Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan írjak dalt?

Hogyan írjak dalt?

Figyelt kérdés
Valaki olyan segítségét akarom kérni, aki már jártas ebbe. Született egy dallam a fejembe. De a refrént nem tudom kitalálni. Valami olyan dallamot akarok írni, ami tetszik nekem. Ezenkívül azt sem tudom, mit rakjak aláfestő zenének (piano). Már egy csomó mindent kipróbáltam, de nem érzem jónak a zenét. S olyan dalt akarok, ami egy szép dallamból áll, s zongorából.
2012. jan. 2. 13:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, s tudok zongorázni, alapvizsgáztam szolfézsból 5-ösre, meg egy ideje tanítok is szolfézst.
2012. jan. 2. 13:57
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy ez a válasz nem túl hasznos, de szerintem csak akkor tudsz dalt írni, ha valami megihlet...de akkor jön magától :D
2012. jan. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam, hogy ha már van egy alaptémám, akkor fonom tovább, mint egy verset. Mondjuk én nem ilyen verze/refrén/verze/refrén szerkezettel dolgozom, hanem mintha egy történetet mesélne el egy dal (mint a szimfonikus költemények pl.). Aztán ha összeállt a váz, megnézem, hogy kell-e elvenni, hozzátenni, gazdagítani valamivel a hangzást, rárakni még egy szólamot, stb.

Nem tudom ez mennyire segít, de hátha.

2012. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Rsta ***** válasza:
Úgy, hogy veszed az alap dallamot és elkezdesz vele játszadozni. Biztosan ki fog így bővülni a témád. Aztán azokat az ötleteket, amelyek megtetszenek megpróbálod összefűzni. Persze mindezt úgy, hogy egységet alkosson. Vagy ha van más korábbi ötleted, megpróbálhatod azzal is összehozni. Egy hangnembe teszed, vagy közéjük teszel egy szép átkötést, amivel modulálsz a másik hangnemébe.
2012. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálkozok! :) de írjatok még ötleteket.
2012. jan. 3. 14:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak letörni, de jó dalt csak érzelemmel lehet írni. HA történt valami jó vagy rossz, fogalmazd meg, írd papírra, menj ki egy virágos rétre, tópartra, parkba, és írj dallamot. Miről írsz? (Általában) a refrén ugyanarról szól, mint a többi versszak, csak az egész dal értelmét foglalja össze. Általában egy dal felépítése ilyen: bevezetés, fokozás, refrén, (szövegben) a baj történése, valamin átjutása, tehát fokozod, refrén, és zárás de zárhatsz a refrénnel is ha egy kicsit átírod.
2015. ápr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!