Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Azt mondták nem kell tanárhoz...

Azt mondták nem kell tanárhoz járni ahhoz, hogy az ember tudjon gitározni. Szerintem engem átvertek?

Figyelt kérdés

Azt mondták haverok akik gitároznak, hogy nem muszáj tanárhoz járni hogy az ember tudjon gitározni... Elég csak gyakorolni, és... még többet gyakorolni...

Nas én elkezdtem gitározni, ment is sok számot megtanultam a gyakorlással. Minél többet gyakoroltam annál jobban ment. Amíg el nem kezdtem komolyabb szólókat gyakorolni.

Hát van ami ment van amit SOKAT gyakoroltam NAPOKON keresztül napi 5-6 órában csak azt.

És egyszerűen nem megy gyorsan... Pedig az úgy megy csak ha sokat gyak9orlom...

Na meguntam, v agyios belefáradtam, és megkérdeztem havert hogy mit gondol. Ő 3 éve gitározik...

És mi derült ki?

Hogy szerinte nem tudom a jó technikákat, és tanárhoz kellett volna járnom megtanulni az alapokat... -.-'

De Ő se járt soha tanárhoz mégis jól gitározik...

És az elején azt mondta, hogy nem kell tanár, most meg "kellett vclna/kellene..."

Nem hiszem el.

Most akkor mi van?


Ez a szóló nem ment és akkor kérdeztem meg...

http://www.youtube.com/watch?v=uYy4jRIJv8o



2012. júl. 13. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Hát ha csak ez a szóló nem megy neked, akkor menj te a büdös p*csába :)

Én dobos vagyok (azt sem tanárnál tanultam), de szeretek gitározni is. A szólók sosem vonzottak, inkább a ritmusgitározás, ellenben van egy haverom, aki irtózatosan jól tudja füstöltetni a gitárját, mégis vagy másfél-kétszer olyan gyorsan pengetek, mint ő. Neki a bal keze gyors, nekem a jobb. Ez egyrészt alkati kérdés is, másrészt nekem a dob miatt kialakult mindenféle sebességem, harmadrészt meg pengetéstechnikát tanulni/ellesni sosem késő, ahhoz nem kell tanárhoz menni, elég egy gyorsan pengető havert megnézni/megkérdezni.


Amúgy meg nem vert át, ha itt akadtál el, tudsz gitározni, évekkel ezelőtt nem azt kérdezted, hogy "tanár nélkül el fogom tudni játszani a füstölgő gitárszólókat?" :)

2012. júl. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mióta gitározol? Egyébként az egy másik kérdés szerintem, hogy sokan a zenében csak a sportot látják, és csak a gyorsaság számít :D amiatt nem árt egy tanár. itt is ugye csak a gyorsaságról van szó, pedig nem ennyiből áll a gitározás. van millió másik technikai dolog, amit talán nehezebb egyedül elsajátítani. ahhoz nem árt tanár. illetve lehet bármilyen gyors az ember, ha pl nem vágja az elméletet, és magától nem tud összehozni egy jó szólót. fő kérdésre válaszolva, szerintem ha valaki igazán komolyan gondolja, nem árt hozzá egy tanár.
2012. júl. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
amit egy tanár tud neked tanítani, azt magad is megtalálod, hála az internetnek! Sokat, NAGYON sokat kell skáláznod! Hidd el, NAGYON SOKAT! A lassúságod egy idő után kiforrja magát! Lehet, hogy nem ilyen szólókkal kellene kezdened, hanem valami egyszerűbbel - Clapton, Gary Moore, Santana, de még sorolhatnám - amik könnyeben tanulhatók!
2012. júl. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!