Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyiket válasszam?

Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést ha rossz kategóriát választottam, de nem találtam jobbat. A helyzet az lenne, hogy nem tudom eldönteni, hogy szólógitáron vagy basszusgitáron tanuljak meg játszani. Az igazság az, hogyha rajtam múlna akkor mind a kettőn megtanulnék, de anya azt mondja, hogy választanom kell a kettő között. Annyit már tudok, hogy először veszek egy olcsó akusztikus-t és azon összeügyeskedek valamit, majd rá pár évre venném meg az egyiket, vagy mire összegyűlne rá a pénzem. Azt szeretném ha segítenétek a választásban. Érveket és ellenérveket sorolnátok fel.

Amúgy ha pár hónappal ezelőtt kellene választanom, akkor még biztos, hogy a szólógitár mellett döntenék, de az ingatott meg ebben, hogy a példaképem is basszeros:S


2012. márc. 17. 13:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ne Tankcsapdát hallgass.
2012. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
és mégcsak azt sem lehet mondani, hogy a funkys stílus kívánja meg csak az igényes basszust, mert minden stílusban vannak jó basszerosok :D pl metálhoz is lehet slappelni, vagy akár slap nélkül is, de igényes dolgokat játsznai, pl ugye ott a Subscribe, de Leander is elég szépen tolja.. poposabb stílusokban is igényes basszusokkal lehet találkozni, rockzenében is van jó, csak túl kell látni Alvinon, a tankcsapdán, meg a 3akkordos amcsi divatpunk zenekarokon :D és a 90%ból mindjárt csak 20% lesz :D
2012. márc. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Azokban a számokban, ahol ennyi a basszus téma, a gitár se sokban különbözik, uh. az is ugyan úgy unalmas... Attól, hogy fogsz egy kvintet, még nem lesz komoly téma :D
2012. márc. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Jakcsi ***** válasza:

Na látom megint nagyon okosak vagytok...

Jó talán a 90% egy kicsit erős volt de akkor is basszusozni sokkal egyszerűbb mint gitározni.

Azt nem mondom, hogy könnyű de egyszerűbb.Jó oké vannak dolgok (pl:slap, stb..) ami nehéz de egyszer megtanulod és megy az is.Javítva az előző hozzászólásomon, most inkább így fogalmazok:A számok 90(vagy több)%-át sokkal könnyebb eljátszani basszusgitáron mint szólón.

Itt is van egy példa:(Megadeth - Hangar18)

Basszustab: [link]

Gitártab: [link]

2012. márc. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%
Én is basszusozok szerintem sokkal jobb mint a szóló...
2012. márc. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
basszus :) imádom a hangját, nagyon szeretek rajta játszani. tanulni azt mondják könnyebb, de csak mikor még kezdő vagy. sőt az sem egy leányálom mert még nem nyúltak meg eléggé a közök az ujjaid között addig eléggé nehéz tud lenni. mikor már úgy érzed unod az alaphangozást akkor ha belemászol a mélységeibe akkor szerintem érdekesebben és szebben is tud hangzani mint egy magas szóló. persze ez már emberfüggő, kinek mi tetszik.
2012. ápr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Alaque ***** válasza:

Csak hogy a vitához hozzászóljak:

A basszusgitár általában a ritmusszekció része, emiatt több elhivatottságot és irdatlan pontosságot kíván meg. Léteznek olyan stílusok, mint a funk vagy a reggae, ahol önálló életet él, de léteznek olyanok is, mint a különféle stoner és doom műfajok, ahol a basszus konkrétan egyenrangú a szólógitárral, vagy egy kicsit más szemszögből nézve, a szólógitár is a ritmusszekció része.


Örök vita a gitárosok közt, hogy a basszer könnyebb vagy nehezebb, mivel észre sem veszik, hogy mennyire különbözik a gitártól. Olyan, mintha azon vitatkoznánk, hogy a kifli a jobb vagy a zsömle. Megtehetjük, csak épp semmi értelme, mert másra való.


Kérdező:

Végül is hogy döntöttél?

2013. szept. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!