Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek mi az értelme a...

Szerintetek mi az értelme a punk zenének? Kik a punkok? Ma is ugyanaz a punk eszme lényege mint régen, mikor az egész elkezdődött?

Figyelt kérdés
Én punk vagyok, megvan a magam véleménye, csak manapság mindnehol azt látom, hogy hozzánemértő emberek szidják egymást, mindneki nagyobb trú pank akar lenni a másiknál. Néha akkora hülyeségeket hallok, hogy egyszerűen nem tudom hova tenni őket. N ektek mi a véleményetek ezekről a kérdésekről?
2012. ápr. 3. 13:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A punk zene mindig is a lázadásról szólt. Eredetileg ugye csak politikai témákról zenéltek, ma már azonban több irányzat is kialakult. Természetesen nem lehet ugyanaz az eszme, hisz az akkori rendszerek már rég elbuktak, vagy átalakultak. Így nincs is miről beszélni... van az a "mondás", hogy amíg hatalom van, addig ellenállók (punkok) is lesznek. Punk pedig az, aki annak vallja magát. Akinek taraja van és acélbetkósban meg szakadt ruhákban jár, még nyilván nem punk. Itt az eszme, a vélemény kinyilvánítása (bátorság) a lényeg. Szerintem ma kevés hiteles punk zenekar van, mert sokan nem merik kimondani a véleményüket, vagy elpoposodnak. Számomra ma a Rise Against az egyetlen olyan punk zenekar (igaz, ők is lightosabb irányba mennek már), akik hitelesek. Teljesen jó képet festenek le a mai világról és olyan témákat boncolgatnak, amiket másnak is kellene.
2012. ápr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A punk nem a hajfestésről, öltözködésről, a különböző punk zenekarokról szól, mivel valaki ezt a bandát bírja, valaki azt. Nem egymás oltogatásáról szól, az erőszakról, ahogy sokan gondolják. A zenéről szól, hogy ki az előadó, hogy mit ad elő és hogy hogyan. A punk zenekarok anno a stílus megjelenésekor azért akalultak, hogy fellépjenek a rendszer ellen, mivel már nem bírták az igazságtalanságot. A punkot nem a szépfiúkért kell szeretni, mert az a legundorítóbb dolog a világon. A punk szerintem a legszebb zenei műfaj a világon, mert ama dalok a problémákról íródtak. Lehetnek azok társadalmi, vagy épp családi problémák, magánügyek. A punk erőt ad leküzdeni a dolgokat, amik belülről lassan megzabálnak, de tudod, hogy harcolnod kell, mert nem vagy egyedül, mert van, aki megért. A punk egyszer már megmentette az életem.
2015. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!