Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire veszélyes egy fülhall...

Mennyire veszélyes egy fülhallgató erőssége?

Figyelt kérdés
A probléma a következő. Bluetooth fülhallgatóról van szó, és jól szól, csak 1-esen is elég hangos! Ez mennyire okozhat halláskárosodást?

2023. aug. 18. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Semennyire
2023. aug. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Nekem a hangos zenehallgatás okozott halláskárosodást (nem siketültem meg, de jelentősen rosszabban hallok), szóval vigyázz vele, mert hosszútávon hazavágja a füled
2023. aug. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Justinianus ***** válasza:
100%

"Semennyire"

Majd amikor 60 éves korodtól halálod napjáig 20-30 éven keresztül folyamatosan zúg a füled (és nem tudnak vele mit csinálni), gondolj erre a válaszodra.

2023. aug. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
3-as, ha valaki sok éve max hangeron hallgatja akkor már késő változtatni rajta, hogy a későbbiekben ne okozzon gondot?
2023. aug. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 feri 45 válasza:
100%

Beszélj fül-orr szakorvosokkal és hallásvizsgáló szakaszisztensekkel. Ők is azt fogják mondani amit én! 30 éves kortól mindenkinek romlik a hallása, és ez haláláig tart! Elösször az azonosan hangzó szavakat összekeveri, majd a zajos környezetben nem érti a beszédet, majd a magas hangok eltűnnek. Aki hangos hangforrások közelében tevékenykedik, vagy fejhallgatóval hangosan hallgat zenét, annak az említett folyamatok korábbi életkorban és erősebb mértékben jelentkezik.

Én 78 éves vagyok. Mint pedagógus, állandóan hangos gyerek ricsajban dolgoztam, közben popzenekart és nagy tömegű ünnepélyyeket hangosítottam nagy teljesítményű erősítőimmel. Ma halló készülékkel beszélek, +30 dB hallásküszöbbel, 8 kHz felett semmit nem hallok, de 7 kHz-től halkul a hang. Ez hallásvizsgálati eredmény!! Kedves Fiatalok így hallgassatok csak hangos zenét. A hallásvizsgáló szakaszisztens azzal vigasztalt, hogy koromhoz viszonyítva még jól hallok. Fuvós zenészek még rosszabb hallásúak.

Tisztelettel.H.F.

2023. aug. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Okozhat halláskárosodást. Hosszútávon meg siketülhetsz tőle
2023. aug. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Ennyi erővel mindenki megsuketul akkor mert sokan használnak fülhallgatót
2023. aug. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon.
2023. aug. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 feri 45 válasza:
100%

Valóban sokan hallgatnak fül- és fejhallgatóval, de nem 130 dB szinten, vagy annak közelében!!! Sajnos a fej- és fülhalgatóknak a hangszórókkal együtt nincs teljesítmény határolása. Ez okoz tekercségéseket!

Tisztelettel:H.F.

2023. aug. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!