Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár tanulás egyedül?

Gitár tanulás egyedül?

Figyelt kérdés
Rengeteget sportolok, így nem lenne időm gitártanárhoz menni,de hétvégente azért tudnék gyakorolni.Mielőtt írnátok a sok negatív kommentet,nem profi szintre szeretnék eljutni, csak hobbynak lenne jó.6évet zongoráztam,tehát nem teljesen idegen a zene.Milyen gitárt ajánlanátok (klasszikus 4/4)? Van itthon egy kisebb gitár is,amit kiskoromba kaptam, és azon gyakoroltam néhány alapot. Szerintetek sikerülhet ithhon megtanulni kezdő szinten?

2022. okt. 31. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szánsz rá sok időt akkor nem lesz egyszerű de az alap akkordokat biztosan meg tudod tanulni.
2022. okt. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Miért vennél klasszikus gitárt? Láthatólag még a hangszerben sem vagy biztos, hogyan jönne a következő lépés? Ha annyi időd sincs, hogy begépeld YT-on: "milyen gitárt vegyek kezdőként", hagyd az egészet, mert nem érdekel a dolog.


Inkább sportolj rengeteget, jelentsen az bármit is. Történetesen nem egy olimpiai baknokunk van, akik komoly, diplomás emberek, akár zenélnek is valamilyen hangszeren. Biztosan nekik egy nap 48 órából állt, mert ők aztán tényleg sokat sportoltak és nem kifogásokat kerestek.


Ezt a 'ne kerüljön semmibe, de mégis legyen valami' elképzelést kellene elsőnek rendbe tenni. Utána kérdezz újra, lehet normális választ adni.

2022. nov. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, #2, Keserű Szigor Tábornok lecsapott :D


Kérdező, simán lehet hobbiból gitározni, szerintem jó ötlet. Vegyél egy fémhúros akusztikus gitárt, és bátran ülj neki az első akkordoknak meg daloknak. A zongora miatt elég gyorsan tudsz majd haladni, mert az elmélet egy része megvan. A YT tele van oktatóvideókkal.


Gitárt ezerfelé lehet venni, a legokosabb, ha bemész egy boltba és megveszed a pénzedért kapható legjobbat. Ha legalább ötvenezret szánsz rá, akkor már nem fogsz ráfaragni, a filléres kínaiak nem túl jók. Ne hagyd magad lebeszélni, zenélj, ha ahhoz van kedved.

2022. nov. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy nagyjából döntsd el mit szeretnél kihozni a gitározással mert óriási lehetőségek vannak már ezen a téren technikailag.
2022. nov. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

#3 jól megmondtad a semmit. Majd, ha lesz egy olyan kérdés, hogy 'mit adjak enni a kisállatomnak', bátor szívvel írd be a "jótanácsaidat", ha nem is tudható, hogy az a kisállat macska, aranyhal, vagy esetleg levelibéka.


Fogalmunk nincs mi a kérdező kora, elképzelése hozzáállása a sporthoz(amivel ugye takarózik), mire kell neki a hangszer, mit szeretne kezdeni vele. A zongora miatt pedig nem fog "elég gyorsan haladni", mert nem szolfézsról, hanem egy teljesen más eszközről van szó, aminek más a logikája, más a megszólaltatási lehetősége. Nem lehet kiszámolni ha egy C dúr c-e-g, akkor azt hogyan szólaltassuk meg gitáron. Sémák, formák vannak, amik kifejezetten a gitár sajátjai. Oktató kell hozzá, legyen az bármiféle plattformon, ingyen, vagy jó esetben az elején akár fizetős órák online.


Azzal is jól megsegítetted, hogy ötvenezerért vegyen gitárt. Az már/vagy még, vagy bármilyen okfejtés mentén jó, igaz?


Semmi baj, ha van véleményed ez egy nyílt fórum, csak akkor nem kellene azzal kezdeni, hogy beszólsz egy hasznos kommentnek, utána marhaságokat írsz, ami szintén káros.


Aztán a következő hozzászóló kihozza nullára, mivel tényleg nem tudjuk a kérdező kicsoda/micsoda/hány éves/miért tette fel a kérdést/miért nem akar gitározni. Mert, ha akarna, akkor ezek a kérdések nem ide kerülnének.


Bemegy a boltba és megveszi a pénzéért kapható legjobbat. Ez aztán a jótanács. Miért nem írod neki, hogy a gyógyszertárban is ugyanez az eljárás? Csak bemész, megmondod mennyid van és tegyenek érte valamit a szatyorba! Közben persze adod a joviális nagyanyót.


Na, most lehet beszólni "szakemberek"!

2022. nov. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hát egy srác gitározgatni akar a szabadidejében, mert érdekli.


Úgyhogy NYILVÁN nem is lehet másképp nekiállni, minthogy lemarjuk, mert nincs konkrét jövőképe, és hosszan kifejtjük, milyen buta is ő, és hozzá képest milyen okosak vagyunk mi.


Pedig az a megoldás, hogy vesz egy nem túl szar gitárt, és nekiül. Ennyi, nem kell ezt túlbonyolítani. Pláne, hogy tudja a zeneelmélet alapjait, mert sok évig zongorázott. Aztán majd lesz valahogy, ha elkezdi mélyebben érdekelni, akkor tanárhoz megy.


Azért szóltam be, mert túltoltad, Szigor Kapitány. Negyven éve gitározom, pontosan tudom, miről beszélek.

2022. nov. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"Negyven éve gitározom, pontosan tudom, miről beszélek." Mikor is lettél pszichológus a 40 év alatt? Szívesen boncolgatnám veled a kérdező nem létező motivációit, de minek? Amikor Te elkezdtél "40 éve", bizonyára nem is igazán járt más a fejedben, csak az, hogy toljuk, míg szét nem esik a ház, anpi 40 órát. Pedig akkoriban nem voltak meg ezek a mindenre is választ találsz a neten, vagy a világban bárhol, bármire. Én is 40+ éve viszem magammal a zenélés "terhét". Ebből még nem következik, hogy tudom, amit a kérdező maga sem-azért vannak sejtéseim. Nincs is sok értelme ennek a vitának, ha beszólnál, csak bátran, van privát lehetőség is, állok elébe.
2022. nov. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Waff ***** válasza:

Ha tényleg csak hétvégi, hobbi szint a cél, sima alapakkordokkal énekelgetve, akkor egy 50-60 ezer körüli klasszikus vagy fémhúros valóban jó választás.

Youtubeon rengeteg oktató videó áll rendelkezésre (pl Muszty-Dobay). Megveszed a Gitáriskola című könyvüket és a youtube-videóik segítségével szépen megtanulsz akkordozni, díszítgetni, kísérni az éneked. Bátran vágj bele, menni fog :)


". Nem lehet kiszámolni ha egy C dúr c-e-g, akkor azt hogyan szólaltassuk meg ..." Már hogyne lehetne kiszámolgatni :) szerintem kicsit fújd ki magad és nyugodj meg ;)

2022. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!