Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretitek a Sabaton együttest?

Szeretitek a Sabaton együttest?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért? És kíváncsi lennék még, hogy hány lány van köztünk :D?
2022. dec. 24. 02:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Nem
2022. dec. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Én sem
2022. dec. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Szeretem a zenéjüket, mert szerintem igényes, Joakim Brodén pedig nagyon jó énekes. Kifejezetten különleges színfolt, hogy történelmi eseményekről énekelnek, nem elcsépelt szerelmi klisékről, amiről már nem nagyon lehet új bőrt lehúzni.
2022. dec. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Én meg pont nem szeretem Joakim miatt(sem).

Nincs valami jó hangja és technikailag sem valami nagy cucc, a zenéjük a konkurens bandáihoz képest sem valami komplex(pl. Powerwolf, Dragonforce, Twilight Force). Faék egyszerű, könnyen énekelhető és sokszor azt sem veszem észre ha a következőre vált az album.


Amiért tisztelem őket, hogy önerőből hozták létre a rajongótábort, kemény munkával illetve a háborús imidzs hatalmas ötlet volt tőlük, ezzel találtak egy olyan piaci rést amivel vezetővé válhattak.


Igazából számomra teljesen semleges banda, elhallgatom őket, de önként nem nyomok be tőlük zenét.(amúgy nem vagyok lány sem, de hozzátenném hogy a mostani fiatal generációban ha nem is fele-fele arányban de elég kiegyenlített a nemek aránya, szerencsére ez az elavult ostoba ideológia talán tényleg eltűnik és rájönnek az emberek hogy nem a nemtől függ az ember érdeklődési köre)

2022. dec. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Aki nem szereti elmondja miért nem? Csak kíváncsiság miatt. :D


Egyébként én mint egy történelem rajongó vagy mondhatjuk, hogy fanatikus.. :D nagyon szeretem őket, leginkább azért amiről énekelnek. Rettentően át tudom érezni és félelmetes, hogy 1-2 daluk mennyire mély vagy érzelmes tud lenni és mit ki tud váltani az emberből. Illetve ahogy írtad, nagyon betaláltak ezzel a háborús imidzsel szerintem is. Annak meg külön örülök én is, hogy nem számít, hogy ki fiú ki lány és egyre nagyobb az egyensúly a nemek között én is több lányt is ismerek akik oda vannak nem csak a Sabatonért hanem a műfajért is... régebben 4-5 évvel ezelőtt még nem ezt tapasztaltam vagy nem mozogtam még ennyire ebben a körben de mintha most felgyorsult volna ez az egész.


De egyébként egyet értek, azzal hogy technikailag nem a legnagyobb durranás ez tény. "azt sem veszem észre ha a következőre vált az album" Igen ez nagy gond több számuknál is ez nekem is szokta piszkálni a fülem.

2022. dec. 24. 15:03
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

nem szeretem


és hogy miért? végtelenül egyszerű, nem ez a zenei ízlésem, így lehet hogy a maga műfajában jó, nem érdekel, mert én mást hallgatok

2022. dec. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
42N Egynek elmegy, de nem akkora kedvenc. Pl a Powerwolf pörgősebb, emiatt jobban szeretem.
2022. dec. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Én szeretem. Főleg a dalok hangulata miatt bírom őket, emellett pedig van benne energia, ütős gitár riffek és nagyszerű dalszövegek. Az elő fellépéseik is jók szoktak lenni, ráadásul szerintem kifejezetten jól játszanak koncerten. Tény, hogy lehetne változatosabb, de ez az ő stílusuk és az előnyeik miatt képes vagyok ezt elengedni.
2022. dec. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%
Pár éve nagy szám volt nálam a banda, de amióta Powerwolf-t hallgatok, azóta valahogy nem érdekel már az együttes.
2022. dec. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Fiatalabb koromban szerettem a zenéjüket (főleg a háborús témák, meg Bordén úr hangja -és az akcentusa- miatt).

Az utóbbi időben viszont egy kicsit elkanyarodtam tőlük. Az új albumaikat a régiekhez képest zeneileg túl egysíkúnak tartom (a Heroes-nál többek közt a zenei változatosságot szerettem), és Joakim is visszább vett a "kerregős" kiejtéséből. Zenekarként egyre "kapitalistábbak" láttam őket, a közösségi platformokon minden posztjuk az üzletről szólt.

Aztán ott volt az egyik ex-bandatag pedofil-botránya. Amikor a Sabatont kezdték el csesztetni a botrány miatt, ők nem csináltak semmit. Nem álltak ki magukért, nem foglaltak állást, nem határolódtak el, nem szóltak rá a vádaskodókra, hogy "bocsi, de már tíz éve semmi közünk Rikardhoz, ne minket izélgessetek ezzel az üggyel".

Mindezen problémák mellett én is változtam, az én ízlésem is más irányba tolódott.

/Egy nőnemű/.

2022. dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!