Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár tanulás egyedül. Többi...

Gitár tanulás egyedül. Többi lent (? )

Figyelt kérdés

Nagyon megszeretnék tanulni gitározni, és nekem nem a gitár vásárlással van bajom. Hanem. Egyedül szeretnék megtanulni, semmi kedvem zenesuliba járni, megint szolfézst tanulni...

mert ugye már tanultam fuvolázni (furulyáztam is alsóba ha ez számít) de letettem mert nem tetszett. Ugye így tanultam szolfézst de mivel a zene suli ahol tanultam nagyon rossz volt, és szööörnyen lassan haladtunk meg ilyenek. Tehát tudok kottát olvasni, meg szolfézsból ilyen alapokat.

Tehát így ha már van valami kisebb alapfokú ismeretem akkor menne-e tanár nélkül? Szerintem lenne aki segítene :)

Ja és akusztikus gitárral jó kezdeni? Igazábol nincsennek nagy terveim a gitározással, csak mindig is érdekelt, és így hobbiból. :D

Köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 19. 18:36
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és 14/L
2011. júl. 19. 18:37
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell zenesuliba járnod és szolfézst tanulnod ahhoz, hogy ne egyedül kelljen tanulnod. De ha feltétlenül ragaszkodsz hozzá, akkor vannak hasznos könyvek. És olyan gitárral kezdesz, amilyennel akarsz.
2011. júl. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyébként tapasztalatból beszélek; több mint 10 éve gitározom, értek a zeneelmélethez, de nem volt szükség a gitározáshoz, és egyedül ment.
2011. júl. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. júl. 19. 18:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Szívesen. Ha van konkrétabb kérdésed, írhatsz nyugodtan.
2011. júl. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mbalage ***** válasza:

Ne járj suliba, ha nem akarsz. Én sem jártam sosem, mégis sok-sok éve jól elboldogulok a magam hangszerén.


Viszont az nem árt, ha sokat olvasol a témában. Ha az angol is megy, akkor az oktatóanyagok száma gyakorlatilag végtelen, de magyar anyag is akad azért. A fuvolás múlt is jól fog jönni, meglátod!


A Youtube jó barát, nagyon sok hasznos anyag van fenn. Sztem elég jól ki lehet szűrni a kóklereket, a hozzáértőbbek videóit pedig sokszor angoltudás nélkül is hasznosítani lehet.


Egyszer egy basszgitáros ismerősöm nálam hagyta a hangszerét egy hónapig, én pedig gitártudás nélkül egyetlen youtube videó alapján próbálkoztam rajta. A saját webkamerám képét a videó mellé tettem, és próbáltam minél jobban leutánozni a videót. Testtartást, kéztartást, mindent. A basszer srác jól meglepődött, amikor bemutattam neki az eredményt! :)

2011. júl. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
huu űgyes vagy :) köszi a választ :D
2011. júl. 21. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!