Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mitől rocker a rocker?

Mitől rocker a rocker?

Figyelt kérdés
Vagyis mikor mondható valaki rockernek?
2008. ápr. 1. 21:00
 1/7 anonim válasza:
100%
Ahhoz hogy valaki Rocker legyen annak lélekben kell annak lenni. Mert hiába mondja mindenki hogy csak hülye zúzás és semmiről nem szól néha megkéne hallgatni figyelmesen pár szöveget és rájönnének hogy nagyon sok tartalma van és valód érzések vannak benne.Néha bulikról és néha komolyabb témákról. Az hogy fekete cuccok,szögecsek,tök mellékes...én azért hordom mert így érzem jól magam.=)
2008. ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha rock zenét hallgat (mármint nem a divatzenéket, nem azt, amit nyomnak a tévében). Olyasmira gondolok, mint pl. magyarban az Ossian, Pokolgép, Kalapács. Meg szerintem fontos, hogy ha már valaki hangszeres zenét hallagat, akkor menjen is el koncertekre, mert ezzel is támogatja a zenekart, amit szeret, ugyanis a rockzenekarok többsége állatira nem a lemezeladásból él, a legtöbbnek van valami polgári foglalkozása, és örülnek, ha a koncertek belépőiből összejön az útiköltségük. Most itt nem az Ossianra gondolok, de nagyon sok kevésbé ismert zenekar van, amit az igazi rockrajongók kedvelnek. Járj nyáron fesztiválokra, pl. pécsi Rockmaraton fesztivál, itt csupa rock (és némi punk) zene van.


Amúgy én nem vagyok rocker, csak rockerek között nőttem fel szinte.

2008. ápr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Az első válaszoló nagyon szépen összefoglalta, miért mások a rockerek, mint az átlagember. Fontos azonban megjegyezni a motivációt, azaz hogy miért lesz valaki a hangszeres keményebb zenék barátja. Én úgy gondolom, hogy egy nagyfokú kiábrándultság vezet idáig: egy idő után telítődsz a mai világ és a zeneipar mocskával, és jó esetben rájössz, hogyan akarnak manipulálni téged egyes emberek fennről (ijesztő...). Ekkor vagy belenyugodsz, hogy ilyen a világ, vagy nem fogadod el, és mást keresel: igazi zenét tücc-tücc és gagyi-pop helyett, igazi érzéseket "I love you, but you don't love me..."-stílusú nyavalygások helyett, igazi tudást a pop-kultúra helyett (csak egy példa: a Therion együttes dalszövegeinek megértéséhet nem elég a háromszavas angoltudás: komplex történelmi, mitológiai, vallási, stb. ismeretekre van szükséged!)


A fekete: igazából nem lényeg, hogy feketében járj, sőt! Nem szükséges hosszú haj sem. A fekete szín viselése egyébként is úgy alakult ki, hogy a rockerek szembe mentek a divattal: száműzték a színeket és a szabásvonalakat, mintegy egyenruhát kreáltak maguknak, ami lassan maga is divattá vált... és így különböztették meg egymást és magukat az "átlagembertől" - jeveslom meghallgatásra a P. Mobil "Átlagember" c. számát. :)


A lényeg, hogy átérezd, miről szól ez a szubkultúra, és magadévá tedd. Semmi más nem számít... :)

2008. ápr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! :) Sokat segítettetek! :)
2008. ápr. 3. 18:52
 5/7 anonim válasza:
100%
Attól rocker a rocker, hogy rock zenét hallgat. :) De a rockerség nem csak a zenehallgatásról szól, ez egy életérzés, egy szubkultúra. Akkor leszel igazán rocker, ha mások is rockernek tartanak és a rockerek is befogadnak maguk közé. Régen mindig kérdezték, hogy rocker vagyok-e, azt feleltem, hogy nem, csak rock zenét hallgatok. Ma már senki nem kérdezi meg, mindenki látja/tudja és most már én is annak tartom magam. De nem egyik napról a másikra leszel rocker. Hozzá tartozik egy bizonyos mennyiségű rockzenei műveltség is, ismerned kell a különböző műfajokat, nem kell mindent hallgatni, csak azért tudd, hogy mi a különbség, valamint jó sok zenekart, nincs megszabva, hogy miket, de jó dolog, ha össze tudsz hasonlítani zenekarokat, miben hasonlítanak, miben különböznek, stb. Attól nem leszel rocker, hogy hallgatsz 2-3 zenekart. Én is feketébe járok, növesztem a hajam, bakancsot hordok, stb. De amikor régen elkezdtem rockzenét hallgatni, akkor nem gondoltam volna, hogy feketébe fogok járni, hosszú hajam lesz és bakancsot fogok hordani, ez jött magától. Először fekete pólók mindenféle felirattal, aztán zenekaros pólók farmernadrággal meg hajnövesztés, majd fekete nadrág, bakancs, aztán a többi. De ez nem egyik napról a másikra történt, hanem egy szép lassú folyamat volt. Ma már csak feketében érzem jól magamat és nem vágatnám le a hajamat. :) Viszont nem követelmény az, hogy egy rocker feketébe járjon és hosszú haja legyen. Ha idősebb leszek, akkor biztos változni fogok, nem hiszem, hogy mindig feketébe fogok járni, sőt akár az is lehet, hogy nem lesz hosszú hajam, de abban biztos vagyok, hogy rock és metál zenét fogok hallgatni, de ez nem jelenti azt, hogy mást nem, jó az biztos, hogy nem fogok rapet meg technot hallgatni. :D
2009. ápr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Attól rocker ma a rocker, hogy proli.
2010. dec. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 jiiii válasza:
100%
Nem mai a poszt, se a hozzászolások, de nemtudok elmenni a proli jelző mellett.. A rocker nem ostoba, nem igénytelen ember!! Ismerek diplomás embereket, akik ugyanugy rockerek, sőt zenekarban játszanak. Az igénytelen ember maga nem a rocker közösség jelzője, az igénytelenséget nem lehet műfajhoz kötni, nem lehet lealacsonyítani valamit azért mert ostoba vagy, már bocsánat a szóhasználatért, nem fikázok semmilyen más műfajt, mert nincs jogom hozzá, és mert nincs bajom vele, hiába nem tetszik, de ugyanugy más közösségekben is találni ostoba és igénytelen embereket. És nagyon sajnálom, h te is ilyen ostoba vagy, mert valami nem tetszik fikázod azokat akik hallgatják, ill. zenekarban játszanak, légyszives nőlj fel a feladathoz és olvass a kultúrárol, mennyi mindent köszönhet a zeneipar ennek a műfajnak és ha nem tetszik húzd meg magad, talán akkor én is hajlandó leszek nem kritizálni téged. "Tanulj és okosodj, kisember" ;)
2020. febr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!