Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki NEM szereti a Metallicát?

Ki NEM szereti a Metallicát?

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 15:57
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
A poénok nagyon tetszenek :D Véletlenül nem te vagy a spenótos csávó?:D na m1.Azt még én sem fogom fel,hogy hogy gondolta valaki azt hogy egy személy,hogy érhet többet mint az egész rock/metál.Ha ennyire oda vagy a 2pacodért miért nem mész el hozzá és nyalod ki a seggét?Nevetséges,nemtudom mi járhat az ilyeneknek a fejében -.-
2012. máj. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
0%

Na meghallgattam amit linkeltél ,tényleg nem volt rossz!De azért nem dobok hátast.Kisfiaim tupac több, mint 75 millió albumot adott el világszerte!!!te nem érted soraid súlyát ,ahogy én se amit írtam a rockról .Mert nem tud érdekelni a rock.Kicsi korom óta csak rappet hallgatok ,szóval senki se tud meggyőzni arról ,hogy tupac rossz.

Több oldalú tehetség? Tudjátok miért ??

Nem,biztos vagyok benne.

Nem elég az ,hogy olyan szövegeket írt,ami eleve halhatatlanná tette,emelet zseniális színész is volt.Én láttam pár Tupac filmet ,és hidd el eszméletlen fickó volt.ja és azt se tudjátok mi,hogy azért halt meg mert túl jó volt?Pontosan, először a punkok lőtték le,de túlélte,később meg valami más rap banda,nem bírták elviselni ,hogy a világ csap Tupac körül forog!!!

2012. máj. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

de a pontozás még mindig elmaradt.

Én is tudok lepontozni ..De nem teszem ,hátha vissza pontoztok.

2012. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

Haver, ne haragudj, de ha rapper létedre nem vágod azt, hogy Tupac miért és hogyan halt meg, akkor ne írogass ide. Semmi köze nem volt a halálának a punkokhoz. Leírom neked, és tanuld meg egy életre.


Tupac New Yorkban született Tupac Amaru Shakur néven, Billy Garaland és Afeni Shakur gyermekeként. Születése előtt anyja elvált vérszerinti apjától, és hozzáment Mutulu Shakurhoz. Amaru Shakur jelentése amúgy "fénylő kígyó", egy inka harcos után kapta Tupac ezt a nevet, mivel a szülei is nagyban harcoltak az afroamerikaiak elnyomása ellen, ahogyan tette Amaru Shakur a spanyol megszállókkal szemben 230 évvel ezelőtt.

New Yorkban nevelkedett, azt hiszem kb. 16 éves lehetett mikor elköltöztek nyugatra (San Diego talán? ebbe nem vagyok biztos). Ott művészeti iskolába járt, rengeteg szöveget írt, később költözött South Central LA-be, ahol Suge Knight, a Death Row Records akkori tulajdonosa felfedezte. Nem kis sikernek örvendett Tupac, lemezeiből tényleg rengeteg fogyott.

New Yorkban Amerika akkori második legnagyobb kiadója, a Bad Boys Records próbálta magához csábítani Tupacot, hogy nekik hozza a pénzt, ám ez nem sikerült, igazából ez volt a fő ok, amin berágtak. Mikor Tupac hazalátogatott nagyanyjához New Yorkba, Biggie Smalls (Notorious BIG) emberei 5-ször lőttek Tupacra, aki túlélte a támadást, és nem sokkal később börtönbe került erőszakoskodás és kábítószerrel való visszaélés miatt. Mielőtt bevonult, kiadták a California Love c. számot Dr Dre-vel közösen, ami még jobban szította a feszültséget kelet és nyugat között. Amíg Tupac börtönben csücsült, Biggie Smalls és társai írtak egy zenét, amiben arról rappeltek, hogy Tupacot épp s*ggberakják a börtönben. Később Tupac kijött, és az Outlawz-al (Tupac bandája, tagok: Napoleon, Castro, EDI, Young Hollywood; közreműködők: Ice Cube, Dr Dre, Suge Knight, stb) írtak egy zenét, ami nagyrészt arról szólt, hogy Tupac megdugta Biggie Smalls feleségét. Emiatt kellett Tupacnak meghalnia (ahogy később Young Hollywood-nak és EDI-nak is).

1996 szeptember 7.-én Las Vegasban voltak Suge-al egy bokszmeccsen, ahonnan kifelé jövet Tupac bajba keveredett a biztonsági őrrel. Suge elvonszolta, és elindultak, de alig tettek pár métert, mikor az egyik sarkon egy fehér Cadillac-ből valaki5 lövést adott le, amiből 3 érte Tupacot, egy a koponyájánál. Egy héttel később, szeptember 13.-án halt meg 16 óra környékén.

Ennyit illene tudnod a "kedvenc" rappered életéről. Nekem nem Ő a kedvencem, és mégis tudom.


És most, kedves rockerek! Képzeljétek, mikor Tupac meghalt, aznap este emberek ezrei zarándokoltak a korházhoz, mécsessel a kezükben, hogy végső tiszteletüket róják az egyik legnagyobb rapper előtt. Én tisztelem amit a Metallica és más nagyobb bandák csinálnak, mert tényleg tudnak valamit. Cserébe annyit kérek, hogy ti is tiszteljétek azt, amit mi szeretünk, és ne dobáljátok rá a fikát addig, amíg egy zenéjét nem hallottátok; sőt, még akkor sem, inkább tanuljatok meg felsőfokon angolul és értelmezzétek a szövegeket, amiket írt! Ha utána is hülyeségnek tartjátok, akkor jelezzetek.


Tisztelet :)

2012. máj. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
2012. máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

Még egy mellékes dolog: a To live and die in LA c. számban, ha meghallgatjátok, még Biggie Smalls-t is említi Tupac, tehát azzal se gyertek, hogy ő kezdte a feszültséget!


"Big Rock got knocked, but this one's for you"

2012. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

Nagyon gáz vagy ! 2Pac satát maga mondta h a punkok kezdték , és az igaz h a California Love kedzte a feszültséget ugyanis ebbe Big-et és a bandáját nagyon leoltja.És azt is tudom ,hogy a hit em up volt az ami tényleg halálához vezetett.

Azzal nem vagy nagy gyerek ,hogy valahonnan kimásoltad ,a szövegedet.

És azért sem mondtam először ,hogy miért is halt meg mert nem tudták volna úgyse felfogni.Hiába..ez van!

2012. máj. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
saját*
2012. máj. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
Még említi is az egyik zenében ,hogy 4 vagy hány golyó találta el , de túl élte ,már nem vagyok benne biztos ,ezt nem bírtam pont értelmezni:S
2012. máj. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

"A punkok nem fejezték be......." hit em up-ba van most meghallgattam .

hallgasd meg : http://www.youtube.com/watch?v=9hZR1Ye6xg0

2012. máj. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!