Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mitől örvendenek ekkora...

Mitől örvendenek ekkora népszerűségnek a mai magyar zenék (amik youtubeon általában a felkapottak között vannak azokra gondolok)?

Figyelt kérdés
Nem utálkozni szeretnék, ezt leszögezném. Éppen ellenkezőleg, próbálom megfejteni, hogy mások mit szeretnek benne és miért tartják jónak. Az alapján amit hallottam belőlül, szinte végig autotune, hasonló sémára épülnek zeneileg, egyik sem túl kreatív ilyen téren, nem mutat semmi újat vagy rendkívülit. Van benne valami futottak még kategóriájú "rap", autotune-os énekléssel vegyítve. És a környezetemben is rengetegen vannak oda ilyen és ehhez hasonló zenékért. Oké, hogy ízlések és pofonok, de egyértelműen hallatszódik a feljavítás, nincs tehetségük az énekléshez. Hogy lehetnek ennek ellenére sikeresek benne, hogy szeretik ennek ellenére az emberek?

2022. máj. 7. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokak dilemmáját fogalmazod meg. A fene tudja, hogy miért népszerűek annyira, hogy milliós nézettségeket érnek el. Az sem válasz, hogy kevesen szeretik, de sokat nézik, mert a youtube algoritmusa naponta csak egyszer számítja be a nézettséget. A rossz nyelvek szerint egyszerűen csalnak, és kattintásfarmokról csinálják meg a kezdeti nézettséget, amit aztán már a YT trendingben való megjelenés és a rajongóik tornásznak fel még magasabbra.


A dolog értelme pedig az, hogy a nekik való fellépőhelyek a nézettség alapján adnak lehetőséget és gázsit. Felpörgeti a bulvárkörhintát a dolog, nekik ez a család egy befektetés. Ha van sokmillió néződ, jobban keresel, lényegében ennyi. De ismétlem: ez egy pletyka, egy lehetséges megfejtés.

2022. máj. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem is elsősorban a megtekintésekre gondolok, bár arra is, jó kérdés hogy hogy lesz sok milliós nézettsége egy-egy videónak ilyen rövid időn belül.

Hanem hogy tényleg nagyon sokan hallgatják, és tényleg szeretik is, tetszik nekik. Szerintem kimondottan zavaróak, a fent említett okok miatt (pl nincs benne egy természetes hang se) ezért érthetetlen számomra, hogy tényleg ennyi embert érdekel.

2022. máj. 7. 21:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert rengeteg az igénytelen proli. Őket pont kielégiti, hogy valaki elpampogja, hogy milyen hülye volt, hogy megcsalta a barátnőjét vagy hogy mindenki azt mondta neki, hogy nem viszi semmire.
2022. máj. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Zeneileg?

Az a bummogós-püfögős-csattogós-pattogós-recsegős dübögős egyenhang?

Az nem zene.

2022. máj. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%

Sokat segített volna, ha említesz legalább egy előadót, hogy könnyebben tudjam azonosítani a dolgot, de szerintem tudom, mire gondolsz.

Egy zene attól sikeres, ha el tudja kapni a közhangulatot. Ez a 2010es évek elején sikerült nekik, nagyon ment a bolt. szerintem most vannak a sikerszéria végén, mert a stílus kiüresedett, újítás pedig nincs. Abban látom a sikerük titkát, hogy a szövegvilág nagyon jól hozza az "egy vagyok közületek" karaktert, a nép egyszerű, esendő, de mélyérzésű fiát.

2022. máj. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
21%
Trendi. Lehet is, az erre kondícionáltak körében. Aki kilát a fejéből, az azért sokmindent hallgat, aki jobban, az néha trapet is, megfelelő fenntartásokkal, esetleg utánaolvasva az egész trash ökörködésnek. Ugye nem feltételezed, hogy egy mumble rap van annyira vérkomoly, mint egy átlag wu-tang dörgedelem?
2022. máj. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!