Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem szereti néhány...

Miért nem szereti néhány ember a kárpátia zenekart?

Figyelt kérdés

Apám annak idején még gyerek voltam rámszolt hogy ne hallgassak Kárpátiát mert hogy ne legyek keménylegény vagyis valami ilyesmi volt a lényege ha jól emlékszem.


Mostanában szembe jött velem youtube on a zenekar. Kifejezetten tetszenek a zenéi. Amiről szólnak.

Ha jól értem a haza szeretet, egymásért kiállás, család szeretet.


Ez mind példamutató. Nem értem apám miért tiltotta. Van amiről nem tudok az ilyen jellegű zenekarokkal kapcsolatban?



febr. 25. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van olyan, akinek nem tetszik a szöveg. Lehet olyan is, akinek nem tetszik a dallam. Gondolom egyeseknél a stílus veri ki a biztosítékot, még másoknál a zenekar tagjainak megjelenése, előadásmódja, stb.

1000+1 oka lehet annak, ha valaki valamit nem szeret…

febr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem én. De van valami olyan politikai vagy világnézete nekik amiért verés járna? Vagy hátrányos helyzet érné az embert?
febr. 25. 20:12
 3/12 anonim válasza:
53%
Igénytelen, buta, erőszakos zene sovinisztáknak.
febr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Ugye ez provokatív kérdés? Ez egy náci zenekar.



És miért ne akarnának elsőre kellemesnek hatni, pont azt akarják, hogy lemenjen az ideológiájuk a torkodon.


Neofolk meg black metál zenekarok zenéi is nyugisak, nem ezen múlik ha a tartalom szellemisége olyan.

febr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
A végtelen sötétség jellemző rájuk.
febr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
és hát ha mindez nem elég, valljuk be: zeneileg sem épp a kreativitás csúcsa.
febr. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

4


https://www.youtube.com/watch?v=lY5WwFDdcSo

A Kárpátia feldolgozta ezt a dalt is..Akkor ez egy naci nóta?

febr. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Hát nem tudom egyeseknek miért számít szélsőségesnek a Kárpátia. A (nagymagyaroskodó) nemzeti rock zenekarok közül az egyik legvállalhatóbb szövegvilágú, nem is jut eszembe olyan számuk, ami bármilyen módon megbotránkoztató vagy "gyűlöletkeltő" lenne.

Bár csak felületesen ismerem a munkásságuk.


Az persze elfogadható érv, hogy valakinek nem tetszik a dallamvilág, vagy a szöveggel nem ért egyet - mert azért nyíltan húz a radikális jobboldal fele. Ettől azért nem kellene mindenkire rásütni a "náci zenekar" jelzőt.


(Főként, hogy Magyarországon sosem volt nemzeti szocializmus, bár a 1944-es hungarizmus közel állt hozzá)

febr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

#4 A black metalra elsőre azért nem a "nyugis" jelző jut eszembe. Tudom, vannak ilyen post-black, meg ambient-black, meg hasonló kevert műfajú zenék. Azokban is van azért némi nyugtalanító, sötét hangulat. (gyakorlatilag ez a lényegük) A nyers black metal meg nálam a nyugisság szöges ellentéte.


A neofolkkal már megint mi a baj "ideológiailag"?

febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
Mert maga a nacionalizmus is egy megosztó politikai nézőpont.
febr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!