Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az emberek miért szeretnek...

Az emberek miért szeretnek meg egy zenét?

Figyelt kérdés
Tehát mi kell bele, hogy megszeressék? A szöveg a lényeg? Esetleg a zene ami alatta megy?
2011. júl. 30. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem az tetszik ha minden együtt van

különben meg nemcsak a zene,hanem valami összkép,pl ha meghallgatsz egy Blink-182 számot,akkor hallhatod hogy se a gitár része,se a basszer része nem valami jó(tapasztalat),elég egyszerű(persze a dob általában kemény,Travis Barker jól tolja nagyon),de mégis valamiért nagyon tetszik a zenéjük

2011. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
azért, mert olyan csodálatos érzéseket ad, mert a dallam hangulatot hordoz, a szöveg kifejez valamit, ami jobb esetben benned is megfogalmazódott már, és örülsz hogy hallod :)
2011. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat.
2011. júl. 30. 13:30
 4/5 mbalage ***** válasza:

Ezt kb. ugyanúgy nem lehet megválaszolni, mint hogy mi kell ahhoz, hogy az ember szerelmes legyen valakibe. :)


Nyilván köze van a dolognak dallamhoz, az énekhanghoz, a szöveghez, a harmóniákhoz, a hangzásokhoz, a ritmushoz, a zene hangulatához, és még sok máshoz is. Szerintem akkor tetszik meg nekünk valami, ha az érzékszerveinkkel megélt élmény valahogy találkozik, összecseng, harmonizál az aktuális gondolatainkkal, érzéseinkkel.


Ha ezt azért kérdezted, mert tetszetős zenét szeretnél írni, akkor meg kell fordítani a dolgot: olyat kell alkotni, ami valamilyen módon a hétköznapi ember élményeit, gondolatait, érzéseit tükrözi.

2011. júl. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom elmondani amit az előzők is írtak, annyi változtatással, hogy szerintem az tök mindegy hogy egyszerű a zene, vagy bonyolult (zenei tudásra gondolok). Én pl jobban szeretem azokat, akik nagyon minimálisan tudnak játszani. A másik a szöveg. Ha idegen nyelvű dalt hallgatok, ugye elsőre sose értem a szövegét, mégis megfog, tehát inkább a dallam, az érzések fontosak szerintem, ami elsőre átjön. A szöveg nálam másodrangú. Ha jó a szöveg, és azonosulni tudok vele, az csak mégjobb. Olyan még nem volt, hogy megtetszett egy dal, és a szövege nem. Viszont olyan már volt, hogy a dal alapjában véve nem tetszett különösebben, de miután elolvastam a szöveget, tudtam mihet kapcsolni, és jobb lett.
2011. júl. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!