Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Probléma ha felnőttként 1/4...

Probléma ha felnőttként 1/4 -es gitárral kezdem az ismerkedést? Mennyire szokatlan ez?

Figyelt kérdés
2022. nov. 27. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ratyi dolg
2022. nov. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen, az gyerekméret. Nem lesz kényelmes a kezednek sem.
2022. nov. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Kérdés, hogy mit szeretnél játszani.

Felesleges eleve klasszikus gitárral kezdeni, ha azzal akarsz valami zenei suliban/főiskolán lennél és nem itt tennéd fel a kérdést.

Ha könnyűzenét akarsz akkor akusztikus vagy elektronikus gitár kell, attól függően hogy milyen stílust szeretnél.(tévhit, hogy akusztikussal kell "kínozni" magad ha metalt akarsz játszani)

1/4 meg abszolút felesleges.

2022. nov. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*elektromos
2022. nov. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolom azért merült ez fel, mert pont olyan volt otthon vagy ahhoz sikerült hozzájutni valahonnnan. Vásárláskor a hangszerboltban nyilván nem a 6 év körülieknek szánt gyerekhangszerek között nézelődik a felnőtt ember, hiszen a teljes méretűek sem sokkal drágábbak.


Nem vagyok gitáros, de gondolom előbb-utóbb úgyis le lesz cserélve, ha nagyon megtetszik ez a hobbi. Addig meg jobb, mintha semmilyen hangszer nem lenne. Hasonlóan voltam én is, hogy pár hónapig egy 20+ éves gyerekméretű szintetizátort nyomkodtam, mire eljutottam a cseréig. Nagyon megérte a váltás, de mégis ez a kis hangszer hozta meg a kedvet a zenéléshez.


És egyébként felnőttek játszanak ukulelén is, ami kinézetre nagyjából egy alulméretezett gitár. :)

2022. nov. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Alapvetően azért kérdeztem, mert sokkal szimpatkusabb - kompaktabb a kissebb méret, jobban elfér (gondolom) a kezemben vagy ha nem csak a szobában használnám és valahová el szeretném vinni. Gyerekkoromban fogtam a kezemben utoljára gitárt, kényelmetlen volt, alig fért el a hónom alatt :) Valóban létezik ukulele, guitalele de annak gondolom már más a hangzása.
2022. nov. 28. 10:24
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#5 nagyon "nagyjából"


Az ukulele 4 húros, míg a gitár 6, így húrtávolság szepomtjából az ukulele inkább a felnött gitárhoz áll közeleb.

2022. nov. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!