Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik gitárt vegyem? Pls help

Melyik gitárt vegyem? Pls help

Figyelt kérdés

3 Között vacillálok

Az Epiphone Les Paul: [link]


Vintage v100: [link]


Cort CR100: [link]


Mi a véleményetek ezekről? Főleg rockhoz használnám, pl: Guns n Roses, AC/DC stb... Én legszívesebben Vintaget vennén, de arra már nagyon necces lenne a kiadásom + még ugye az erősítő. Hangszedőkről vélemény? Valamint, én úgy tudom, hogy a ragasztott nyak az jobb mint a csavarozott, minőségbeli eltérés van, de szerintetek én ezt meghallanám? Ugye én nem vagyok szakértő, szóval szerintem nem. Mindenképpen ragaszkodom a Gibson formához. Valamint az utolsó, milyen erősítőt ajánlotok ezekhez?



2012. jún. 2. 02:27
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Nem tudom menyire vagy oda ezért az ötletért, de ha később lenne csak pénzed egy normális erősítőre, akkor vedd meg a Vintage-t és erősítő nélkül játssz egy ideig. Hidd el így is király lesz elkezdeni gitározni és -legalább is szerintem- hasznosabb is. Sokkal jobban kihallod pl ha hibázol, mint amikor torzítva játszol. Az erősítő sokszor csak bezavarhat gyakorlásnál még az elején szerintem.
2012. jún. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Meg persze ott van a hangkártyás megoldás is. Még egy alaplapi kártyával is simán tolhatod amíg nincs erősítőd, nem kell feltétlenül venni. Ha ebben a témában segítség kell írj nyugodtan, tudok benne segíteni.
2012. jún. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Írtam.


Amúgy erősítő nélkül milyen hangja van?

2012. jún. 3. 11:22
 24/30 anonim ***** válasza:
Cincogás.
2012. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Így szól erősítő nélkül egy elektromos gitár:

http://www.youtube.com/watch?v=RSitX6JWeNg

2012. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Én is írtam.


Erősítő nélkül is szépen szól. Én még többet is használom így itthon, mint erősítővel. Vagyis csak erősítő szimulátorral, mert nincs itthon most erősítőm.

2012. jún. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Lenne még 1 uccsó kérdésem. A Vintage 99 és 100 között annyi a különbség, hogy egyik csavarozott másik ragasztott? Mert akkor a 99-et veszem meg mert jobban tetszik a berakása:D

[link]

2012. jún. 3. 20:08
 28/30 anonim ***** válasza:
ne vedd a v99et, talán még az epi lp 100nál is rosszabb...Nem csak a csavarozott nyak a különbség, hanem a fa minősége, ami azért nagyon sokat számít.
2012. jún. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
A V99 éger, ami egy LP-nél abszolút zsákutca.
2012. jún. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
ok:D
2012. jún. 3. 20:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!