Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek meg tudok így...

Szerintetek meg tudok így tanulni gitározni?

Figyelt kérdés

Meg tudok ugy tanulni gitározni hogy nem járok tanárhoz/ órákra? Csak könyvből és internetről (és esetleg anyukám tud segíteni egy kicsit). Szolfést sem nagyon tanultam csak egy évig.

15/L



2012. jún. 5. 20:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem
2012. jún. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha nagyon tehetséges és kitartó vagy, talán.

Egyébként inkább javasolt egy tanár.

2012. jún. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem semmi kifogásom nem lenne egy tanár ellen az igazság az h az anyagi helyzetünk miatt erre nincs lehetőségem:) Amúgy a kitartás mindenképpen meg van.
2012. jún. 5. 20:54
 4/14 anonim válasza:

Attól is függ, milyen szinten, és hogyan szeretnél gitározni. Profi szólógitáros nem leszel már, viszont egy-két év alatt meg lehet tanulni ezt-azt, olyan szinten, hogy például dalokat már igényesen kísérj, vagy egy kis bluest játssz. Sokkal fontosabb, hogy van-e hozzá adottságod, úgy mint zenei hallás, zenei kreativitás, ritmusérzék, esztétikai érzék, és persze kitartás. Emellett sok zenehallgatás, és nem ezeket a mai vackokat, hanem az 50-es évektől kezdve a főbb irányzatokat szépen mind hallgatni! A szolfézs pedig fontos nagyon!

Én is ennyi voltam amikor el kezdtem gitározni, soha nem jártam tanárhoz, most 21 vagyok és viszonylag jól megy, már-már a dzsesszt is kóstolgatom, de mivel nem vagyok szorgalmas, és nem kezdtem el egészen fiatalon, ezért be kell látnom, hogy soha nem lesz belőlem profi. Saját magamnak viszont nagyon jó!

2012. jún. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Azzal nem sokat vesztesz, ha nekiállsz, legfeljebb lesznek rossz berögzülések, de nem biztos.

Ha más lehetőség most nincs, fogj hozzá videóleckék alapján, a Youtube tele van velük.

2012. jún. 6. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Így van, semmit nem veszítesz vele. Áll neki, vegyél olyan könyvet, ami azért kicsit egymásra épülve, lépésről lépésre mutatja be a dolgokat és e mellé tanulj videókról is.

Én ezzel kezdtem amíg nem jártam tanárhoz:


www.gitaregyetem.hu


Nagyon szemléletes és érthető, ráadásul a kérdéseidre is válaszol, ha írsz neki :-)

2012. jún. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Na, a gitáregyetem.hu-t már most felejtsük el. Annál rosszabb oldalt én még nem találtam.
2012. jún. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Miért rossz?
2012. jún. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Pár videót néztem, fasságokat magyarázott benne. De az még a kisebb hiba, ha mellette mutatna valami jót is. Nem rossz az alapötlet, hogy nem kell mindenkinek virtuóz szinteken játszani, de legalább a tanár tudhatna valamit. Régebben is figyeltem 1-1 videónál hogy milyen balf.sz:, de ez a videó kivágta a biztosítékot :D

http://www.youtube.com/watch?v=CU8NWLwMMao

az, hogy egy ilyen egyszerű dalt ilyen pontatlanul játszik, szerintem nagyon idegesítő :D Még aki nem ért a zenéhez, az is észreveszi, hogy összevissza pontatlanul játszik szarságokat.

A gitártartására is rossz nézni. Én meg akárhányszor rákérdeztem ennél a gyökérnél, hogy ez meg ez miért úgy van, nem jobb lenne ha ....., mindig letiltott. Youtuberól, facebookról.. az ilyennek nem engedném hogy tanítson, elrontja a kezdő gitárosokat, hogy aztán amikor egy értelmes, igazi tanárhoz kerülnek, akkor annak az első félévben az legyen a dolga, hogy kijavítja a gitáregyetemes hülyegyerek hibáit.

2012. jún. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát ja, most így újra visszanézni, úgy hogy már fél éve tanártól tanulok én is másképp látom :-D Az elején néztem pár vidit, amikor megkaptam a gitáromat, mivel lövésem sem volt az egészről, nem volt viszonyítási alapom.

Én nem tölteném fel így, hogy hibázok, venném a fáradtságot, hogy felveszem újra. Itthon magamnak szoktam rögzíteni a gyakorlásaimat, de így magamnak még saját célra sem engedem meg, hogy hiba legyen benne, akkor mindig újra veszem. Meg ezen kívül még egyéb mást is észre vettem, de most nem folyok bele.

Kedves Kérdező: Felejtsd el amit linkeltem :-)))) Inkább kérdezz tőlünk.

2012. jún. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!