Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki adjon már rá okot...

Valaki adjon már rá okot mondani hogy miért utalja Xxxtentacion-t?

Figyelt kérdés
Meg hallgattam kb 30 eladót, és Xxxtentacion zenei voltak azok, amik a legnagyobbat ütöttek. Nem értem, konkrétan olyan a pali mint ha tudta volna hogy éppen mire van szügségem, segítette az emberknek, több millió gyereket gyógyított ki a depresszió-bol, és adományozott is több ezer dollárt egy gyermekothonnak. Miért utálják az emberek? Persze, a világ összes részén vannak rajongói itt Magyarországon is volt megemlékezés és rohadt sokan voltunk.... Aki utálja az kérem le írna ide hogy miért? Mert nem értem, a szövegei brutálisak, és talán ő volt az az eggyetlen előadó aki azokról a dolgokról énekelt, amiket megélt már, vagy épp most éli.
2023. ápr. 7. 23:31
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Hogy egyedi e zeneileg azt mindenki maga donti el

De az biztos, hogy nem volt olyan mint a tobbi!

Gondolj bele, a mai rapperek, zenészek arra használják az insta grammot hogy mutokassák a pénzüket es promozzak az uj dalaikat, flexelnek. Elerhetetlenek akarnak lenni ugy viselkednek mint ha valami istenek lennenek, es senki nem erhet hozzajuk

X ezzel ellentetbe arra hasznalta az instagrammot hogy motivalja az embereket es hogy ne hagyjak hogy a depresszio eluralkodjon felettuk..

Koncerteken 2 szam kozott beszedet tartott motivalta az embereket hogy ne adjak fel az almukat es hagyjanak fel a fekete feher gyulolettel,

Csak gondolj bele,mac miller vagy nem tudom hogy kell irni a nevet pop smoke, juice wrld, lil loaded halala nem eritntett meg annyi embert mint Xxxtentacion-e

Zeneileg azert volt egyedi mert szinten nem a penzrol enekelt es hogy mennyi embert olt meg, hanem arrol, ami segiti az embereket.. Persze, lehet utalni ensem szeretek par eloadot de szerintem o volt az az egy rapper aki igy viselkedett es hirneve utan is csak egy floridai gyerek maradt nem szalt el mint a tobbi eloado

2023. máj. 11. 11:34
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy egyedi e zeneileg azt mindenki maga donti el" - Egy ilyen mondat után gyakorlatilag értelmetlen folytatni az egész vitát. A tetszés szubjektív, de az egyediség egy objektív dolog, amit te nem fogadsz el, hiszen elfogult vagy. Az pedig, hogy valaki az instán promózza a dalait...hát igen, az egyik legnagyobb közösségi oldalon megéri promózni.:)

A kérdésedre megadtam a választ, hozzáteszem azt is, hogy nem utálom őt, csupán véleményem szerint semmiben sem másabb, mint bármelyik másik rapper, ezért nem értem a hype-ot, ami körülveszi. Amiket róla írtál, azok pedig nem egyedivé teszik, csupán azt bizonyítják, hogy normális ember volt. Azt is kiemelném amúgy, hogy a kritikám az összes hozzá hasonló modern rapperre érvényes, nem csak rá.

2023. máj. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Ugy latom nem erdted, nem baj..

Tehat, mas rapperek flexelnek, arrol beszelnek, hogy minden nap mast b@sznak es hogy ha valaki hozzajuk nyul, jon a testore es megol! Na szoval

X beszelt hozzank, motivalt, segitett nekunk amit semelyik mas rapper nem csinal!! 1-Ok miert kulonleges


2-Ok Zenei kevertsege miatt egyedi, kerestem hasonlo dalokat mint pl Yangbratz, fuck up, look at me stb, a rossz zenei kevertsege miatt lett egyediek a zenei, persze nem a szerelmes zeneire gondolok,


3-Ok Sok mai rappert azert unjak meg, mert egy flow-ba marad, nem csinal masfajta zenet csak azt az eggyet amivel berobbant, ezt az emberek par ev utan megunjak, pl lil.pump bukott rapper Desiigner szinten bukott rappr, meguntak az emberek hogy folyton csak egy zenei mufajban marad, X- ezzel ellentetbe sok szinu volt zeneileg is, emo rapp, rapp, hiphop, bele vitte a szerelmes zenekbe ugyan ugy a torzitott bt, par ev alatt annyi mindent ert el a zenei vilagba, amirol par rapper almodni sem mer, ezt az is bizonyitja, hogy egy sajat muzeuma is keszult fl-ban, de ha ez nem eleg, 40millios koveto tabora van youtube on, es mar lassan 6eve hogy elhunyt.

2023. máj. 11. 23:47
 14/29 anonim ***** válasza:
61%

#13 Ebből kizárólag a 3. ok az, ami valóban sugároz némi egyediséget, annak is csak az a része, amiben a zenei stílusok keverését írod le. Az első oknak semmi köze a zenei egyediséghez (én pedog csak arra tettem megjegyzést), a másodiknál egyszerűen nem is értem, hogy miről van szó (rossz keverés?), de a zenei műfajokkal való kísérletezés jó dolog, amennyiben valóban így van. Az pedig nem erény és nem bizonyíték, hogy valakit sokan követtek, meg hogy múzeuma van, mert aki meghal (főleg ilyen fiatalon), az instant legenda lesz.

Sosem hallgattam őt szándékosan, az egész mostani rap/trap műfajtól távol tartom magam, de amikor mások által mégis a fülembe jutott valami a zenéjéből, az nekem semmiben sem volt más, mint bárki másé. Ha ehhez jobban bele kéne ásnom magamat, akkor az én hibám ez a feltételezés, de őszintén nem értem, hogy miért pont ő emelkedett ki a többiek közül. És ezt ne bántásnak értelmezd, egyszerűen csak azt látom, hogy más műfajokban sokkal többet kell tenni azért, hogy valaki kiemelkedjen.

2023. máj. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Hogy miert egyedi mondok megegyet


X-et bevalasztottak az XXL freshmen flass 6-helyere, mindenki letolta a szoveget o maradt utolsonak, az egyediseg miatt o lekapcsoltatta a beat-et es ugy nyomta, ebbe az volt a legjobb hogy az ove lett a legigenyesebb meg igy is, idezem "Ez a szoveg legendas marad"

2023. máj. 12. 09:28
 16/29 anonim ***** válasza:
65%

Akkor szeretném elmagyarázni, hogy számomra mit jelent a zenei egyediség, mert továbbra sem nagyon érted...

Szerintem egy előadó akkor egyedi, ha egy nem rajongó ember egy ismeretlen dal meghallgatása utan szinte teljesen biztos lehet abban, hogy ki is az előadó.

Ez az, ami szerimtem a mai rapnél szinte nem létezik, mert pontosan ismerned kell a számot, vagy rajongónak kell lenned, hogy meg tudd mondani, hogy ki az előadó. Hiába hallgatnék meg laikusként mondjuk XXX-től 2 dalt, semmi olyan nincs benne, ami alapján egy harmadikról meg tudnám mondani, hogy ez biztosan ő. És ez nem azt jelenti, hogy rossz, csak nem (eléggé) egyedi.

2023. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Nezd meg sticky Videoja, o is elmondja ertelmesen, hogy X egyedi! magyar a srac, de szerintem maradjunk abba hogy neked nem mint nem rajongo nem egyedi, nekem es masoknak akik rajongok nekunk egyedi:)
2023. máj. 12. 18:51
 18/29 anonim ***** válasza:
65%
#17 Ha csak a rajongóknak egyedi, akkor nem beszélhetünk valódi egyediségről. Nekem nem kellenek videók, meg "érvek", mert olyan, mintha elbeszénél a szavaim mellett, teljesen másra hozol fel példákat.
2023. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Hat baratom, en meghallgattam egy ismretelen elodaot, nev szerint "lil dork-ot" eddig nem ismertem, csak a te kedvedert, megkertem haveromta hogy kapcsoljon be 5-rappert, felirtam neki egy papirra es bele irtam lil.dorkot is, elotte egy feloraval hallgattam meg, es rogton az elso verze utan felismertem hogy o az, ossze vissza kapcsolta be, direkt azert, hogy ne legyen konnyu dolgom, 2 valasztasi lehetoseg van,

1:Egyedi zenesz ahogy te mondtad...

2:Ez hulyeseg amit irtal mert minden rapper hangja, flow-ja es kb minden mas, szoval nem lehet elteveszteni oket:)

Itt lezarom a temat! Tovabbi szep estet es koszonom a valaszaid

2023. máj. 12. 21:39
 20/29 anonim ***** válasza:

#19 "minden rapper hangja, flow-ja es kb minden mas" - Amiket csak akkor tudsz felismerni, ha már egy ideje aktívan hallgatod őket.

A tesztről meg annyit, hogy miután rap rajongó vagy, biztosra veszem, hogy abból az 5 meghallgatott dalból hármat ismertél, azaz azokat simán ki tudtad zárni. Így mondjuk én is felismerném azt a noname valakit.:)

Lehet tényleg jobb is abbahagyni, mert

2023. máj. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!