Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen zenéket hallgattal...

Milyen zenéket hallgattal középiskolás korodban az iskolába menet a buszon? Nosztalgikus érzés újra meghallani/meghallgatni ezeket?

Figyelt kérdés

2022. okt. 5. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, abszolút nosztalgikus, tekintve, hogy irtó régen volt. :) Janis Joplin, Doors, Supertramp, Ten Years After, Butterfield Blues Band, Jethro Tull, Alan Parsons Project (oké, az mondjuk sz@r); a magyarok közül a korai Edda, HBB, Solaris meg ilyenek. Kazettás walkmanről. :)
2022. okt. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Semmilyent.Mert soha nem mentem busszal az iskolába.Gyalog és biciklivel jártam.
2022. okt. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkortájt többnyire Depeche Mode-ot, The Cure-t, Madness-t, stb. Ma sincs másképp. :)
2022. okt. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. és 3. részben belőlem van összegyúrva. ;) Depeche Mode, Cure, Ten Years After, Alvin Lee. :) Meg Colosseum, korai Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath, ELP...

Más kérdés, h buszon nem hallgattam. Egy az, hogy a csajokat lestem a buszon, kettő: egy elem nem bírta sokáig a walkman-ban. Máig megvan a walkman-om! :D Az áramzabáló drágaság. :P :D


Otthon viszont, a magnósrádión minden nap szólt. A fentieken túl a 90es évek eleji Kispál és a Borz is szólt. :)

Meg Ministry.

Einstürzene Neubauten.

Másfél.

Kampec Dolores.

Vágtázó Halottkémek.

Dead Can Dance.

Al Di Meola.

John Mc Laughlin...


És volt sokáig vinil lemezjátszó is.


Mindent hallgatok ma is, amiket régen, csak már enyhébb intenzitással általában.

2022. okt. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Én is a walkman korban voltam iskolás, de elég körülményes volt, szóval a buszon nagyon nem hallgattam. Inkább otthon. Vannak zenék amiket azóta már nem hallgatok egyáltalán (Doors, Kispál, Auróra, Junkies), meg van amit azért néha igen (Rolling Stones, Queen, ABBA, Nirvana, Kiss, AC/DC, Aerosmith, Tankcsapda).

Igazából ami nálam a legnosztalgikusabb, azok az ilyen random zenék, amik régen a csapból is folytak, de sose hallottam őket az elmúlt kb 25 évben pl 4 Non Blonds - What's Up, Soundgarden - Black Hole Sun stb. Youtube-on vannak ilyen listák, néha belefutok.

2022. okt. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Az MTV kínálata a kilencvenes évektől már itthon is meghatározó volt, pl. a Four Non Blondes egy akkora telep széklet zeneileg, hogy azóta is sugárban okádok, ha meghallom. Ugyanez a Smells Like Teen Spirit és társaik. Amikor nálunk is lett minden háztartásban MTV, azonnal részei lettünk a globlis zenei megmondóemberek hatókörének. Ez részben szomorú is, mert pl. a Four Non Blondes-ot csak azért futtatták ennyire, mert a leszbi szubkultúrából jöttek, miközben a dalaik ócskák voltak. A Nirvanat sem ismerné senki itthon az MTV nélkül. De közben jöttek igényes dolgok is a dobozból, nem fekete-fehér a kép, csak a nosztalgia mindig megcukrozza a sz@rt (ld. Neoton família).
2022. okt. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Filmzenék, Klasszikusok


Először walkman-en:

Egy kiállítás Képei

Brahms magyar táncok

Kék rapszódia

Diótörő

Hattyúk tava

Mozart egyik szimfóniája, talán c moll

Titanic

The Lost World - Jurassic Park

Deep Impact

Godzilla

Armageddon

The Fifth Element

Cats


Majd Discman-en:

The Matrix

Indelendence Day

Star Wars - Episode one

Tarzan

The Rock

The Mask of Zorro


Ilyesmik.

2022. okt. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én az MP3-mamra mindig az aktuális VIVA Chart Show listáját dobtam össze, és azt hallgattam. Bár még csak ott tartanánk!
2022. nov. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8 jól mondod, akkor még jó volt fiatalabban
2022. dec. 30. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!