Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hol van a határ szerinted a...

Hol van a határ szerinted a rock és a pop (mint köznyelvi műfaji) kategóriák között?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:

sokat kell hallgatni mindkettőt, és akkor el tudod dönteni, amúgy szerintem nem olyan könnyű meghatározni a különbséget.

néhány példa: avril lavigne simán pop (ezt csak azért mondom mert néhány napja egyik oszttársam azt mondta rá, hogy punk rock. te jó ég.)

a hooligans-t is popnak mondanám, vagy maximum pop-rocknak, ugyanis egy rockbanda nem attól rockbanda, hogy van benne gitár és dob, napszemüvegek meg fél négyzetméter tetkó. blöááh.

viszont egy Guns'N'Roses-t hallgatva már mondhatod, hogy rockot hallgatsz =)


egy metálos

2011. ápr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a pop között rendeget elektronikus zene van, és én azt nem hasonlítanám így a rock hoz hanem inkább azt mondanám van a rock, jazz, blues, edm stb és van olyan hogy populáris zene (mainstream) és underground zene. az egyik a műfajára vonatkozik a másik meg arra hogy milyen nehéz megtalálni ( a pop jön utánad és üldöz az undergroundot meg kell keresni és neked üldözni) és mennyire a pénz motiválta.
2011. ápr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Thurston ***** válasza:

Nincs határ. A popzene nem egy műfaj. A popzene a zene mögötti ideológiára, az emészthetőségére és a mélységére utal. A popzene szórakoztató jellegű, nem lehet komolyan venni, és jó esetben nem is akarja, hogy komolyan vegyék. A pop kontrasztja a komolyzene. A komolyzene jobban koncentrál vagy az érzelmi mélységre, vagy a zenei kidolgozottságra. Ha még jobban haladunk felé, akkor már jönnek a progresszív (előremutató) és az experimentális (kísérletező) zenék, amik általában a legkevésbé sem emészthetőek egy felületes zenehallgatónak. A leginkább előremutató zenék sokszor a nagyobb átlagnál már nem is esnek a "zene" kategóriába.


Aztán akkor rock. A rock az esetek többségében popzenei műfaj. Például hogy átalakítsam az első válaszoló példáját: ha GnR-t hallgatsz, akkor rockot hallgatsz, ÉS popzenét. Ha mondjuk tegyük fel King Crimson-t hallgatsz, akkor rockzenét hallgatsz, ÉS komolyzenét. Sőt egyébként én olyan pofátlanságot is megengedek magamnak, hogy klasszikus zenében is teszek ilyen különbséget. Hiába tűnik például akármelyik Mozart szerzemény ma "komolynak", akkoriban az szórakoztató jellegű zene volt. Akkoriban az volt a pop. Míg mondjuk Bartók már a maga idejében is komor volt, gonosz, és legfőképpen: előremutató.


Amit nem szabad elfelejteni, hogy mindez relatív. Nem lehet egy konkrét vonalat húzni, hogy na, itt válik el a popzene és a komolyzene.

2011. ápr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Thurston ***** válasza:

"avril lavigne simán pop (ezt csak azért mondom mert néhány napja egyik oszttársam azt mondta rá, hogy punk rock. te jó ég.) "


Ez meg szerintem sehogyan sem stimmel. Ha attól lesz punkrock a punkrock, hogy mi a mögöttes szándék, akkor szerintem az "igazi" punkrock ugyanolyan távol áll a punktól, mint a Avril zenéje (ezért soha nem is tudtam komolyan venni a punkrockot hallgató punkokat). Viszont ha nem a punk felfogásra gondolunk, hanem konkrétan a punkzenében kialakult technikai elemeket/jellegzetességeket vesszük sablonként, akkor Avril megint pont annyira passzol a punkrock címszó alá, mint akármelyik punkbanda...

2011. ápr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a populáris zene alapvetően mást jelent, de ezért írtam oda, hogy mint köznyelvi kategória. Csak a véleményekre voltam kíváncsi, mikor feltettem a kérdést. Mert mondjuk például egy Red Hot Chili Pepperst, hallottam már poptól punkig sokmindenbe besorolni.

Jared Letonak volt egy nekem tetsző nyilatkozata erről, mikor itt járt a szigeten:

http://www.youtube.com/watch?v=wjsG39oI81U

szerintem érdekes...

2011. ápr. 21. 10:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi érdekes, csak értelmezni kellett volna T. válaszát, aki jól leírta, hogy a kérdésnek miért nincs értelme. Hiába magyarázol bele mást a popzenébe, ez nem egészen így működik.
2011. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Thurston, én egy átlagos zenehallgató vagyok és komolyan érdekel, hogy mit gondolsz arról amit kérdezni szeretnék:

Csak a példánál maradva akkor Avril Lavigne végül is punk rockot játszik. Tényleg? Vagy van valami más kategória ahová be tudod sorolni? Mert ugye a pop az nem zenei műfaj.

Te írtad, hogy ha a "konkrétan a punkzenében kialakult technikai elemeket/jellegzetességeket vesszük sablonként, akkor Avril megint pont annyira passzol a punkrock címszó alá, mint akármelyik punkbanda." Lehet, hogy technikai elemeket nézve beleillik a sablonba, de ha egy ember meghallgatja mondjuk csak a Sex Pistols akármelyik számát, nem Avril Lavigne Girlfriendje jut róla eszébe. Szóval, ha popzene mint műfaj nem létezik, akkor pl. Avril milyen zenét játszik?

2011. ápr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mégis használják folyamatosan. Szerintem létezik, pont azért, mert sokan (mégha helytelenül is, de) használják. Te egy Taylor Swift-számot minek sorolnál be? Rock? Punk? Esetleg RnB? Mert én pl azt mondanám rá, hogy pop, ebben az értelmezésben.

Csak ha mondjuk nem ismertek tőle számot:

http://www.youtube.com/watch?v=8xg3vE8Ie_E

2011. máj. 2. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!