Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen dalokat tudtok mondani...

Milyen dalokat tudtok mondani gitárra, miben kvinteket kell alkalmazni? A 21 guns-on kívül egyelőre még egyet nem találtam.

Figyelt kérdés

2012. jún. 22. 01:21
1 2
 1/12 anonim válasza:
ez mióta idetartozik? xD
2012. jún. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Előző: amióta a lányok a gitárosokra izgulnak.
2012. jún. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amiben kvinteket kell alkalmazni? Vagy nagyon gyorsan magyarázd meg hogy mit értesz ez alatt, vagy menj gitártanárhoz, mert én ugyan nem gitározok de elég nagy ökörségnek tűnik.
2012. jún. 22. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
1. válaszoló vagyok.. lány vagyok.. mégse a gitáros fiúkra izgulok :P
2012. jún. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Előző. Akkor jó, mert én is, és én sem. xD
2012. jún. 22. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mmm... Akkor kikre buktok lányok? :)
2012. jún. 22. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Szinte az összes rockszám kvint akkordokból áll,szóval mondhatok bármit.. De ami könnyebb is,az mondjuk a nirvana és a punk dalok,mint pl a green day:D 3-4 akkord ismétlődik végig,szal nem nagy cucc..
2012. jún. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tombol a zeneművészet.
2012. jún. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tudom mire gondolsz. Én pont az ilyen számokat/zenekarokat kerülöm el messziről, mert szerintem rohadt unalmasak az ilyen zenék.


Ami így kapásból eszembe jut:

Blink 182, Sum 41, Green Day, Alvin és a Mókusok, Aljas Kúszóbab :), Talán még a Guns n Roses is, Tankcsapda, Offspring. Ezeknek a zenekaroknak a számai nagyrészt kvintekből állnak. Talán a Guns kivétel, de náluk is elég gyakori, mint szinte minden rock/metál/punk zenekarban.


A punk/punk-rock/oi zenekarok külön is kiemelném, mert ott tényleg nem igazán hallasz mást a kvinteken kívül. PL: Streed Dogs, Hatóságilag Tilos, Alvin, Kúszóbab, Los Fastidios stb..


Amúgy innen válogathatsz: [link]

Magyar és külföldi punk zenekaroknál nagyon sok jó lesz neked.

2012. jún. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a kvint nem akkord! Valaki írta, hogy "kvint akkord", de pont a kvint hangköznél nem utal semmi egy akkordra. Ha terc lenne az más, ott 2 hang is meghatározhat dúrt vagy mollt, de a kvinteket amúgy is gyakran kihagynak egy akkordból, mert nem is kell bele feltétlenül.
2012. jún. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!