Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehet gyüszűben gitározni?

Lehet gyüszűben gitározni?

Figyelt kérdés

Nagyon kicsik a kezeim és extra nagyon érzékenyek, ahogy én is az vagyok, testileg és lelkileg is egyaránt.


Már kiskoromban elkezdtem gitározni tanulni, akkor is azért hagytam abba, mert annyira fájtak minden óra után a lefogó ujjaim, hogy egy idő után inkább abba is hagytam az egész gitározást, de most újra kezdtem és megint nagyon fáj. Tudom, hogy gyakorlat teszi a mestert, meg majd megvastagodik a bőr a lefogó ujjaimon, de egyszerűen abnormálisnak tartom, hogy fizikai fájdalommal kéne zenét tanulni, ezért jutott eszembe a gyüszű...

Vagy ragtapaszozzam le gitározás előtt? Szerintem az sem segít sokat...



2023. aug. 18. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem zenélek, csak Google-zom. És egy csomó kifejezetten gitáros ujjvédőt találtam. Ezek szerint lehet. Gumiból és fémből készült változatok.
2023. aug. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább tarts ki és folytasd ujjvédelem nélkül. Az ujjaidra tett eszközök mindenképpen rontanak a húrok rezgésén, és hosszú távon idegesítő is lesz állandóan készenlétben tartani valami segédeszközt. A bőröd mindenképpen hozzá fog keményedni a feladathoz, legfeljebb gyakorolj ritkábban. Más területen nincs hasonló problémád? Pl. nehezen begyógyuló sebek, ilyesmi? Lehet hogy valamilyen sejtregenerálódást befolyásoló állapotod van, amin orvos tudna segíteni.
2023. aug. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 harebell ***** válasza:
100%
Vannak szilikon ujjvédők, kipróbálhatod, hátha segít, de én azt tanácsolom, hogy mindenképp gyakorolj nélküle is. Az ujjvédő segíthet abban, hogy megmaradjon a motivációd a gitározáshoz, ne csak szenvedés legyen az egész gyakorlás. De hosszútávon az lenne a cél, hogy elhagyd, minden nap gyakorolj ujjvédő nélkül is, fokozatosan növeld. Nem olyan sok idő, mire megedződik és megkeményedik az ujjad, addig fáj, de ezen minden gitáros átesik, abnormális vagy sem.
2023. aug. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Két-három hét és megszokják az ujjaid.
2023. aug. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Belátom hogy a hivatásos zenélés és gyakorlás kezdőként két külön dolog, és azt is, hogy a hárfa nem gitár, de pl. Celso Duarte-t én még nem láttam ujjvédő nélkül játszani.
2023. aug. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem lehet, hogy túl görcsösen próbálod meg lefogni a húrokat? Esetleg az is segíthet, ha egy kicsit lazábban próbálod.
2023. aug. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki válaszát! Próbáltam lazábban fogni, bezengett=nem fogtam eléggé.


Az eszembe jutott már a végén, hogy az online kurzus oktatója is napi 15 perc gyakorlást ajánlott, ám minden nap, és nekem sem 15 perc után kezdett fájni, hanem órákkal később, mert szülinapi meglepetést akartam készíteni, és minden áron el akartam még este tegnap küldeni, így is béna lett, mert sokkal többet kellett volna gyakorolnom, de már majdnem sírtam a fájdalomtól és durva, hogy még mindig fáj, bár persze kevésbé.


Talán tényleg a mértékletesség a kulcs, nem órákon át, mert tökéletesen szerettem volna, de az ujjvédő is jó ötlet más hasonló esetekre, köszi, közben egy barátom is mondta, hogy vannak ilyenek zenei boltokban, majd körülnézek, köszönöm a válaszokat!


Amúgy emlékszem, hogy régen is mindenki azt mondta, hogy majd megszokom, meg mutatták a profi gitárosok, hogy tűt lehet szúrni az ujjbegyeikbe, nem érzik, olyan kemény, de én nem is szeretnék olyan durva ujjakat, az ilyenek hogy simogatnak egyáltalán...? Nem éreznek semmit...?


És amúgy én is tartok attól, hogy ujjvédővel máshogy szól kicsit, nem?


Persze tök kezdő, pontosabban újra kezdő vagyok...


És vörös hajú, hó fehér bőrű, mindenhogy érzékeny, pedig nem a fénytől is óvva neveltek

2023. aug. 18. 18:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell, megszokják majd az ujjaid.
2023. aug. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Durva, bakker, hogy még mindig fájnak a lefogó ujjaim... Persze már nem annyira, mint akkor, de még mindig érzem, hogy fájnak...

A túlhajtásom óta már több, mint egy hét telt el, egy hét és két nap is!

Azóta még hangszerboltban is voltam ujjvédőért, de elhajtottak, hogy nincs ilyen, majd megszokod. Persze van még más hangszerbolt is a városban, majd elmegyek máshova, meg értem én azt is, hogy nem lehet örökre ujjvédőben gitározni, mert különben sosem szokja meg az ember, de ez akkor sem normális, szerintem, hogy egy hétnél is tovább fáj...


Persze a számítógép klaviatúráján is ugyanazokkal az ujjbegyeimmel gépelem ezeket a sorokat is, bár legalább a telefont a másik kezemmel nyomkodom, de attól még nem kéne már fájnia, szerintem...

2023. aug. 26. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!