol nyelven voltak a dolgok, amik érdekeltek: eleinte videojátékok, meg egyéb szoftverek, aztán zene. Ennek következményeképp már jó ideje az angol az elsődleges nyelv, amiben szabadidő gyanánt szöveget fogyasztok - legyen az digitális szöveg, videó, vagy könyv - így a zeneelméleti tudásom egészét is angol nyelven szedtem össze (egy csomó általam ismert koncepcióra azóta se tudom, hogy mi a helyes magyar kifejezés). A zeneelméleti szókincs mindenképp egy zsargon, magyarul is számodra idegen szavakat tanulnál, angolul viszont cserébe sokkal több az online fellelhető segédanyag.
2022. jan. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi, azzal meg ezekszerint ha csak próbálkozok, gondolom ne törődjek, főleg ha még örömöt is lelek benne, .és nem baj, ha egy értelmetlenség lesz n éha a zene,, ilyenkor meghallgatom, ha 1 hangot nem oda illőnek érzek, megpróbálom kicserélni, meghallgatom a változtatással milyen a pici zeném stb, egyenlőre igy csinálom.
2022. jan. 20. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!