Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Tankcsapda együttes "tanklog...

A Tankcsapda együttes "tanklogója" mit jelképez, honnan ered?

Figyelt kérdés
Arról a logóról van szó, ami egy kör, benne még egy kör, 3 vonal, és egy kérdőjel-szerűség, aminek az alján nyíl van.
2009. máj. 10. 13:51
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
88%

És még annyit tennék hozzá, hogy EMBEREK tudtak maradni ennyi siker után is.

(egy örök debreceni TCS rajongó)

2009. máj. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Köszi "debreceni TCS rajongó", hogy megvédted a tankokat, ez azt hiszem elvárható legalább minden debrecenitől (de akár minden magyartól is). Most már csak a kérdésre válaszolj, kérlek.
2009. máj. 10. 18:19
 23/39 anonim ***** válasza:
95%

Velem leveleztél priviben :)) Tehát válaszoltam a kérdésre, ahogy tőlem telt.

A többiekkel ne törődj, mi meg úgy is tudjuk, mi a jó!! Hajrá "tankok"!!

Minden jót Neked!

2009. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Jah, akkor kösz. :) Téma lezárva. Most már mindent tudok. "Ezen kívül annyit szeretnék még elmondani, hogy szegény Johnny a mocsokban rohad!" :D
2009. máj. 10. 21:32
 25/39 anonim ***** válasza:
33%

Bocsánat, hogy beleszólok, de a Tankcsapda eléggé elszállt magától, mert egy pár már-már nagypapa korú, és sajnos egyre több fiatal ember is szereti a "zenéjüket". Nem nevezném őket a legigényesebbnek, de ők azok, akik csak a zenélésből meg tudnak élni. Azután, hogy ez miért van, azt döntse el maga.

De szerintem vannak ezerszer igényesebb magyar bandák pl.: Drugzone, Gyöngyvér, Dalriada, Wet Lips, Disorderlies, Dr. Melancholia, Junkies. De őket meg senki sem hallgatja meg - konkrétan sajnos kevesen, de azért vannak rajongók :D -, mert mindenki azt gondolja róluk, hogy "divatzenét" játszanak.

2009. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
96%

Nagypapa korú :))

Legalább vetted volna a fáradságot, hogy megnézd a neten: a legidősebb Lukács Laci közöttük, aki még csak 41 éves. Nem mondom, hogy fizikai képtelenség, hogy unokája legyen, de egy 30 évesnek is lehet éppen, és azért egy negyven éves fiatal embert nem szokás "nagypapa" korúnak nevezni.

Na mindegy. Az általad felsorolt zenekarok számomra teljesen ismeretlenek, és szerintem azok is maradnak a nagyközönség számára is. Valahogy nem lopták még be magukat a köztudatba, isten tudja, miért...:) Majd ha 20-25 év múlva még mindig tudnak újat mutatni, akkor megállja a helyét a hasonlítgatás, de így inkább sértés a TCS-re nézve.

2009. máj. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
29%

Tudnak majd, hidd el. És azért nincsen terük, mert az olyan divatbandákat követi, és majmolja majdnem mindenki, mint a Tankcsapda.

És a nagypapa korút a "zenéjüket" hallgató ősrocker tatákra értettem.

Tanulj meg szöveget értelmezni!

2009. máj. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
97%
olvasom a válaszokat és elborzadok.A tankcsapda nem igényes ezt bevallom vki írta hogy csak pár kvintből állnak a számok és hasraütök 4 akkordot kiválasztok és váltogatom őket 4 percig.Ez IGAZ.DE(!)Lukács Laci a világ 1ik legnagyobb szövegírója! (pl.: Nem kell semmi c. számból 1 részlet: Unom a rádiót unom a tv-t!!!(ezzel már rögtön megfogalmazta hogy szinte semmi nem tud már újat mutatni.)Unom az elejét unom a végét!!(ez azt jelenti hogy már minden 1000szer volt már)És unom már hogy minden áldott reggel Ugyanaz a nyomorult s*ggfej szól hogy kelj fel!(ezt remélem mindenki érti) ezzel a 3 mondattal megfogalmazott 2 világproblémát) Na most a gitár.Cseresznye minden számban kb 4 akkordot váltogat(kivéve szóló) na de ezeket az akkordokat úgy tudja váltogatni hogy az valami eszméletlen!!! Szóval akik azt mondják hogy a tankcsapda nem nagy cucc akkor annak félig igaza van és félig nem,. A tankcsapda hangszerenként(meg 1 torok) nem nagy cucc igen igénytelen.DE együtt a banda ojan fenomenális élményt nyújt ,hogy 89 óta 1 tömeges rajongó táborral rendelkező zenekar ami nem vált divatzenekarrá.
2009. máj. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim válasza:
96%

Üdv!

Remélem hasznos választ tudok adni.

ég az együttes kezdetén, nem volt ilyen fejlett fejlett a techinka, mint ma, főleg Magyarországon és akkor még írógéppel írták a leveleket és egyép papírokat és a tankcsapda tagjai sem tettek másképp és egyszer mikor még kezdeti felállásában volt az együttes tehát Lukács Laci, Tóth Labonz Attila és Buzsik Gyuri gépelték a tankcsapda nevét, de p betűt mindig lejebb üttete az írógép és akkor kitalálták, hogy milyen jól néz ki, ha egy nyilat csinálnak az aljára és még poén is, aztán ugye így jelent meg a tancsapda felirat és késöbb így vált belőle logó, ami már a védjegyük is lett, és ez több formában is megjelent, ugye a tankológia albumon is megjelent, de van olyan is ahol egy gerinc oszlopként van ábrázolva. Remélem tudtam segíteni!:D

Jah a kötekedő kommenteleőnek, meg annyit üzennék, hogy miért nem lehet tiszteletben tartani, ha valaki nem olyan zenét szeret, mint te? Csak azért, mert neked más a stílusod még a másik is ember, és tudod Lukács Lacinak pont ezért vannak a legjobb szövegei, mert mindig voltak, vannak és lesznek ilyen emberek akik nem tudnak tolerálni másokat csak belerugni, megbántani. Azért, mert te 10 hangszeren játszol semmivel nem vagy jobb jobb embe, mint az aki csak hallgatja a zenét, tehetség nem jut mindenhez mindenkinek. Érdekes én is zenélek mégis szeretem a tankcsapdát, mert igenis tudnak és ők el is ismerik, hogy nem ők a világ zenészei, de mégis a maguk egyszerűségével értek el olyat ami mások soha nem fognak, mert ők hisznek abban amit csinálnak és szeretik csinálni és nem véletlenűl Laci kapta nem egyszer a legjobb dalszövegíronak járó díjat. Én is kritizálhatnék nagyon sok eggyüttest, de csak akkor mondom el a véleményem, ha kérdezik, kivéve most, mert ezt a pofátlanságot már én sem tudtam szó nélkül hagyni, bár tudom most biztos én is primitív vagyok, mert kimerek állni valami melett amit és akiket tényleg ismerek és tudok, ja és bocs, hogy én buta csak két hangszeren játszom, és nem járok jazz szakra, de sajnos én azt a műfajt nem szeretem, de mégse kritizálom és gonoszkodva mondok rá olyat amiről foggalmam sincs.

Csak ennyit akartam és remélem azért elgondolkodtató ez a pár sor!

"A számban a nyál az ütőeremben a vér. Végzem a dolgomat, Te meg majd eldöntöd, hogy mennyit ér."

2009. máj. 14. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim válasza:
100%

A P betű eredete valóban innen ered, de ha hozzájutsz a filmmúzeum csatorna mostanában sugározza az egyik sorozatát: Privát rocktörténet címmel. Ennek nemtudom melyik része a TCS-ről szól. Ez a műsorsorozat már megjelent DVD-n is, de hogy az eddigi 30valahány részből mennyi jött ki DVD-n azt nem tudom.


Valamelyik videomegosztó oldalon lehet hogy megtalálod!

2009. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!