Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kedvelitek vagy utáljátok a...

Kedvelitek vagy utáljátok a nu metalt?

Figyelt kérdés
Ilyen bandákra gondolok: Korn, Limp Bizkit, Slipknot, Linkin Park, System of a Down, Static-X, Deftones, Ill Niño, P.O.D, Evanescence, Soil, Breaking Benjamin, Crazy Town és hasonlók

2023. jan. 14. 22:08
A kérdező szavazást indított:
Kedvelem
Utálom
37 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
7%
A SOAD sosem volt nu metal. Alternatív zene. Utálom, amikor tudatlanul összemossák őket gagyi bandákkal, csak mert egyszerre indultak el...
2023. jan. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
A SOAD érdekes banda. Sokan még azzal sem értenek egyet, hogy metál. Van aki alternatív hard rocknak nevezi. Szerintem a nu metalba illik bele a legjobban stílusjegyek alapján.
2023. jan. 14. 22:27
 3/32 anonim ***** válasza:
6%
Egyáltalán nem. Alternatív. Azt már nem kell hozzátenni, hogy rock vagy metal, mert sokszor még az sem áll meg. Simán csak alter. Merőben más megközelítés. A nu metal kiszámítható. A SOAD nem.
2023. jan. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Szerintem a Korn meg a Deftones sem kiszámíthatóak, pedig ezek a nagybetűs nu metál bandák.
2023. jan. 14. 22:31
 5/32 anonim ***** válasza:
6%
Róluk nem nagyon tudok nyilatkozni, az az igazság. Nem hallottam még annyit belőlük, hogy meg tudjam állapítani.
2023. jan. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Korn, Life is Peachy, Adrenaline, Around the Fur

Ezeket az albumokat hallgasd meg, ez a niche nu metál, egyáltalán nem kiszámítható zene.

2023. jan. 14. 22:52
 7/32 anonim ***** válasza:
83%
Mióta megismertem a Slipknotot azóta kedvelem.:)
2023. jan. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
87%

Mert a Nu-Metal sem stílus, nincs egyértelműen definiálva.

A 90-es évek végén, a 2000-es évek elején eladható metalzene az amerikai fiatalságnak, ez tartalmaz hip-hop elemet(kb. akkor elég népszerű volt az USA-ban) post-grunge és alter metal/rock elemeket(olyanoktól merítve mint a Nirvana, vagy éppen a Foo Fighters), ezek mellett a Pantera/Machien Head által létrehozott groove metalból is erősen felhasznált elemeket(elvégre glam metal után ők élesztették újra a műfajt).

Mint látszik ezek teljesen különálló irányzatok.

A Slipknot inkább volt eleinte groove metal, némi hip-hop-pal körítve, a Limp Bizkit egyértelműen a hip-hop-t egészítette ki mélyebbre hangolt gitárjátékkal, a Linkin Park a Kurt Cobain által létrehozott, fiatalokat megszólító grunge-t vitte tovább, ameddig a KoRN leginkább az Alice in Chains rideg hangulatát ötvözte az alternatív metallal és volt benne egy kis NiN beütés stb.

Estig lehet sorolni.


Na de hogy válaszolja a kérdésre, attól függ.

Az IOWA egy kiváló munka, a KoRN egyes lemezeit is szeretem, a Lacuna Coil tökéletesen ötvözi a gothic metalt a nu metalban ismert elemekkel, de ki nem bírom állni a Deftones-t, a SOAD-t, meg a Limp Bizkit-t.

Szerintem minden idők egyik legmegosztóbb műfajáról beszélünk, elvégre az eladhatóság, a hatalmas lemezszerződések miatt alig akadt hiteles arc a műfajban.

2023. jan. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
90%

#3.Alternatív sem különlegesebb jelző, ezeket a kiadók találták ki annak idején felesleges. Mint az art-rock és társai, amikor arra is volt már progressive jelző.

Alter metal és a nu-metal kb. ugyan az, elvégre groove metal előtt nem igazán született alter metal szóval nyugodtan nevezhetjük az összes hip-hop-os, elektromos zenei elemeket felhasználó zenét nu-metalnak.

2023. jan. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
58%
"A SOAD sosem volt nu metal" - Ezen az alapon a Slipknot sem.
2023. jan. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!