Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Majka vagy Ákos a nívósabb...

Majka vagy Ákos a nívósabb előadó?

Figyelt kérdés

2019. máj. 10. 18:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
44%
Szerinted a Suzuki(Lajka) vagy a BMW (Ákos)a jobb autó?
2019. máj. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 anonim ***** válasza:
100%
ki az a Lajka?
2019. máj. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/96 A kérdező kommentje:

Ákos BMW?

És amúgy a BMW az már dícséret? Nem lennék benne olyan biztos...

Amúgy én a Ti véleményeteket kérdeztem?

2019. máj. 10. 18:45
 4/96 anonim ***** válasza:
39%

Ugye ezt nem komolyan kérdezted?

A raphez nem kell semmilyen tehetség, az énekléshez kell. A Majka-féle szövegek írásához szintén nem kell tehetség, az Ákos-félékhez kell.

2019. máj. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 anonim ***** válasza:
66%

Mert Ákos milyen szövegeket ír?


Tombolhat a nyár, akár

Vagy belephet a tél

Mióta belém költöztél

Nekem mindegy már

Hogy merről fúj a szél

Kegyetlen az ősz, legyőz

De robban a tavasz

És ha mellettem maradsz

Tudom, hogy ránk mi vár

És nem kell más vigasz


Istenem de gagyi. Egyik sem különb a másiknál, borzasztó zenészek, semmit sem érő dalszövegekkel

2019. máj. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 anonim ***** válasza:
88%
Nem egy kategória a két ember. Mindkettő másképp szar.
2019. máj. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/96 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom mi "nívós", nem is nagyon fontos szerintem. Ha személyes vélemény érdekel: szerintem nagyjából egykutya. Számomra felejthető popzene mindkettő, abból is az idétlenebb fajta. Ha választanom kéne, hogy melyiket hallgassam kényszerből, valszeg érmefeldobással dönteném el.


#4 A legtöbb dologhoz nem kell tehetség. Amíg valakinek nincs kifejezetten rossz érzéke valamihez, addig gyakorlással a legtöbb készség elsajátítható, max egyeseknek könnyebben megy, mint másoknak. Ha azt akartad mondani, hogy a rap nem függ készségtől, az egész egyszerűen nem igaz. A rappelés a vokál ritmushangszerként való használata, csak annyival kevesebb az énekléshez képest, mint a dob a zongorához képest.

2019. máj. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim ***** válasza:
63%

#5 Ez is egy gyönyörű szöveg. Próbálj meg elvonatkoztatni Ákos fideszes elkötelezettségétől! Én se szeretem a Fideszt, de nekem sikerül.

#7 Rappelni majdnem mindenki tud, nagyon minimális gyakorlás szükséges hozzá. Mindössze két kivételt hallottam eddig: Győzike, illetve Kövi, a menő :) Ezzel szemben az éneklés legalább annyira készség kérdése, mint amennyire gyakorlásé, és még akinek van készsége hozzá, annak is rengeteget kell gyakorolnia, hogy a legjobbak között legyen.

2019. máj. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 anonim ***** válasza:
67%

#8 Abban nem kételkedek, hogy rengeteg énektechnika elsajátítása nehezebb, mint a legtöbb rap-technikáé, de attól az még mindig hülyeség, hogy "rappelni majdnem mindenki tud". A ritmusérzék, az ütemek gyakorlása, tempó gyakorlása, a légzés-kontroll, stb. ugyanúgy része a dolognak, ugyanúgy gyakorlásból, meg tehetségből áll össze, mindezen túl meg itt is számít az, hogy technikai készségen kívül az embernek a hangja hangozzon valahogy, meg esetleg tudjon vele érzelmet kifejezni. Továbbá az is hülyeség, hogy ki lehet jelenteni az egyik zenész felsőbbrendűségét a másikhoz képest az éneklés, meg a rappelés közti különbségek miatt. Alapszinten hegedűn tanulni sok objektív szempontból nehezebb, mint gitáron, de attól még nem sok értelme lenne azt mondani, hogy egy hegedűs, meg egy gitáros közt instant a hegedűs a "nívósabb" zenész. Sok múlik azon, hogy az adott hangszer/technika keretein belül valaki mennyire bontakozik ki.

De amúgy meg nem mindegy? A zene evolúciójának állandó része, hogy utat tör magának az, amit egy adott generáció rossz technikai készségnek gondol, kvázi a rock, meg a jazz is azzal kezdődött a maga korában, ha a punk-ig, meg az avantgárd műfajokig el sem megyünk. Végső soron az emberek véleménye dönti el a dolgot. Felőlem lehetne Ákos a világ legképzettebb operaénekese, ha ilyen unalmas/idegesítő zenét csinálna, azt ugyanúgy nem szeretném.

(Egyébként hogy jön ide a fideszesség? Az ötös válaszadó fél szóban sem utalt rá, szerintem egy az egyben csak arra ment ki a válasza, hogy a kiemelt dalszöveg bugyuta, és primitívek a rímei.)

2019. máj. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 anonim ***** válasza:
48%
Én nem tudok rappelni, nem mindenki tud. De ez a szöveg mégis mitől gyönyörű? Siralmasan semmitmondó. Ő az egyetlen eladó akit nem tudok meghallgatni, el kell kapcsolni a rádiót mert a hangszíne is borzalmas, a zenéje is meg a szövege is.
2019. máj. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!