Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Otthon egyedül meg lehet...

Otthon egyedül meg lehet tanulni gitározni? (bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Van egy gitárom, most cserélem majd rajta ki a húrokat. Majd valahogy be is kéne hangolnom. Ha szépen meg van csinálva minden oké, akkor egy könyv segítségével meglehet tanulni gitározni itthon? Esetleg tudtok valami jó könyvet?


Előre köszönöm szépen a válaszokat, jó tanácsokat. :)


2012. márc. 25. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanulni én is könyvből tanultam a címét nem tudom, mert valahol elkvertem, ha nincs hangolód innen tudod fülre hangolni [link]
2012. márc. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint csak úgy lehet eredményes ez a módszer, ha valaki rendszeresen megnézi, mit, hogyan csinálsz. A könyvekben, DVD-ken rengeteg info van, de kell az ellenőrzés, a visszacsatolás és szüksége esetén a korrigálás.
2012. márc. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, én is egyedül tanultam meg, a neten vannak jó kis segítségek az akkordokhoz, például ez itt: [link]

Természetesen ez csak hobbiszinten elég, én speciel csak azért kezdtem el, mert sokkal jobban hangzik az ének gitárral kísérve:)

Ha te magasabb szinten szeretnél megtanulni gitározni, akkor a könyv mellett egy állandó tanár, vagy legalább valaki olyan jól jönne, aki időnként rád-rádnéz, hogy megy a gyakorlás.

Ha viszont neked elég, ha el tudsz kalimpálni a kedvenc dalaid alatt, akkor ajánlom ezt az odlalt is, itt "Gitározzunk!" címszó alatt találsz jó kis leckéket, de a youtube tele van ugyanilyen videókkal angolul:

[link]

Sok sikert!:)

2012. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is nekifogtam :)
2014. febr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ha sokat gyakorolsz:)a Muszty-Dobai gitáriskola könyv úgy hallottam hogy nagyon jó
2014. febr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is a Muszty-Dobay gitáriskolából tanulok akkordosan játszani. De e-mellett járok gitártanárhoz, ott kllaszikus darabokat tanulok. Így sokkal könnyebb akkordosan tanulni.
2014. ápr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is a Gitáriskolából tanulok, emellett megvan a Tantusz-Gitár könyv is, amiben több az elmélet. Ha valamit megtanulok a Tantuszból, akkor azt megnézem a Gitáriskolában is, vagy fordítva.
2014. ápr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én 1 év alatt fejlődtem annyit (netről, könyvek nélkül), hogy magamat és a közelemben lévő társaságot jó le tudom vele szórakoztatni, nekem az ujjtechnikával nincs gondom, kivéve a barré akkordokkal, azokat nem tudom lefogni, mivel egy olcsóbb, alsó kategóriás fém húrosom van. De amiben nincsenek barré akordok, jól mennek. De azért én ha nem lennék olyan lusta és volna lóvém (ha nem vinné el az összes pénzem a kocsim) szívesen járnék tanárhoz. Mondjuk zenekarba nem mennék, csak otthon azért jól leköt.
2019. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!