Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Igaz az a sztereotípia, hogy...

Igaz az a sztereotípia, hogy a mulatós zenét csak a kevésbé iskolázott, szegény, "egyszerűbb" emberek szeretik? Tudnátok rá ellenpéldát hozni? Miért gondolják ezt sokan?

Figyelt kérdés

- Miért utálják olyan sokan ezt a műfajt (persze az igényes zenére gondolok)?

- Miért ciki, ha valaki ezt (is) szereti?

- Miért zárkóznak el egyesek elvből egy egy zenei műfaj elől?

- Akik ezt utálják, nincsen szükségük erre a bizonyos az életérzésre, amit ezek a zenék adnak?

- Tudnátok ellenpéldákat hozni, "tanult" emberekről akik élnek halnak ezen zenékért?

- Van annak igazi lelke, aki ezeket és a magyarnótánat nem szereti?


Ezen kérdések inkább a fiatalabb korosztályról szólnak, de szívesen veszek több véleményt is, mert szeretném megérteni ezen téma dinamikáját.


Köszönöm szépen előre is!



2022. márc. 5. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
sznobizmus is közrejátszik szerintem
2022. márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hoznál példát igényes mulatósra? (Nem rosszindulatból, csak nem biztos hogy egyre gondolunk)
2022. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves #2-es válaszoló!


- például Jolly zenéi közül, néhány összeválogatott szám;

- Pintér Timi;

- Henna;

- Zelenák Krisztián;

- stb...

- válogatott, videókon fellelhető harmonikaművészek, zongoraművészek, rendkívüli virtuozitással és stílusérzékkel rendelkező egyének játékai amelyek inkább a hallgató nóták esetén figyelhetők meg (valódi, akusztikus hangszereken játszott): Hollósy Adrián, Hollósy Band, Drahoslav Bango, Móger Péter, stb...

- Pataki Attila nótái;

- Boros Öcsi egyes nótái;

- Jimmy egyes nótái;

2022. márc. 5. 15:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Pataki Attila inkább hard rock, mintsem mulatós
2022. márc. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Nézd, van aki kannás bortól szeret lerészegedni, van aki kis szériás kézműves söröktől. Felesleges ezen rugózni, más igények más ízlés, ennyi...
2022. márc. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na de én Bachot is, klasszikust is szeretek! Ezért nem értem!


A mulatósat az életérzés miatt szeretem! A megvalósítási technika/ minőség az megint más téma... Nem gondoljatok így?

2022. márc. 5. 18:30
 7/7 anonim ***** válasza:
tök jó, csapassad neki, egészségedre. én nem ítélkezem afelett aki szereti a mulatóst, sőt ismerek olyanokat aki pl orvosira jár, napi 20 órát tanul, vizsgaidőszak után meg szétdrogozza meg piálja az agyát mulatósra és kicsit kikapcsol. ha viszont vki nagyon éli meg imádja ezt a műfajt akk vegye számításba h én ki nem állhatom, szóval vmi mást hallgassunk közösen.
2023. márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!