Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Epiphone Les Paul Special...

Epiphone Les Paul Special II-n hangszedo csere megeri?

Figyelt kérdés
Seymour vagy hasonlora. Megeri? Jobban fog szolni? Mert most kritikan aluli a gyari hangszedokkel.

2015. jan. 19. 22:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Azt neked kell tudnod, megéri-e, de jobb hangszedővel biztos jobban szól majd.
2015. jan. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

"Mert most kritikan aluli a gyari hangszedokkel."


Ez csak hozzáállás kérdése. Attól függ mire akarod használni és mire tervezték használni.

SOk gitárnak nem lesz jelentősen jobb hangja az új hangszedőktől. Fától is függ.

2015. jan. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Progresszív es metalcore-ra
2015. jan. 20. 06:25
 4/33 anonim ***** válasza:

2#

Abban mi a hozzáállás kérdés, ha valaminek nem tetszik a hangja? :D Egyébként meg a fa nagyon kis mértékben szól bele a gitár hangjába. A hangszedő, erősítő és az effektek, amik a legnagyobb mértékben meghatározzák a hangot. Ha szeretnéd, akkor cseréld ki valami metálabb hangszedőre.

2015. jan. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Az, hogy ha valaki pl framus gitárt vesz blekkmetálra és elvárja tőle, hogy az legyen hájgén. stb.


A fa kis mértékben befolyásolja a hangot? Hm, vagy nem láttál még elektromos gitárt, vagy csak rossz a füled, rád bízom melyikkel egyezel ki.Nincs két egyforma hangú fa.

Mondom ezt úgy, hogy rengeteget foglalkoztam már a témával 20év leforgása alatt.

2015. jan. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
**annyira
2015. jan. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Es a Lp Special II-nek nem jo a faja?
2015. jan. 20. 19:32
 8/33 anonim ***** válasza:
Ezt most felejetsd el kedves kérdező. Igen, lehetnek gondok a fa minőségével (meg úgy az egész gitár minőségével), mivel olcsóbb kategóriáról beszélünk. De ha belepattintasz egy jó fajta metal humbuckert, akkor biztosan elégedett leszel vele.:)
2015. jan. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Az hogy milyen fából készült ugyanúgy számít elektromos gitároknál is.

Nézzétek meg a videót : https://www.youtube.com/watch?v=OLxE8iDWD_w#t=279


Beletekertem, de megnézhetitek az elejétől, a lényeg az, hogy ugyan az minden, az erősítő, beállítások stb, ugyan az a gitár teljes egészében, kivéve hogy külömböző fából készültek. Ahogy hallhatjátok elég jelentős külömbség van. Aztán hogy melyik jobb, vagy melyik rosszabb az ízlés kérdése.


A pickup cseréhez meg annyit, hogy ki lehet cserélni, és jobb is lesz a hangja, de ne várj túl nagy változást.. hiába lehet 2000 eurós gitárod is, ha erősítőd, effektjeid nem éppen a legjobbak. Én pl egy olcsó ibanezről váltottam egy drágább EMG-s re, és nem mondhatom hogy olyan irdatlan nagy külömbség lett a hangzásban, legalábbis nem azon a 40 wattos kombón amim van.

2015. jan. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

#6-os te nagyon gyerekes vagy.

Ne próbálj utánozni a válaszok stílusával, mert nem áll jól.

Valószínűleg rossz a zenei hallásod, ha még nem tűnt fel, hogy egy telecaster teljesen más hangon szólal meg, mint egy mahagóni juhar lespaul, AKKOR IS, HA MINDKETTŐBEN EGYFORMA PAF VAN!!! VAGY BÁRI MÁS HANGSZEDŐ.


Köpnék a stílusodtól, de nem vagyok olyan fajta.

2015. jan. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!