Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik gitárt vegyem? Pls help

Melyik gitárt vegyem? Pls help

Figyelt kérdés

3 Között vacillálok

Az Epiphone Les Paul: [link]


Vintage v100: [link]


Cort CR100: [link]


Mi a véleményetek ezekről? Főleg rockhoz használnám, pl: Guns n Roses, AC/DC stb... Én legszívesebben Vintaget vennén, de arra már nagyon necces lenne a kiadásom + még ugye az erősítő. Hangszedőkről vélemény? Valamint, én úgy tudom, hogy a ragasztott nyak az jobb mint a csavarozott, minőségbeli eltérés van, de szerintetek én ezt meghallanám? Ugye én nem vagyok szakértő, szóval szerintem nem. Mindenképpen ragaszkodom a Gibson formához. Valamint az utolsó, milyen erősítőt ajánlotok ezekhez?



2012. jún. 2. 02:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket se ismerem személyesen, így csak találgatás.

Kétségtelenül lehet különbség a rezonanciában, mert a ragasztott nyak a testtel jobban egységet alkot, tehát bizonyos frekvenciatartományban jobban átviszi a rezgések energiáját, de nem tudom, hogy konkrétan ez észrevehető lenne-e.

Egy amerikai hangszerész mester, R.M. Mottola végzett egy kutatást a témában. Épített egy gitárt először neck-through, azaz a test teljes hosszánban átmenő nyakkal. Ezután műszeres méréseket végeztek, spektrumanalízissel és teljesen jelanalizálással. Utána lefűrészelték a nyakat, elkészítették a nyak beeresztést és megcsinálták csavarozottan. Ismét mértek. Aztán legvégül beragasztották a nyakat és megint mértek.

A mérések azt igazolták, hogy a legenda, miszerint a ragasztott nyaknak hosszabb a sustainje (hangkitartása), mint a csavarozottnak, az átmenő nyaknak meg jobb mindkettőnél, érdekes módon épp visszájára fordult, a mért eredmények alapján a csavarozott nyaknál volt a leghosszabb.

Ezután emberekkel halgattatták meg az egyes konsturkciók hangmintáit, anélkül, hogy tudták volna, melyiket hallják és ki kellett választaniuk, melyiket tartják a leghosszabb sustain-űnek. Nos, ez a teszt azzal a meglepő eredménnyel zárult, hogy nem tudtak különbséget tenni hallás után.


Mellesleg a ragasztott nyakban is van többféle, rövidebb-hosszabb beeresztésű a testben, ahol eltérő felületeken érintkeznek és vannak ragasztva.

Talán az általánosságban mondható, hogy a ragasztott nyak valamivel melegebb, sötétebb felé tolja a hangzást, a csavarozott meg kicsit fényesebb lehet.

Tehát nem arról van szó, hogy az egyik jobb, a másik rosszabb, csak más. Egy precízen, gondosan megcsinált csavarozott nyakú gitár lehet jobb minőségű ilyen illesztés szempontjából, mint egy alsó kategóriás ragasztott nyakú.

A csavarozott nyaknak van egy nagy előnye: ha bármi gond lesz vele, sokkal könnyebb javítani vagy cserélni.

2012. jún. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Ja, elfelejtettem mondani, én személy szerint a Vintage-re szavaznék, bár a másik kettőről se mondanám, hogy rossz választás.

Erősítőről szólva az ilyen zenékhez szerintem egy egyszerűbb Marshall kombót lenne célszerű, Slash és Angus Young is Marshallokkal nyomja. Már ha belefér a költségvetésbe egy csöves...

2012. jún. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
A Cort-ról nem tudok neked véleményt mondani, nem próbáltam még egyet se. Viszont én is Les Paul-t akartam venni még januárban így egy hangszerüzletben kipróbáltam párat, közöttük az említett V100-as Vintage-et és egy-két Epiphone-t is, de a hasonló 80-100 ezres kategóriából. Engem a Vintage jobban meggyőzött, így azt vettem meg. Az Epiphone-ok fej nehezek voltak és valahogy a Vintage-nek a nyaka is kényelmesebbnek tűnt. Ráadásul a benne lévő Wilkinson hangszedők az árához képest nagyon szépen szólnak. Ragasztott nyak miatt baromi szép kitartásokat lehet vele csinálni. Szóval ha nem okoz gondot anyagilag akkor tapasztalatból mindenképpen a Vintage-t ajánlom. Amúgy érdemes szétnézni, mert a különböző színek között lehet akár 15-20 ezer forintos eltérés is. Amikor én nézegettem januárban akkor a sima fekete Vintage V100-at 70-ért meg lehetett kapni, míg volt olyan szín hogy majd 90-be került. És a színen kívül semmiben sem különböztek. Szóval ha nem ragaszkodsz a képen látható színhez, akkor olcsóbban is meg lehet venni.
2012. jún. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fejnehéz az epiphone, mert valahol azt olvastad, és most ki kell jelenteni, hogy az az. Tudod te egyáltalán mit jelent?
2012. jún. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
Nem b+, 28 évesen, az 5. gitáromat fogyasztva f*ngom sincs mit jelenthet. Te meg gondolom valami médium lehetsz, hogy a halálf*száról, látatlanba megállapítod ki mennyire tudja mit beszél.
2012. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
volt a kezemben 500millió lespaul, Epiphoneból egy sem volt fejnehéz. Sok embernél láttam ilyet, egyiknél sem látszott fejnehéznek. Ha ZakkWyldenál nem húzta le a fej a gitárt, akkor nem tudom nálad miért. Biztos felétek valami különleges gravitácó működik
2012. jún. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Aktív Gitár


Érdekes amit írtál, akkor valószínűleg nem venném észre a különbséget. Úgyhogy ha nem találok olcsóbban Vintaget akkor maradok csavarozott nyakúnál.


6:30

Mindenképpen ragaszkodok az ilyen vagy ehhez hasonló színhez,feketében nem nagyon jön be:D

2012. jún. 2. 12:24
 8/30 A kérdező kommentje:

Erősítőnek otthoni használatra max hány wattos lenne jó?

10-15?

2012. jún. 2. 12:28
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Én elgondolkodnék a helyedben egy 5W-os csövesen (Orange Tiny Terror, Vox), de ha már említettem a Marshall, ott a Class5t:

[link]


Ez egy lakásban, próbateremben nagyon szépen meg tud szólalni és az az 5W csövesből több, mint gondolnánk...

Tranyósból egy 15-20W-os szerintem oké.

2012. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Tranzisztorosból 10-15 elég lesz bőven, hacsak nem akarod a szomszédokat elüldözni a környékről.


Full csövesből elég lesz az 1! wattos is.


Annyit hozzátennék, hogy ezeket általánosságban írom, mert a különböző erősítők között, -a használt hangszóró miatt- lehetnek hangerőben komoly különbségek.


Az elég nagy tévhit, hogy watt = hallott hangerő. Ahhoz hogy rendesen képet kapj egy erősítő hangerejéről ismerned kell a watt mellett a hangszóró érzékenységét azaz, hogy hány decibelles illetve fontos, hogy hány darab van belőle. Meg ugye az erősítő típusát is, full csöves, előfok csöves, tranzisztoros. És ha van rá mód a hangképét is. Vagyis hogy mennyi középtartomány van benne.


Könnyen előfordulhat, hogy 2 erősítő közül (ha pl mindkettő azonos típus) pl egy 15 wattos hangosabban szól mint egy 30 wattos, de ennél még szélsőségesebb eltérések is lehetnek.


Ajánlom, hogy olvasd el ezt a cikket:

[link]


Ha erősítőből valami népszerűbb típust akarsz venni és nem tudod kipróbálni, neten nézz utána és olvass véleményeket vagy kérdezgess a [link] -n.

2012. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!