Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Digitális zongora, vagy...

Digitális zongora, vagy szinti a jobb, ha csak hobbiból zongorázok?

Figyelt kérdés

A basszusgitár a fő hangszerem, az, az egyetem, meg a munka mellett nem lenne sok időm, szóval csak ilyen kis mellékproject szerűen akarok zongorázni.


Egy évet zongoráztam korábban, és nagyon szerettem a valódi hangszeren játszani (sose untam meg, egyéb okok miatt hagytam abba). A szintetizator nem adta nekem azt a feelinget mint az akkusztikus, sokkal jobban bejön a kalapácsmechanika, és a hangja se volt az igazi. Ezért is akarok egy digitális zongorát. Lakásban elfér, megfizethető, és próbálja rekreálni az "igazi" hangszert


Viszont így hogy a basszusba fektetném a több energiát, és hogy amúgy is inkább könnyűzenét játszok (bár a zongorán a jazz nagyon bejött) lehet hogy sokszínűség, meg anyagi szempontból jobban járnék egy olcsóbb szintetizátorral.


Ez főleg rajtam múlik, de nem tudok dönteni. Vélemények?



2022. ápr. 12. 01:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán hogy jön a képbe a szinti? Ha csak a könnyebb játszhatóság kell, később ledobsz egy korrekt súlyozatlan midi billzetet, úgyis csak dawban lesz megfelelő a sokoldalúság. Nyilván ha lagzizni akarsz, akkor kíséretautomatikás szintiből minél komolyabb, de érted...
2022. ápr. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Jó nagy szarban vagy barátom:) Ha neked kalapácsmechanikás billentyűzet kell, azért ki kell tenni a zsét. Ráadásul ott van még a lehallgatás is, ami megint egy vagyon. Valamint a 'lakásban elfér' elképzelés is eléggé szubjektív idea, ha feltételezünk egy 76-88 billentyűs monstrumot, ami harminc kiló. Látom, hogy próbálod megúszni, de el kell dönteni, hogy valójában mit akarsz, mik a lehetőségeid. Ha "csak" zongorázgatnál, feljátszanál néhány alapot, dalt szereznél, tartanád a formád, semmi extra művészkedés, akkor is több út van. Én biztosan feladnám a billentyűzet felé támasztott álmaimat és a praktikum felé orientálódnék. Azt nézném, hogy mi az amit fel tudok adni az akusztikus hangszerhez képest. Lehet, hogy nem is kell egy teljes zongorabillentyűzet. Lehet, hogy nem is kell pont az a kalapácsmechanika, amit az akusztikus tud. Meg lehet alkudni egészen a végleztekig, ki kel találni mire vagy hajlandó, mivel tudsz együtt élni és mi az amit meg tudsz fizetni. Főleg, hogy alapvetően a basszusgitárral foglalkozol. Szóval elég egy öt oktávos valami, ami könnyen mobilizálható. Persze innentől megint vissza a kérdésed végére, valóban magadnak kell eldönteni.
2022. ápr. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy Nord Stage-et és mindened van
2022. ápr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%
#3 "Vegyél egy Nord Stage-et és mindened van" Ez nagyon vicces
2022. ápr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!