Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honnan tudhatom hogy alkalmas...

Honnan tudhatom hogy alkalmas vagyok rá? Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Régi vágyam hogy sikeres rapper legyek nagyjából elfogadható a hangom. Viszont nagyon kezdő vagyok le van töltve az fl stúdió de csak valamit szórakoztam rajta nagyon kezdő vagyok nem nagyon értek hozzá se az auto tune-t nem találtam, sem az effekteket.

jan. 24. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Szerinrem mindenképp először sound cloudra töltsd fel a zenéid.

Ha esetleg vevő vagy szövegírásra, nálam jó partnerre találsz.

Én dalszöveg író szeretnék lenni, egyeztethetnék a kellemest a hasznossal:)

jan. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nézz tutorial videókat, ahogy az eddigi 2 kérdésednél is javasoltuk.
jan. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 azt nem fog, inkább kiír majd egy új kérdést. :)
jan. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Talán járj zeneiskolába és jelentkezz zenei producer képzésre. Ha viszont csak bohóckodni akarsz akkor ott karaoke, v mások utánzása. A híresebb rapperek színművészeti egyetemre is jártak ha esetleg döntés előtt állnál. Isten adta tehetsége keveseknek van, nekünk halandóknak küzdenünk kell a céljaink eléréséért.:D
jan. 25. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2# ne már xd nincsenek jó tutorial videók linkelj be egyet
jan. 25. 05:54
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 [link]
jan. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatod előre, hogy jó vagy-e benne. Valószínűleg még nem is vagy jó benne, ha eddig nem csináltad, nem próbáltad, nem tanultad.


Jóvá válni valamiben egy fejlődési út eredménye. Tanulsz róla, gyakorlod, kijavítod a hibákat és ezek miatt fejlődsz benne. Ha kellően sokáig ismétled ezeket, akkor egy idő után majd jóvá fogsz válni.

Lehet, hogy jó zenei érzék, jó beszédstílus, jó humor, egyéb adottságok miatt jobb kezdeti helyzetben vagy és ezért már az elején is jobban megy esetleg, de ettől még nem vagy jó benne, csak jobb a kiindulási helyzeted. A tanulás és gyakorlás így is nélkülözhetetlen ahhoz, hogy tényleg jó legyél benne. A tanulást és gyakorlást nem lehet megspórolni, mert akkor megreked a fejlődésed a kezdeti kiinduló szinten és nem fogod soha kihozni magadból mindazt, ami benne volna a lehetőségeidben. Így örökre annyira kezdő maradsz, mint most vagy, pedig sokkal többre is vihetnéd, ha tanulnál, gyakorolnál és fejlődnél benne.


Azt is érdemes tudnod, hogy önmagában nem elég jónak lenni egy valamiben. Iszonyatos naivitás azt hinni, hogy attól, hogy jó vagy valamiben, rögtön elismert és sikeres leszel, illetve anyagilag is meg fog neked térülni. Véletlenszerűen akár rád is találhat a hírnév, siker és pénz, akár akkor is, ha nem teszel érte semmit, csak jó vagy, sőt esetleg kimondottan rossz döntéseket hozol ezen a téren és akár mégis bejöhet az élet. De ez így lutri és valószínűbb, hogy nem fog összejönni, mint hogy igen. Az, hogy jó vagy egy területen, legyen az bármilyen szakma, akár zenélés, vagy kőművesség, még egyáltalán nem biztos, hogy sikerül belőle megélned, vagy érvényesülni azon a területen. A saját tevékenységed üzleti, karrier menedzselése egy külön tudáskészletet igényel. Értened kell ahhoz is, hogy a tudásoddal hogyan tudsz karrier szempontból és anyagilag érvényesülni. Még ha alkalmazott vagy egy munkahelyen, akkor is értened kell hozzá, hogyan írj meg egy életrajzot, hogyan add el magad a cégnek, hogy téged alkalmazzanak, reprezentálnod kell a főnökeid felé a munkád minőségét, eredményét, hogy előléptessenek, jutalmat, fizetésemelést kapj, ne higgyék, hogy rosszul dolgozol és ne téged akarjanak kirúgni, ha épp leépítés van. Hiába vagy nagyon jó a saját munkádban, ha ezt mások a megfelelő prezentálás hiányában nem látják meg benned és a munkádban, akkor nem lesz hol csinálnod azt a munkát.

A zene iparra különösen igaz ez, mert ott még sokkal inkább magadat kell menedzselni. Meg kell tudnod győzni másokat róla (a közönséget, szponzorokat, partnereket, lemezkiadókat, fesztiválokat, stb), hogy az amit csinálsz jó, érdekes, értékes és érdemes nekik pénzt adni érte. Egy szinten túl már lehet, hogy lesz menedzsered, lemezkiadód, aki besegít ebben, de őket is meg kell tudnod győznöd róla, hogy érdemes veled szerződni. Sőt azt is ki kell tudnod tárgyalni tőlük, hogy számodra kedvező feltételekkel kössetek szerződést, ne nekik kedvezzen az üzlet, mert akkor kihasználnak.


A marketinget, önmenedzselést, a minél jobb gazdasági döntéseket is tanulni, gyakorolni kell, a hibákat javítani és aztán tovább fejleszteni magadat, hogy minél jobban menjen. Ugyanúgy, ahogy a zenélés, vagy bármilyen más szakma, ez is tanulható és erősen ajánlott is foglalkozni vele.

febr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 kösz hogy ezt le írtad már azahriahnal is híressebb vagyok🤣
febr. 4. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!