Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hallom, hogy hamis a hangom...

Hallom, hogy hamis a hangom de mégsem sikerül belőni pontosan a hangmagasságot, viszont hetek után nagyjából jó, ez minden énekelni akaró egyénnél így működik?

Figyelt kérdés

a hallásom az szerintem elég jó azzal nincs gond, persze bele lehetne kötni, de mivel már régóta gitározom, jó


viszont a hangom az elég ratyi, elvileg nem olyan katasztrófa a hangszínem, viszont ha először kell énekelni egy dalt, akkor tuti hogy mindenki azt mondja hogy fúúú te inkább ne énekelj, aztán idővel egyre jobb, de minden számnál el kell játszanom ezt


jó úton haladok?

egyáltalán lehetne zenekari szintre fejleszteni, punk rock stílus?


2012. márc. 7. 22:06
 1/7 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=0DqDP6wLMTc

ez egy eléggé "jól sikerült" hang teszt.

ez is kb 1 hétbe telt. biztos lehetne még fejleszteni

de pl tegnap is próbáltam, akkor sokkal rosszabb volt :\

2012. márc. 7. 22:14
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem jó. Nem lehet, hogy csak a magas hangokkal van gond?
2012. márc. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

dede. mikor a gitáron az E1es húron lefogom az "A" hangot és próbálom kiénekelni, váltogatni,ugrálni fél hangot, le ,fel

.

itt már bajok vannak

a fejhangokról inkább ne beszéljünk:D

2012. márc. 8. 17:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy nagyon profin szól ez a videó - bár van beenne egy hiba -, de elsőre én azt hittem, profi. A hangoddal szerintem nincs baj, talán annyi, hogy kicsit gyenge, de szerintem örülhetsz, hogy a hangszíneddel, a hangképzéseddel nincsenek gondok, mert más meg (én is) ezzel nem jut dűlőre... Pl. nekem csak nagyon ritkán csúszik be egy-egy hamis hang, de nem hiszem, hogy jól képzem a hangokat, és a hangszínemet sem szeretem. Neked meg úgy látszik, hogy a hangok eltalálása nem sikerül mindig. Nálam ez úgy működik, hogy miközben énekelek, megy közben a fejemben az eredeti ének (zeneszám), de tényleg, szinte hallom, és megpróbálom ugyanazt énekelni.
2012. márc. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

igen igen. valahogy én is valahogy így próbálom


és egyébkéntként ezzel mire megyek hogy nincs baj a hangszínnel, meg a hangképzéssel(egyébként szerintem vannak gondok ott is, vagy nem tudom miből állapítottad meg hogy jól képzem a hangokat), de különben meg gyenge a hangom??


ezt komolyan kérdezem

2012. márc. 9. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Fúúú, hát már egy csomószor meghallgattam, de tényleg nem nagyon tudok tanácsot adni, mert jól hangzik, csak annyi a baj, ami kicsit 0:15-nél, meg 0:18-nál hallatszik (0:18 nál kellene kicsit erőteljesebben énekelni - gondolom- , ezért írtam, hogy gyenge kicsit a hangod). Nem értek túlságosan hozzá, de azért gondolom, hogy jól képzed a hangokat, mert tényleg jól hangzik, jó hallgatni, ahogy énekelsz (hogy a hangszíned kicsit olyan árnyalt/rekettes, nem olyan mély). Azt sajnos nem tudom, hogy lehet elérni, hogy biztos legyél minden hangban, talán sokat kell gyakorolni egy bizonyos számot (nem általában az éneklést), és főleg a kritikus részeket - én legalábbis így szoktam.

Szóval szerintem amit már hamis hang nélkül el tudsz énekelni, az simán mehet zenekarral is.

2012. márc. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Alapjában véve azt hallom,hogy intonációs problémáid vannak bőven,de ez sok gyakorlással kiküszöbölhető,de ez alátámasztási hiba miatt lehet leginkább.Véleményem szerint eléggé orrból énekelsz,e miatt kisit úgymond szöszös a hangod,próbáld meg befogni az orrod és úgymond az orrod fölé próbáld helyezni a hangot a homlokodba nyomni idézőjelben.

Szívesen meghallanék tőled egy magyar dalt,vagy ahol tudod követni a szöveget,mert ez is lehet probléma. Először próbálj inkább alapokra felénekelni,és ha már annál jól megy utána saját hangszereddel.Ha gondold szívesen segítek neked néhány tanáccsal.

Egyébként eléggé jó hangszíned van,ami fejleszthető,és ez nagyon jó.

2012. márc. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!