Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdöként mien gitárt vegyek ?

Kezdöként mien gitárt vegyek ?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni egy gitárt de mivel nem értek hozzá ezért segitséget kérek .Akusztikus vagy kalssikus? A fém húr a jobb ? Minnyi pénztől várhatok egy kicsivel minösségibb gitárt ? Ha rendelek ugyan olyan jó mintha elmennék boltba?

2022. szept. 29. 18:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha megveszem akkor a behangoláshoz talált youtube videóról menni fog? Vagy nektek ki hangolta be és hogyan ? Igaz még nincs mit behangolni de ez is érdekelne ?
2022. szept. 29. 18:33
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Klasszikust csak akkor ha tényleg klasszikus zenét akarsz játszani.

A hangzás sok mindent meghatároz, eleinte a motivációban is közrejátszik.

Szóval egy szavazat az akusztikusra, és egy Cort AD810-re.

40-50 ezer körül már meg lehet venni és kezdőként, sőt még haladóként is jó választás.

2022. szept. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább amelyiknek jobban tetszik a hangja. Sem a fém húrról, sem a műanyagról nem lehet kijelenteni, hogy az egyik jobb, mint a másik. Viszont ha megvettél egy gitárt, azon onnantól csak ugyanolyan fajta húrt használhatsz, tehát fémhúroson fémhúrt, damilhúroson műanyagot.

Én személy szerint jobban szeretem a nejlonhúrosat, de be kell ismerni, hogy a könnyűzene javarészt a fémhúros gitárok territóriuma.

Abban egyelőre ne gondolkodj, hogy mennyi pénz az eggyel magasabb kategória, mert kezdőként úgysem fogod hallani a különbséget, de teljesen adom, amit az előttem szóló mond, egy 50e körüli akusztikus gitár sokáig ki fogja szolgálni az igényeidet. A Cort gitárok valóban jók. Jól szólnak, és korrektül meg vannak építve. Ebben az árkategóriában szerintem biztonságos választás.

2022. szept. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a hangolás mehet youtube alapján is, de vannak párezer forintért gitárra csiptethető hangoló, vagy telefonra ingyen letölthető hangoló és metronóm appok. A youtube v. hangvilla alapján hangoláshoz kell némi gyakorlat, de hamar menni fog az is.
2022. szept. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél egy nyomtatott gitáriskolát, és amikor a gitárral ismerkedsz, kapcsold ki a telefont meg a számítógépet.


Ez pl. egy örök klasszikus, minden benne van a legelső lépésektől kezdve:


[link]

2022. szept. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5.Ez totál szubjektív, szerintem Számadó Csaba jobban elkezdi a dolgot ha 0-ról kell egyedül.

Nyilván ahogy haladunk előre fejlődik a technika, a tanítás terén is és a Dobay könyv már nem mai darab. Annak ellenére nem rossz, de az akkordozás kezdésként azért sok embert eltántorít...

2022. szept. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt a Muszty gitáriskolát én is elég sokáig toltam. Gyorsan ki lehet tanulni és vannak dalok amik miatt még most húszon év után is felnyitom. Viszont szó van benne a váltott basszus technikáról, az amerikai country-ról de annyira harmatos pedig milyen jó lenne mert nem az ördögtől való és nagyon izgalmas.
2022. szept. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miet? Iet! xD
2023. júl. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!