Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Megéri single coil hangszedõs...

Megéri single coil hangszedõs gitárra váltanom?

Figyelt kérdés

Üdv!

Eddig humbuckeres gitárral toltam egy esküvõi zenekarban. Gondolkodom egy váltáson HSS hangszedõsre. Ami visszatart, az az, hogy vajon mennyire lesz a single coil hangszedõ zajos egy aránylag összezsúfolt felállásban, ahol elég sok kábel, ledes fények vannak, ráadásul sokszor a hangszórók elõtt kell játszani. Elõszeretettel használok torzított hangszínt, az a humbuckeres kapcsolásban nem lenne probléma. Viszont a két single coilos kapcsolásban tiszta hangszínnél mennyire lenne zajos, kinek milyen tapasztalata van? Néha halkan kell játszani, úgyhogy nem lesz, ami elnyomja.



2023. jún. 28. 09:02
 1/7 Waff ***** válasza:
100%
Annyira nem lesz zajos hogy élvezhetetlen lenne a játék, nyilván akkor senki sem használná. Szóval ha ez tartott vissza akkor nincs min paráznod, válts nyugodtan.
2023. jún. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 vmg ***** válasza:
100%
Szerintem is nyugodtan válthatsz, főleg ha tisztán használod a single coil-t akkor nem kell aggódnod a zaj miatt ahogy előttem is írták nem lesz élvezhetetlen.
2023. jún. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Használj aktív hangszedőt (pl. Emg S WH), mert ezek gyakorlatilag zajtalanok, de visszaadják a klasszikus stratocasteres hangzást is.
2023. jún. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
@3 tévedésben él. Nem az aktív, szimpla hangszedő, ami zajtalan, hanem azok a szedők, amik szimpla tekercsesnek "mondják" magukat, de fantomként ott van mögötte egy másik tekercs is, ami kioltja a zajt. Ezt sokan nem szeretik, mert nem autentikus single coil(fedettebb hang, talán) de lehet ez is egy választás. A H/S/S kiosztás nem lesz probléma, mert a zúzós cuccokat úgyis a hambin kell vinni. A többire meg bátran használható bármilyen szelektor állás, ami neked tetszik. Egy dolgot nem szabad elfelejteni: ha a hídi dupla szedő felezhető, egyáltalán nem úgy fog szólni, mintha csak egy egy tekercses szedőt használnál, akár önállóan, akár a szelektor által belőtt bármiféle állásban. Ettől még H/S/S párti vagyok:)
2023. jún. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
#4 Nem élek tévedésben, hiszen nem azt írtam, hogy csak aktív hangszedő lehet zajtalan, csupán felajánlottam egy opciót, amivel van tapasztalatom. A hangszedő, amit én írtam, számomra simán hozta a stratos hangulatot (még ha nem is teljesen az igazi), ezért gondoltam, hogy a kérdezőnek is jó lehet. Ráadásul a javaslatom forrasztásmentes kábelekkel érkezik, vagyis ha a teljes konfiguráció ilyen hangszedőkből áll, akkor az egész bármikor átalakítható, fejleszthető, könnyen javítható.:)
2023. jún. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

4 vagyok, 3/5-nek. Ha ragaszkodsz egy butasághoz attól még az butaság marad, ráadásul félrevezető is. Aktív szedők sem zajtalanok, csak fantom tekercseléssel. Ez esetben olvasd el újra, amit írtam.


Kérdezőnek: ha valaki esküvőket játszik-amit bárhogy fikáznak, szakmailag erőteljes kihívás-hogyan juthat el arra a szintre úgy, hogy nincs megfelelő hangszerismerete? Én még ilyet nem hallottam, pedig van néhány évtized a kezemben.


Tessék, lehet lepontozni, ha fáj az igazság!

2023. júl. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
#6 Te olvasd újra, amit én írtam! Nem azt vitatom, amit írtál, teljesen tisztában vagyok a hangszedők felépítésével. Annyit írtam, hogy nekem van tapasztalatom ezzel a konkrétan aktívval, ami zajtalan, a hangja pedig eléggél jól imitálja a stratocasterek hangját. Mi ebben a butaság? Ráadásul a beszerelése is sokkal könnyebb, mert nem kell semmit sem forrasztani.
2023. júl. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!