Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen digitalis zongorát...

Milyen digitalis zongorát vegyek a gyereknek?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom már vannak hangerőszabalyozó zongorák. Ezekben gondolkodnánk. Tudnatok ajanlani olyat, ami megéri az árát?

2022. okt. 8. 16:35
 1/7 Mojjo ***** válasza:
100%
Milyen árkategóriában?
2022. okt. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire lovok felre az arakkal. Mi 100-200ig gondolkodunk.
2022. okt. 9. 08:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
100-200 között legfeljebb használtan tudsz venni valami belépőkategóriásat vagy valami nagyon régit. Az elmúlt 1-2 évben másfél-kétszeresére emelkedtek az árak. Én szerencsére megvettem még az utolsó pillanatban tavaly májusban a nagyobb áremelések előtt. Ebben a kategóriában azt mondom, hogy a típus tök mindegy, csak működjön, műszekilag rendben legyen. A lényeg, hogy 88 billenytűs, súlyozott kalapács mechanikás legyen és legyenek pedáljai. Szintetizátorban ne is gondolkodjatok, mert 1 éven belül cserélhetitek le. De gondolom a zongoratanárt is megkérdeztétek, nem? Amúgy meg az árakat úgy tudod magadban belőni, hogy elkezded nézegetni az új digitális zongorák árait valami árösszehasonlító oldalon, és ezzel párhuzamosan a használtakat mondjuk marketplace-en.
2022. okt. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom! Nagyon hasznos volt!

Tanar is mondott zongorakat, de hat azok joval 300nal kezdodtek. Ezert gondoltuk, hogy utana jarunk, hatha ő csak tul elfogult.

2022. okt. 11. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a tanárnak nem érdeke, hogy kiürítse a zsebedet, csak gondolom látott már pár családot, akik befürödtek a "teszkógazdaságos" digitális zongorákkal és használt szintetizátorokkal. Nálunk is volt kisebb szívinfarktus a szülőknél, amikor év elején kiderült, hogy kötelező zongoraoktatás lesz mindenkinek és nem ártana beszerezni egy hangszert hozzá.
2022. okt. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Eleg sok féle digitalis zongora van a piacon, ahogy bongesztunk a neten,mi meg nem ertunk hozza, Yamaha markan kivul nem tudjuk mik az elfogadhatoak. Ez nagyon megneheziti a vasarlast. Tanar Yamahat meg Korgot preferalta.
2022. okt. 13. 18:44
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezekkel a nagy márkákkal nem nagyon foghatsz mellé. Az árat nem csak a funkciógazdagság, hanem a billentyűzet minősége is befolyásolja még márkán belül is. Más a billentése egy alap modellnek és más egy prémiumnak.


Én kezdetben arra gondolotam, hogy jó lenne olyan "billentés érzetű" otthonra, amilyenen az iskolában fog tanulni és vizsgázni, de utólag látom, hogy ennél bonyolultabb a helyzet. A mi fiunk a suliban különórán akusztikus Yamaha pianínón tanul, az osztályteremben középkategóriás Yamaha digitális zongora van, a vizsga meg valami általam beazonosíthatatlan 3 lábú nagyzongorán történik. Az otthoni Yamaha digitálisnak meg egy negyedik fajta billenytűzete van. Szóval ez az elgondolásom nem jött be, mindegyiknek más a billentése.

2022. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!