Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan és milyen gyakorlattal...

Hogyan és milyen gyakorlattal lehet beénekelni éneklés elött hogy szebb legyen a hangom egy idő után?

Figyelt kérdés
Valamilyen beéneklési gyakorlatra lennék kiváncsi,ami sokat használ a hangomnak,szeretném ha sokat fejlődne,valami tanács,videó vagy link jól jönne köszönöm szépen.Tudom hogy idő kell hozzá,de én nem találtam jókat.
2010. dec. 14. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Legfontosabb, hogy rendesen nyisd ki a szád! Ezáltal nemcsak a hangod fog szebben csengeni, hanem a beszéded is érthetőbb lesz. Ez kulcsfontosságú. Ha mély hangokat énekelsz, ne ne húzd be a nyakad, ne ejtsd le a fejed, mert akkor rossz helyen képződik a hang. A magasabb hangok pedig könnyebben kijönnek, ha kicsit ,,mosolyogsz". A beéneklési gyakorlatokat félhangonként végezd. Először szolmizálj, pl. dó-mi-szó-mi-dó, aztán tegyél vmilyen szöveget a dallamra. (Nem tudom, mennyire vagy képben.)
2010. dec. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia.Köszönöm szépen.Aranyos vagy nagyjából képben vagyok 9 hónapja énekelek,de még nem az igazi.javitani lehet rajta de szép sosem lesz.Hát igen meg a magas hangok bajt okoznak mindig hamis,a mélyebb jobban megy.Magas hangokat hogyan lehetne kiénekelni szépen?Köszi a választ.
2010. dec. 15. 17:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Először is: ne erőltesd nagyon! Lány vagyok, nagyon-nagyon mély hanggal, és kb. 2 év alatt (igaz, zenei gimiben), eljutottam a 2 és fél oktávos hangterjedelmig. De mindig is a mély hangfekvésű dalokat éneklem ,,kényelmesebben". Lazán ,,fogd meg" a magas hangokat! Eleinte persze levegős lesz, és még később is, de lassan, hangról hangra haladva erősödik majd. Amúgy a nagyon magas hangokra énekelt szöveg - a frekvencia miatt - sokszor nem érthető, így fontos, hogy artikulálj, és - ahogy előzőleg írtam - ,,mosolyogj". A beéneklést pedig természetesen mindig mélyről kezdd különböző gyakorlatokkal, ismétléssel, és csak azután próbálkozz a magasabb hangokkal.
2010. dec. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Neked milyen gyakorlatok váltak beéneklésnél.Milyen szót énekeltél.Pl Általánosban mindig igy kellett.mendegél a mandarin és igy vittük mélyről a magas hangokig.Videót ilyesmit tudnál ide linkelni?
2010. dec. 16. 17:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Videót nem nagyon tudok, úgy kerestem a Youtube-on: http://www.youtube.com/watch?v=GqrvcLL1fRs

Nekem 1ébként a ,,sima" ,,dó-ré-mi-ré-dó" jött be a legjobban, mert egyszerre nem sok hangot kell énekelni és kis hangterjedelemben, így jobban tudok figyelni arra, h tiszta legyen. Aztán jó még a ,,dó-ré-mi-fá-szó-fá-mi-ré-dó-szó-mi-dó", úgy, hogy a dótól szóig fel, aztán a dóig vissza, majd megint fel. Ha szövegeshez ragaszkodsz, akkor énekeld azt, hogy: ,,háromszor háromszor három" vagy ,,Mária, Mária, Márta" arra, hogy: ,,dó-mi-szó-(felső)dó'-szó-mi-dó-dó".

2010. dec. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen aranyos vagy hogy igy segitesz.
2010. dec. 19. 15:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Írj még nyugodtan, ha elakadsz. :-)
2010. dec. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Háromszor háromszor három

A téren egy torony áll, s a tornyon van egy erkèly.

Hümmögés folyamatosan kötve c-ről inditva d-re lépve és vissza c-re esetleg zongorával kisérd magad

Bálint bácsi baglyos biciklije

Menő Jenő tető fedő

Olaszt most fonetikusan írom hogy kiejtése meg legyen

Szottó áll gásztányó szpika un fungetto o-o-o kosszoro goszó tettó

Mia mama mia mama mo

Ezek jutottak eszembe hirtelen a dalam nem lesz meg de hátha megtalálod youtubon vagy ismered

2018. dec. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!