Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Segítség! Miért Paul??? Miért...

Segítség! Miért Paul??? Miért nem John?

Figyelt kérdés

Hatalmas Beatles-fan vagyok, tehát mindegyiküket rettenetesen szeretem, de a kedvencem mégiscsak John Lennon. Azonban Paul McCartney volt mindig a köz-kedvenc. Tudom, hogy talán több dalt írt és több számon énekelte a szólókat, de nem fér a fejembe, hogy akkor hol van John... Mert alighanem ő is egy igazi zseni volt, mégis kevesebben rajongtak érte, mint Paul-ért...

Meg aztán ők legjobb barátok voltak. És valószínűleg ruválisokká válltak emiatt és... Egyszerűen nem hagy nyugodni az egész. Valaki segítsen! :(



2022. jún. 17. 00:44
A kérdező szavazást indított:
Paul McCartney a kedvencem! (Megértem:)
John Lennon 4ever (<33)
George Harrison (🤤)
Ringo Starr (🥺)
18 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért valljuk be, hogy Paulnak cukibb volt a pofája fiatal korában. <3
2022. jún. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 harebell ***** válasza:
100%
John személyisége többeknek (nekem is) ellenszenvesebb.
2022. jún. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert Paul még mindig él
2022. jún. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Hát... John, szegény, már nincs köztünk, míg Paul a mai napig koncertezik. Természetes, hogy egy még élő előadóra több figyelem irányul.
2022. jún. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Plusz John eléggé az "őrült zseni" kategória volt:D Sokan nem csípték a polgárpukkasztó megnyilvánulásait.
2022. jún. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert lélekben Paul McCartney alapvetően egy társadalmi konvenciókhoz idomulni igyekvő ember volt, aki akkor érzi jól magát, ha mindenki szereti. Lennon egy sokkal karcosabb, határokat feszegető figura volt, az ő stílusától jóval kényelmetlenebbül érezték magukat az átlagemberek. A Beatles feloszlása után McCartney-ból egyre inkább egy univerzális popzenész lett, aki szinte bárki számára képes kedvére való muzsikát rittyenteni. Eközben Lennon mindenféle békeharcos és avantgárd törekvésbe vágott (ami nem feltétlen a népszerűséget növeli), amikor pedig elfogyott a mondanivalója és motivációja, nem hizlalta tovább a bankszámláját, hanem hagyta az egészet a túróba.

Tegyük hozzá, mindkettejüknek nagyon jó adottságaik voltak és a Beatles sikeréhez mindkét karakterre szükség volt. De hozzám egyértelműen Lennon áll közelebb.

2022. jún. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Az utolsó jól mondja! Lennon egy megosztó figura, plusz nem mindenki érti a stílusát/humorát, illetve olyan témágat feszegetett ami rizikós, Mccartney pedig mindig biztonsági játékot játszott. Mccartney a mainstream, Lennon pedig kifinomultabb ínyenceknek való. Mccartneyval könnyebb azonosulni, mert nem kell rajt gondolkozni, olyan mint a szomszéd boltos. Egyszerű és nagyszerű. Lennon egy komplex, rendkívül magas intelligenciájú, bonyolult figura. Egyébként a világ legnagyobb Lennon rajongója vagyok, mindent láttam, olvastam, megvettem amin csak szerepel a neve, hidd el a Beatles 4 tagja gyönyörűen körbehatárolja azt, hogy az emberek milyenek. Ha valakit megkérdezel, hogy ki a kedvenc Beatle-je akkor sok minden kiderül az illetőről.

Lennon a kib.szott zseni. Mccartney a tucat mainstream. Harrison a csendes assasin aki csak ritkán szól de akkor nagyot. Ringo egy vicces, komolytalanabb, egyszerű vonal.


Ha Lennon a kedvenced az azg jelenti, hogy van agyad, kicsit több mint az átlagnak...

2022. júl. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

#6-os vagyok, én egyébként McCartney-t is zseninek tartom a maga módján. Mert tényleg egy rendkívül sokoldalú és tehetséges zenész, csak valahogy az ő szerzeményeiben mindig sokkal több a másoknak megfelelni vágyó pózolás. Ha kemény nótát ír, akkor a kemény arcoknál akar bevágódni, ha lágy dalt, akkor az érzelmes szívűeknél, ha összetett zenét szerez, akkor a vájtfülűek kedvére akar tenni, ha meg háromakkordos slágert, akkor pedig a tömegeknek. Ezt a pop-attitűdöt érzem rajta, ez az, ami személyiséget tekintve tőlem távol áll.

De elismerem, hogy ha McCartney-nak nincs ez a fajta hozzáállása és a remek érzéke az emberekhez, a Beatles a világszintű népszerűsége helyett maradt volna egy főleg helyi ismertségű kocsmabanda, mert egy kizárólag Lennon dominálta együttest a hatvanas évek első felében nem igazán lehetett volna eladni - erre akkoriban, a társadalomban és zenében lezajlott forradalmi változások előtt még nem volt meg a fogadókészség. Az meg a másik, hogy a Beatles termése és népszerűsége nélkül minden bizonnyal lassabban ment volna végbe az a bizonyos rohamos változás a zenei világban, szóval mire a Lennonéhoz hasonló gondolatok nagyobb publicitást kaphattak volna, ő addigra egy nem túl fiatal, nem túl ismert arcként lehet, hogy már rég letette volna a lantot. Szóval végső soron McCartney nélkül valószínűleg Lennon sem lett volna ott, ahol.

2022. júl. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

7es vagyok!

Igen, azt leszögezném, hogy amikor a Beatles tagjairól beszélek, és azt mondom, hogy ez a tag, vagy az a tag számomra "gyengébb" mint a másik, akkor is csak úgy értem ezt, hogy Beatlesen belül! Tehát van a Beatles, 4 giga legenda zseni, aki mindenki felett áll a zenében(számomra), magasan, és ezen a külön számukra egekig emelt trónuson belül osztályozom őket! De még így is nyííílván Mccartney és Starr is giga mega legenda ikon, nem is tudom szavakba önteni! Tehát ezt úgy értsétek, hogy egytől egyig imádat, de nekem Lennon egy személyes ikon, ő az az ember számomra aki a nagybetű IKON, mindenben, 12 éves korom óta, most vagyok 31.

Lennon egy olyan finoman míves személyiséggel/lélekkel rendelkezett, hogy számomra az páratlan. Zseni volt, lázadó volt, angyali volt, ördögi volt, legenda volt(már életében), utat mutatott, hibázott, annyira rohadtul összetett. Egy már már félistenként járt kelt, de mégis olyan emberien tudott hibát hibára halmozni, hogy az történelmi.

A világon bárhol tudják, az ikonikus kerek lencsés szemcsijét, a bed-in, a Yokoval közös címlap, ezek olyan popkultúrális pillanatok, amik nekem Mccartney-nál nincsenek meg. Lennon volt az IKON.


Viszont!


Ismét egyetértek!Lennon stílusával önmagában a Beatles nem vitte volna sikerre a dolgokat. Az a szerencsés együttállás következett be, hogy tök véletlenül, a történelem során akkor 1x,jó időben, jó helyen, összeállt 4 olyan ember akik 1 egészet alkotnak. 4 legkülönbözőbb jellem, akik kiegyensúlyozzák egymást.

A Beatles sikeréhez kellett Lennon agya, Mccartney mainstreamsége, Harrisonnak az a plusz fűszer amivel feldobta az állóvizet, és Ringo szerethetősége.

Plusz példa a tökéletes balanszra a Lennon Mccartney dalszerzés. Vajon miért a legsikeresebb szerzőpáros a mai napig? Mert tűz és víz. Ketten olyat tudtak alkotni, kiegészíteni egymást, hogy olyan többet soha nem lesz.


Szóval nekem Lennon a minden, de természetesen a Beatles csak úgy működött sikerrel ha mindenki ott volt. Más 3 emberrel Lennon ezt nem vitte volna el ilyen magasra, csak velük akkor és ott.


A tagok egyéni tudását pedig a feloszlás után le lehet mérni. Persze egyéni ízlés dolga is, de nekem Mccartney kicsit olyan, hogy jajj még akarok Beatlesezni, akár egyedül is folytatom, vagy mindegy csak maradjak a popzene felszínén valahogy. Mai napig Hey Judeozik, stb... Lennon örült, hogy nem kellett Beatlesezni tovább, soha nem adott elő Beatles dalokat a szólókarrierjében,Mccartney pedig mai napig foggal körömmel nyúzza le az utolsó bőrt a 60 évvel ezelőtti dalokról. Nekem úgy tűnt, hogy a feloszlás után Lennon kinyílt, és tudott szárnyalni amerre ő akart. Alkotott, szabad volt. Ha úgy volt szögre akasztotta a gitárt 4-5 évre. Mccartney soha!

2022. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó vagyok, még egy gondolat amit kifelejtettem, aztán ígérem befogom😂!

A 4 tag közül ma 2022ben, eladásban büdzsében Mccartney az első, Lennon a 2.!

Gyerekek,úgy,hogy 42 éve halott!

Azokból a fiókban maradt félkész dalokból megy a business amik 1980ig íródtak!

És így 2.!

Ha élne akkor Mccartneynak momemtuma nem lenne, ahogy nem is volt amíg Lennon élt!

Csak mondom.

42 éve halott és 2.!

2022. júl. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!