Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van itt más Nightwish rajongó...

Van itt más Nightwish rajongó is? Vagy csak én hallgatom a zenéjüket?

Figyelt kérdés

Akárkit megkérdezek, azt mondja, hogy még csak nem is hallott a bandáról. Pedig szerintem rohadtul jó számaik vannak, akárhol, akármikor szívesen meghallgatom bármelyiket. A "Dead to the world" az abszolút kedvencem, de az "Over the hills and far away", "Ocean soul", "I wish i had an angel"... szinte bármelyik, de a legjobbak a Century Child albumban vannak. Akik hasonlóan hozzám nagyon szeretik a zenéjüket, azok írják le a kedvenc számaikat, légyszi!


12l


2011. jún. 6. 18:56
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Én is. Meghallgattam a Dead to the world egyik felvételét (élőben), - ami mellesleg a kedvenc számom tőlük (és egyébként is) - és hallod majdnem elbőgtem magam, olyan szerencsétlen szegény Anette. Amúgy mostanában tényleg nem csinálnak olyan sok jó zenét, mint régebben. Én inkább a Tarjásokat hallgatom.
2011. jún. 13. 14:18
 22/29 anonim ***** válasza:

Hmm. Meg kell mondjam, Anettel is nagyon imádom, ha meg is szóltok érte. Az igaz, hogy Tarja számai teljesen más hangszínre íródtak, tehát átírás nélkül nem énekli olyan jól. DE az Eva-ban vagy a Poet and the Pendulumban legalább annyira gyönyörű a hangja. És egy csomó ismerősöm csak Anette óta szereti... Mert ugye "megszokottabb" a hangja... Az opearaénekes sokaktól idegen, de hangsúlyozom, én imádom Tarját, szólóban is követem.:) De azért egy operaénekest meg egy alapvetően poposabb, népdalénekes-szerű előadót ne hasonlítgassunk állandóan.. Persze az biztos hogy valamenyire mindenki összehasonlítja de na..:D egyébként Marco is van annyira jó mint ők, a Planet Hellben, Dead to the worldbe, Master Passion Greedben is, hogy a While Your Lips Are Still Red-ről ne is beszéljek.

Na de majd meglátjuk mit produkálnak a srácok az Imaginaerumon... Várom már nagyon...:)


És igen, tényleg sokan hordják a cuccaikat... nekem négy pólóm és zászlóm is van tőlük, szóval...:)

És sok srácnak van NWs pulcsija...

Imádom...

2011. okt. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Kedvenc együttesem. 1. Sleeping Sun 2. Dark Chest of Wonders 3. 10th Man Down 4. Nemo 5. Stargazers 6. Dead to the World 7. Planet Hell 8. Islander stb. úgy 33 számot szeretek tőlük
2011. okt. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
amúgy 13\f és a Once a kedvenc albumom utána Century Child aztán Wishmaster, OceanBorn
2011. okt. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
én az összeset szeretem,abszolút kedvencem nincs is igazából
2011. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"Kedves Tarja,


Itt az ideje eldönteni, hogy a Nightwish története itt abbamaradjon, vagy bizonytalan ideig folytatódjon tovább. 9 éve dolgozunk ezzel a formációval, és még nem vagyunk készek, hogy feladjuk. A Nightwish egy életérzés, valami, amiért érdemes élni, és biztosak vagyunk benne, hogy képtelenek lennénk elengedni.

Ugyanilyen biztos a tény is, hogy nem bírjuk tovább folytatni veled és Marceloval. Az elmúlt évben valami szomorú történt, és minden egyes nap ez járt a fejemben reggeltől estig. A magatartásod és a viselkedésed többé nem illik a Nightwish-hoz. Vannak bizonyos jellemvonások, amikről sosem hittem volna, hogy a régi drága barátomban látom majd meg őket. Akik egy évig nem beszélnek egymáshoz, nem tartoznak egy bandába.

Olyan iparban vagyunk, ahol a dolgok üzleti oldala szükségszerűen gonosz, és ami miatt állandóan aggódni kell. Mi olyan banda vagyunk, aki mindig szívből csinálta a zenét, a barátság és maga a zene miatt. A szellemi elégedettségnek mindig fontosabbnak kell lennie a pénznél! A Nightwish egy banda, egy érzés. Neked sajnos sokkal fontosabb lett az üzlet, a pénz és olyan dolgok, amiknek semmi köze azokhoz az érzésekhez. Azt hiszed eleget tettél magadért és a zenei karrieredért a Nightwish-sal, ahelyett, hogy elgondolkodnál, az mit adott neked.

Ez a magatartás tisztán kitűnt nekem abból a két dologból, amit a Torontóban mondtál a repülőn: „Nincs szükségem többé a Nightwish-ra” és „Emlékezz, Tuomas, hogy bármikor itt hagyhatom ezt a bandát, úgy, hogy csak egy nappal előre figyelmeztetlek”. Egyszerűen nem bírok több dalt írni neked.

Te magad mondtad, hogy te inkább csak egy „vendég zenész” vagy a Nightwish-ban. Most ez a látogatás véget ér, és mi folytatjuk tovább a Nightwisht egy új énekesnővel. Biztosak vagyunk benne, hogy ez neked is ugyanakkora megkönnyebbülés, mint nekünk. Elég régóta érezzük már rosszul magunkat mindannyian.

Te mondtad nekünk, hogy bármi történjék is, a következő Nightwish album lesz számodra az utolsó. Mi viszont szeretnénk folytatni amíg csak ég bennünk a tűz. Tehát nincs értelme a következő albumot veled elkészíteni. Mind a négyünk számtalanszor átgondolta már a helyzetet, és rájöttünk, hogy ez az, amit az életben tenni akarunk. Ez az amit csinálni tudunk. 2oo4 decemberében Németországban azt mondtad, soha többet nem turnézol 2 hétnél többet egyhuzamban. Azt is mondtad, hogy elfelejthetjük az Egyesült Államokat és Ausztráliát, mert a juttatások alacsonyak és a fellépőhelyek túl kicsik.

Interjúkban megemlítettem, hogyha Tarja kilépne, az az együttes végét jelentené. Megértem, ha az emberek ezt így fogják gondolni. A Nightwish azonban a „lelkem tájképe”, és nem vagyok hajlandó elengedni egyetlen ember miatt. Egy olyan ember miatt, aki a kreativitását valami másba összpontosítja, akinek az értékei nem egyeznek az enyéimmel.

Sosem zavart minket, hogy nem vettél részt a dalszerzésben/szerkesztésben, hogy a 9 év alatt egyszer sem jöttél be a stúdiófelvételek előtt elpróbálni velünk a dalokat. Az sem, hogy a turné alatt mindig tőlünk külön akartál repülni a férjeddel. Az sem, hogy vitathatatlanul te voltál az együttes arca. Elfogadtuk, és nem is volt gondunk semmivel, kivéve a kapzsiságot, a rajongók alábecsülését és az ígéretek megszegését. Mind az öten megegyeztünk, hogy a Nightwish lesz az elsődleges minden előtt, amit 2oo4-2oo5 –ben csinálunk. Ennek ellenére is több minden sokkal fontosabb volt számodra. A legkitűnőbb példa erre az osloi koncert, amire minden jegy elkelt, és amit te vissza akartál mondani, mert készülni szerettél volna a szóló fellépéseidre, a barátaiddal találkozni, meg moziba menni. Ezeket a szavakat használta Marcelo az e-mailjében, a visszamondást megindokolván. De ez csak egy példa a sok közül. Nem tudom elképzelni az önzőség és a rajongók elűzésének ennél szörnyűbb módját.

A Nightwish egy életmód és egy munka rengeteg kötelezettséggel. Egymás és a rajongók felé is. Ezeket a feladatokat veled nem bírjuk ellátni többé.

Legbelül mi sem tudjuk melyikőtök vitt minket erre a pontra. Marcelo valahogy az édes lányból, aki voltál dívává változtatott, aki nem úgy tesz és viselkedik, mint ahogy addig. Túl biztos vagy a helyzetedben és a pótolhatatlanságodban.

Nyilvánvaló, hogy minket négyünket okolsz a stresszért és a szerencsétlenségedért. És azt hiszed mi nem tisztelünk téged és nem hallgatunk rád. Higyj nekünk; mindig feléd voltunk a legnagyobb tisztelettel, mint egy csodálatos énekes és mint egy barát felé. És az elmúlt pár év alatt nagyon gyakran a terveket egyedül a te döntéseid alapján hoztuk meg. Mindig te voltál az egyetlen, aki több pénzt akart a fellépésekből. Ez a „kárpótlást és mégtöbb pénzt mindenből”- viselkedés volt ami legfőképp visszatetszést keltett bennünk!

Azt kívánjuk, ezek után hallgass a szívedre Marcelo helyett. Kulturális különbségek kapzsisággal, megalkuvással és szerelemmel párosulva - ez veszélyes kombináció lehet.

Ez a döntés nem olyasvalami, amire különösen büszkék lennénk, de nem hagytál nekünk más lehetőséget. Túl nagy a távolság köztünk. És mind a négyen egyhangúlag hoztuk meg a döntést. Túl vagyunk azon a ponton, amikor még meg lehet beszélni a dolgokat.


A legjobbakat az életedben és a munkádban


Tuomas


Emppu, Jukka, Marco


U.i: Ez egy nyílt levél mindenki számára."

2012. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
te jó ég!! eddig csak Tarja válaszát olvastam... meg is könnyeztem mindkét levelet
2012. febr. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

na igen, Tuomasnak tökéletesen igaza volt, hogy kirakta Tarjat az együttesből. rajtuk látszik, hogy sokkal inkább azért zenélnek, mert élvezik. a pénz pedig csak egy kellemes mellékhatás számukra. ez abból látszik leginkább, hogy ők bármennyire is híresek, attól még képesek fellépni egy olyan kis klubban is, mint amilyen pl az a Hollywoodi klub volt, ahol még ráadásul álnéven is voltak beállítva. nem hiszem, hogy Tarja benne lett volna egy ilyen kicsi koncertbe.

jah, és az a féreg férje képes volt azt állítani, hogy Tarja meg a srácok sose voltak barátok, hanem ők csak együtt zenéltek. ekkora barmot még nem hordott a hátán a föld. sajnálom Tarjat, hogy épp egy ilyen undorító féregbe szeretett bele. Tarja régebben egy kedves nő volt, látszott rajta, hogy jól megvan a srácokkal. de ez a féreg teljesen megváltoztatta, és egy undok dögöt formált belőle.

2012. márc. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Sziiia :) Hatalmas rajongójuk vagyok eddig 2 koncerten is voltam, először amikor a Dark Passion Playt futtatták majd most április 29-én. Imádom az összes dalt, de van egy ami kitűnik a sok gyönyörű szám közül. Ez számomra az Escapist :)


16/L

2012. máj. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!