Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mitől szeretik ilyen sokan a...

Mitől szeretik ilyen sokan a Linkin Parkot?

Figyelt kérdés

2022. márc. 27. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
A kérdésed késett kb. 15-20 évet.
2022. márc. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%
Akik 2000 környékén voltak tinik, nekik pont akkor jött be ez a keménykedős tinipop. De szerintem a többség gyorsan kinőtte. Az első két albumot leszámítva meg senki nem is hallgatta már. Ezért is nyírta ki magát az énekesük. Nem bírta a sorozatos kudarcot.
2022. márc. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

#2.Ilyet mondani egy elhunyt zenészről, Chester az egyik legjobb metalénekes volt a szintéren Linkin Park ide vagy oda, de bármelyik zenekarban megállta volna a helyét, nagyon emberséges volt és jó frontember.

Nehéz élete volt, drogfüggő lett amiről megpróbált többször is letenni de nem mindig járt sikerrel, aztán legjobb barátja megölte magát és nem véletlenül hogy pont Chris Cornell születésnapján vitte véghez az öngyilkosságot.

Fontos zenészt vesztett el mindenki, lehet nem szeretni a Linkin Park-t, de iszonyat nagy hatású volt és tehetséges, jó adottságokkal.

Szóval nem a kudarc nyírta ki, ezen akartam pontosítani.

2022. márc. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%

3

Lárifári

2022. márc. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Én 2000-ben születtem, rám egyáltalán nem a stílusuk hatott. Azért szerettem meg őket, mert a dalaikban olyan mélyen és őszintén szólaltak meg az érzéseik, hogy hiába nem tudtam angolul, amikor először hallottam őket úgy éreztem, mindent értek és mindent átérzek. És ha még a szöveget is érted, úgy meg pláne nagyot ütnek a dalaik. Másrészt ők nem a tömeg gyártásra mentek rá, mindig próbáltak újat alkotni, remek ötleteik voltak. A Thousand Suns albumuk szerintem egész egyszerűen egy mestermű és sajnálom, hogy olyan kevesek ismerik fel vagy értékelik annak a művészi értékét. Annyi dolog van bennünk amiért szeretni lehet őket, ők nem egy tucat banda, stílusilag be se lehet őket kategorizálni, mert mindenhonnan kilógnak.
2022. márc. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

#4.Legalább kicsit informálódtál, és legközelebb nem írsz hülyeséget róla.


#5.Nu-Metal stílusból adódóan egy olyan műfaj amelynek célkeresztjében a populáris hallgatóság felkarolása állt, ezt kár tagadni. Ráadásul elsősorban a tini korosztálynak szólt(lefordítottam akkoriban kb. az összes szövegüket), és amolyan grunge-os életérzést próbált visszaadni, de nem túl hitelesen(ezért szokás post-grunge-nak is nevezni, ami a rádiós grunge zenét takarja). Nagyon nagy kereskedelmi sikereket hozott nekik az első 3 album, meg voltak későbbi slágeriek is. Azt nem mondanám hogy nem lehet őket besorolni, egy másik kérdés alá még pár hete/hónapja album szerinti lebontásban besoroltam stílusokba szóval nem ők találták fel a spanyol viaszt.

Thousand Suns-ban sem volt semmi forradalmi, kicsit olyan Radiohead, Muse és egyéb hatásokat csomagolták egy könnyedebb albumba, elektronikus elemekkel. Nem mondanám művészinek, nyilván viszonyítási alap mihez képest. De a felsorolt együttesekhez mérten semmiképpen sem az.(ha nem hiszed fuss végig egy OK. Computert ami a műfaj csúcsa)

Első 2 albumukat szerettem én is(bár az idő azt mutatja ez csak számomra egy korszakos zene volt), de utána nem sikerült olyan szinten megújulniuk mint pl. a Deftones-nak vagy a Kornnak, esetleg a Slipknotnak. Bepróbálkoztam számtalan olyan stílussal ami éppen trendinek számított, de összességében nagy újdonságot egyik új érás albumuk sem hozott.


Amúgy szélesítsd a zenei palettát, Linkin Park jó kezdésnek, de vannak tőlük sokkal jobbak minden téren már stíluson belül is(Korn pl.) Ha már tetszett a Thousand Sand nyugodtan mehet a prog rock műfaj, meg az alter rock igényesebb vonala stb.

Nekem nincs különösebb bajom a Linkin Parkkal, csak belekezdtek mindenbe, de igazából a Nu-Metalon kívül semmiben sem alkottak olyat ami előtte ne lett volna.


3-as voltam.

2022. márc. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

#6. (5-ös vagyok)Én nem is úgy értettem, hogy az albumaikat sem lehet stílusilag bekategorizálni, hanem magára a bandára gondoltam. Az új dolgokat ötleteket meg inkább úgy értettem,hogy magukhoz viszonyítva törekedtek mindig újat alkotni, nem maradtak azon a műfajon belül amiben kezdték. Én se gondolom, hogy ők találták fel a spanyol viaszt, de tudtak egyedi, új ötleteket bele vinni a zenéjükbe amiket előtte nem lehetett mástól hallani. És mindezt úgy tették, hogy közben széles körben befogadható és emészthető maradt a zenéjük. A művészi értéke az ATS-nek pedig nem lesz szerintem kisebb attól, hogy más zenekarok mit csináltak. Jól esik a szívemnek látni, hogy más is tisztában van vele és értékeli a Radiohead teljesítményét. Az OK Computert és az ATS-t nem lehet összehasonlítani szerintem. A Linkin Park úgy alkotott egy különleges és művészi albumot, hogy közben széles körben befogadható és emészthető maradt. A Radiohead meg elrugaszkodott minden megszokott dologtól és valami teljesen egyedit és utánozhatatlant hoztak létre. Viszont az ő zenéjükre egyáltalán nem lehet azt mondani, hogy könnyen emészthető vagy befogadható lenne.

A paletta szélesítésről meg köszi, hogy így látatlanba úgy ítélted meg, hogy beszűkült a látás köröm zenéket illetően. Az tény, hogy nehezen találok olyan előadókat dalokat, amik zeneileg egyediek, nem unalmasak, de közben meg is érintenek és igazán át tudom élni őket és hosszú távon, évek át tudom hallgatni őket. A Linkin Park volt nekem ebben a kezdet, de a Radiohead is nem sokkal utána jött számomra. Azóta meg csak kisebb, kevésbé ismert előadókban, dalokban találtam arra, amit kerestem.

2022. márc. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!