Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Epiphone special model, SEGÍTSÉG?

Rolap kérdése:

Epiphone special model, SEGÍTSÉG?

Figyelt kérdés

Van egy epiphone special modenem pontosan nemtudom hányas csak azt hogy gibson van ráírva a nyakmerevítő pálca fedőjére. sikerüklt megszereznem ingyen de elég rossz állapotban volt.kb 3 bundon van pár lyuk vagy hogy írjam az e1-es húrnál mindkét hangszedőnél volt egyx kicsi rozsda a két potisapka hiányzott az egyik potinak pedig nem volt meg a tartó csavarja. illetve a pick up kapcsoló is el volt törve.

ugy döntöttem ha már ingyenbe volt felújíttom és lefújattam kapott egy metálos vörös színezést ez volt 8000,-

vettem rá két potisapkát ezek 1200 ba kerültek összesen

egy 3 állású kapcsolót, ez volt 3000 ha jól emlékszem és egy vadiúj húrkészletet 2800 ért.

az igazi kérdésem tehát az hogy ugye eddig ráköltöttem 15 öt és érdemes e mégjobban felújíttani pl új hangszedők, bundokat kicserélni és a hangolókulcsokat is mert azok is széttvannak vagy inkább vegyek egy újat???



2013. okt. 5. 10:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Hmmm...


Két eset vsn.


1. Valahogy hozzájutottál egy nagyon lezúzott igazi Gibsonhoz.

Ebben az esetben természetesen érdemes felűjítani szakember által, de ahogy elnézem, nem éppen errefelé haladsz...


2. Ez valami lepukkant hamisítvány vagy összevissza gányolt Epiphone vagy más Gibson utánzat, amire rábarkácsoltak egy Gibson nyakpálca fedelet.

Ha nagyon szar állapotban van elég kérdéses, hogy érdemes-e ebbe még több pénzt belenyomni. Egy tisztességes bundozás nem olcsó dolog és az új hangszedőkkel meg kulcsokkal együtt és az eddigi költéssel már eléri azt a nagyságrendet, amiért kapsz egy jó állapotú használt hasonló hangszert.


Ha fel tudnál tenni pár képet róla, meg lehetne állapítani, mi ez valójában. Az eredeti Gibsonokon általában a fej hátsó részén van egy sorozatszám és "Made in USA" beütve, a sorozatszám alapján le is lehet ellenőrizni.

Amit még látni kellene: a fej formája, a hangolókulcsok, a berakások, a test, a hangszedők, a híd, a potik, a kapcsoló. Ezek alapján elég jól be lehetne lőni, eredeti-e (amit erősen kétlek).

2013. okt. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

a hátlapjára made in indonesia van írva :(

ha még így is kell küldök képeket.

egyébként ha bundot kell cserélni én úgy tudom hogy mindet kell akkor legalábbis azt olvastam. viszont egyik hangszerész azt mondta hogy kicseréli darabra is. hogyis van ez akkor?

2013. okt. 5. 15:23
 3/23 A kérdező kommentje:
egyébként az van írva a nyakára hogy epiphone és hogy special model.
2013. okt. 5. 15:25
 4/23 anonim ***** válasza:

Akkor az alighanem Epiphone valóban. Csavarozott vagy ragasztott a nyak?

A test sík vagy domború?

2013. okt. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Hááát... általában részleges bundcsere kevésbé szokásos. De esetleg előfordulhat, ha valaki csak alapakkordokat játszott és az első 3-4 bund teljesen gödrös, míg a többin nem is nagyon látszik a használat, hogy nem érdemes mindent cserélni.

Ettől függetlenül így is, úgy is síkolni kell majd a bundokat. De ha csak 3-4 bundot kell cserélni, az valóban olcsóbban kijön.

2013. okt. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
csavarozott nyak és a test nem bomború
2013. okt. 5. 17:27
 7/23 anonim ***** válasza:
Akkor leginkább az Epiphone Les Paul Special II lehet.
2013. okt. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
és az megéri hogy rakjak bele jobb hangszedőket és kicseréljek pár bundot? a bundoknak igazából semmi baja sehol sem zörög csak annyi hogy kb 3 darabon van egy kis bemélyedés, valaminek nekieshetett vagy nemtudom.
2013. okt. 5. 21:27
 9/23 anonim ***** válasza:

A bundok bemélyedése általában a használtatól keletkezik.

Nem tudom, megéri-e, mert fogalmam sincs, mennyibe kerülne és milyen minőség lesz a csere után...

2013. okt. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Itt egy teszt róla magyarul:

[link]


33e Ft egy jó állapotú használt

[link]


Ehhez viszonyíts.

2013. okt. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!