Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Megtanulhatok egyedül otthon...

Megtanulhatok egyedül otthon gitározni úgy hogy black metált szeretnék majd játszani? Lentebb bővítem a kérdésem.

Figyelt kérdés

Szóval igen tudom gondolom nagyon nem hangzik jól a kérdés.

De nem tudom hogy hogyan kezdjek neki.

Ha black metált szeretnék akkor is akusztikus gitárral kezdjem el?

és amit szerettem volna hogy itthon is meg tudok tanulni úgy gitározni mint egy profi? (tudatában vagyok hogy több évig kell gyakoroljak hogy egy számot is el tudjak akár játszani normálisan de nem veszi el a kedvemet ez sem)



2022. dec. 17. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Black metált nem fogsz tudni akusztikussal játszani.

Amúgy netről is meg lehet tanulni igen, csak tovább tart mint ha tanárhoz járnál.

2022. dec. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom de elektromossal is el tudok kezdeni gitározni?
2022. dec. 17. 17:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a műfaj érdekel akkor azzal lenne érdemes
2022. dec. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben akkor utána nézek hogy milyen oktató anyagok vannak.
2022. dec. 17. 17:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban elektromos gitárral kell és kívánatos tanulni. Nincs sehol előírva, hogy a tanulónak először utálnia kell a hangszert, vagy sóvárogni az igazira, miközben gyakorol.


Az oktatás érdekes és megosztó kérdés. Sajnos az van, hogy a YouTube-on van egy nagy kazal ismeretanyag, de úgy képzeld el, mintha egy űrhajót építenél. Az összes alkatrész bele van öntve egy gigantikus vödörbe, amikről fogalmad sincs micsoda és ebből kellene összerakni az eszközt. Talán még leírást is találsz valahol, de ki tudja megmondani, hogy az jó, vagy sem? Legtöbbször sem...


Ha nem akarsz fizikailag tanárhoz járni, illetve nem engedheted meg magadnak anyagilag, akkor is érdemes oktatóra pénzt áldozni. Ahogy a hangszerre is pénzért tehetsz csak szert a tudás is valami hasonló.


Számos online oktató tanár vár, amit ugyan díjazás ellenében, de igénybe vehetsz. Közösen kitalálhatjátok, havonta mennyi pénzed van rá és úgy szervezhetitek az online találkozásokat. Az is lehet, hogy pár hónap, vagy bármely idő elteltével, már fogod tudni kellő biztonsággal, hogy hogyan tanulj. De az elején mindenképp érdemes lenne tanult segítséget igénybe venni.


Ha érdekel a dolog, kérdezz rá, fognak segíteni. Illetve meglátogathatod a legnépesebb gitáros fórumot FB-n, ott is szívesen segítenek.

2022. dec. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a cél az ,hogy metált játszál akkor elektromos gitárra lesz szükséges.A metálban lévő riffeket sokkal könnyebb ezen megtan.mint az akusztikus gitáron.Hogyan inditani a tanulást? ehhez bizony tanár szükséges,persze a netről is sok mindent meg lehet tanulni,de a net nem fog kijavitani de hibázol...és bizony a rosszul rögződött dolgokat baromi nehéz javitani.Ki a profi zenész? a profi az aki azt játszik amit akar és amit neki játszani kell.És ugy játsza le ahogy éppen szükséges.Ehhez nagyon sok idő kell,hogy ez sikerüljön.Továbbá kellenek hozzá az alapvető zeneelméletiismeretek: skálák,akkordok,ritmusok ismeretei.Ha gondolod irjál és segitek.-üdv: 32éves session zenész és tanár
2022. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akusztikus akkor jobb, ha egyébként is szigorúan az alapok elsajátítása a terv, nem zavar nagyon, hogy akusztikus, és nem is nagyon szeretnél többet invesztálni, pl mert nemigen van rá. De inkább legyen rá, és ne hagyd abba soha, mötálra meg vegyé rendes baltát, tapints má a lábad közé e :)
2022. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!