Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez jelenthet hátrányt?

Ez jelenthet hátrányt?

Figyelt kérdés

szeretnék elkezdeni gitározni, viszont az egyik ismerősöm azt mondta, hogy nehezebb dolgom lesz, mivel rövidek az ujjaim.

tényleg nehezebb lesz?

köszönöm


2011. júl. 30. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:

igen, sokan emiatt fel is adják a gitározást. leginkább klasszikus (és akusztikus) gitárnál hátrány, mert annak a nyaka is vastagabb, így nehezebb átérni is.


persze ez nem jelenti azt, hogy esélytelen a helyzeted. egyszerűen csak nehezebben megy majd eleinte, de biztosan hozzá lehet szokni.

2011. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm!

hát kár érte...:(

de azért egy próbát megér!:)

2011. júl. 30. 21:14
 3/8 anonim válasza:
ne foglalkozz vele, simán elkezdhetsz tanulni
2011. júl. 31. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is rovidek az ujjaim es en ugy erzem, hogy ez egy nagy hatrany gitarozas szempotjabol. Lassan fel eve gitarozom (mar ha gitarozasnak lehet nevezni az a muveletet amit en csinalok, a szerencsetlenkedes kifejezobb) es nem hogy az akkorvaltas nem megy, meg a c durt sem birom normalisan lefogni. Elkezdem megtanulni egy dalt, negyedenel tovabb nem tudom jatszani, mert ott, kerlek szepen, nemes egyszeruseggel nem erem el az a hurt amit le kene fogni.

Linkelem mit nem tudok:

http://www.youtube.com/watch?v=fDsAFXmu5pM&feature=related

0:14-tol.

Amikor kaptam a gitart, fel sem merult bennem, hogy ez problema lesz. Probalj olyan gitart valasztani aminek vekonyabb a nyaka. nem tudom, hogy van-e ilyen. De az elektromos gitaroknak vekonyabb a nyakuk.

De ettol fuggetlenul kezdd el nyugodtan. En imadom, akarmennyire nem megy XD

2011. aug. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14:23 Fél év alatt nem lehet mindent megtanulni :) én 2 éve gitározok és van mit tanulnom de eddig mindent megtanultam amibe belekezdtem.Nos a kérdésre is válaszolnom kéne :D nem kell azzal foglalkoznod hogy rövidek az ujjaid,vegyél egy szólógitárt már eleve vékonyabb a nyakuk a gyorsabb játék miatt.Egy Cortnak is már nagyon jó a nyaka :) és az minőség is :)
2011. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17:35: Igen, tudom, hogy nem lehet mindent megtanulni fel ev alatt. :) De akkor is nehez rovid ujjakkal. De nem baj, szeretem csinalni :))
2011. aug. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a lényeg :) nem szabad foglalkozni a nehézségekkel :)csak élvezd azt amit csinálsz :)
2011. aug. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a biztatást!:)
2011. aug. 4. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!