Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akik szeretik a jazz-t, sokan...

Akik szeretik a jazz-t, sokan vannak közülük, akik nem szeretik Miles Dadis-t?

Figyelt kérdés

Mindig a legnagyobbak között emlegetik, meg mindenki el van tőle ájulva, de én 20 perc után idegesítőnek találom.

Pedig nem ilyen tingli tangli smooth jazz-t szoktam hallgatni, általában vevő vagyok a legelborultabbakra is, de Miles Davis egyszerűen idegesít. Vagy unalmas, vagy irritáló, de sokszor a mindkettő. Mondjuk a trombita alapból idegesítő tud lenni.

Mást is irritál Miles?


2021. júl. 25. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jazz-kedvelő körökben nem nagyon találkoztam még olyan véleménnyel, hogy valaki Miles Davis zenéjét úgy en bloc nem bírja. Szerintem részben azért sem, mert a tag rengetegféle stílust kipróbált, sőt, több általa érintett alműfajt részben ő teremtett/szilárdított meg. Ezt most nem azért mondom, mert "nagy zenei jelentőségű, tehát szeretni kell", hanem mert tényleg annyira változatos a diszkográfiája, hogy szerintem mindenki találhat benne kedvére valót + néhány stílust egyszerűen olyan jól enkapszulált egy-egy albumon, hogy aki az adott alműfajt bírja, az az adott albumo(ka)t is általában minimum jónak fogja tartani, ha nem is lesz a személyes kedvencei egyike.

Miket hallottál tőle eddig? Milyen jazz-t szeretsz úgy amúgy?

2021. júl. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Persze, vannak köztük jók, csak ha mondjuk "ömlesztve" hallgatom, véletlenszerűen, akkor arányaiban kevésre mondom azt, hogy na, ez jó...

Mit hallottam tőle, hát szerintem kb. mit nem... szerintem a legtöbb albumát végighallgattam már.

Alapvetően amúgy a hard bop az amiből bármikor bármilyen mennyiség jöhet, de pl. Thelonious Monk, Ben Webster, Art Blakey, Charles Mingus, John Coltrane, stb... zenéit simán tudom non-stop hallgatni, ellentétben Miles-al.

De

2021. júl. 25. 21:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Gyorsan kikerestem neked, hát pl. most ami a kérdés apropója volt, az a Flamenco Sketches, inkább elkapcsoltam, nem volt türelmem végighallgatni. :)
2021. júl. 25. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!